Skocz do zawartości

rx 580 sapphire nitro+ 8gb No signal ! pomocy


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: 

i5-11400

Gigabyte B560M D3H

Crucial Ballistix 2666hz ( chyba sport ? są takie szare)

PNY 500GB M.2 XLR8 CS3030

Crucial ssd mx500

Xx 580 sapphire nitro+ 8gb

SilentiumPC Vero L3 500W

Silentium PC Fera 5

Monitor HP 25mx

 

2.System operacyjny: Windows 10 Pro 64

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Złożyłem nowy PC - ze starego przeniosłem kartę graficzną oraz pamięć ram. Zainstalowałem nowy system na SSD'kach, sprzęt był złożony przez sklep w którym zamawiałem.. 

 

4.Używany program antywirusowy: Windows Defender 

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Nic 

 

6.Informacje dodatkowe: 
Gdy kurier przyniósł mi PC od razu włożyłem ram i kartę graficzną odpalam... wszystko działa wiatraki się kręcą na grafice i w obudowie, logo się świeci a na ekranie wyskakuje błąd : no signal check video cable - monitor się wygasza. Odpiąłem grafikę włożyłem do starego PC i tam wszystko działa. Postanowiłem więc podłączyć monitor do zintegrowanej grafiki i zainstalować system sterowniki. Wszystko działa jednak po podpięciu karty ten sam można nazwać błąd.  Wyczytałem w Internecie że ta karta nie wymaga podłączenia 8 pin i 6 pin. Sama 8 wystarczy. Proszę o pomoc i rozwiązanie problemu ;( Za jakiś miesiąc dwa będę kupował rtx 3060 ale do tej pory chciałbym korzystać z nowego PC ....

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Bobadyl napisał:

.  Wyczytałem w Internecie że ta karta nie wymaga podłączenia 8 pin i 6 pin. Sama 8 wystarczy.

Następnym razem nie czytaj "w internecie", a jeśli już to na stronie producenta sprzętu, tudzież instrukcję.

Masz tam napisane:

System Requirement

  • 500 Watt or greater power supply (Recommended)
  • 1 x 8-pin Power Connector + 1 x 6-pin Power Connector
Link to post
Share on other sites

Naprawiłem :) włączyłem w BIOS CMS i zaskoczyło. Ta karta ma owszem 8 pin i 6 ale po kontakcie z producentem dowiedziałem się że to 6 pin jest wymagane gdy robię OC karty. Jeżeli jest na STOCK to 8 pin wystarczy. Temat do zamknięcia :) 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...