Skocz do zawartości

[Kolekcja retro i nie tylko] Retro zestawy od busziego


Recommended Posts

Ale przynajmniej jak odpalałem tego K6 to sobie klawy na duże złącza posprawdzałem... tylko nie przewidziałem, że też myszka na COM będzie potrzebna :P Ale akurat tu tylko DOS na razie i tak zostanie więc luz. Poszpera się później po oelixach i innych złomowiskach.

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Ja mam teraz A4Techa dwurolkowego podłączonego na adapterze PS/2 na COM i mam ciekawy objaw - jak się uruchomi Norton to klawiatura nie reaguje dopóki nie ruszę myszą. Później wszystko działa normalnie. Musze sprawdzić na innym sterowniku... ale monitor dzisiaj ma zapaść (wczoraj kilka godzin działał prawie dobrze) i się skończyło testowanie. Musze coś kupić na szybko bo nie mam warunków i czasu żeby szukać tej usterki...

Link to post
Share on other sites

CRT?

Jest fajny do zgarnięcia, w taki mniej więcej celuję ale nie chce mi się jechać, a ropa też droga :P

https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-miro-p17f98i-CID99-IDtlRTx.html

Kuźwa :mlotek: Też gdzieś mam adapter przecież 8-)

 

A przez moment było fajnie, pomyślałem, że ta przejściówka może być w tym pudle gdzie znajdę stare napędy jeszcze... i faktycznie napędy znalazłem ale oba nie takie jak myślałem (2001 i 2004r.) ale przy okazji zanalazłem ze 20 procków... w tym Tualatina jakiegoś, a myślałem, że jeszcze takowego nie mam :P I do tego 3 przejściówki slot1=>s370... zawsze myślałem, że posiadam jedną "nówkę" firmowo zapakowaną i drugą luzem gdzieś z jakims mobo, a tu niespodzianka. Strach szukać dalej!

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, dulu1 napisał:

dopłacę i po kłopocie.. ;)

Masz PW

11 godzin temu, buszi napisał:

CRT?

Jest fajny do zgarnięcia, w taki mniej więcej celuję ale nie chce mi się jechać, a ropa też droga :P

https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-miro-p17f98i-CID99-IDtlRTx.html

Kuźwa :mlotek: Też gdzieś mam adapter przecież 8-)

 

 

Jak się z gościem dogadasz i nie jest to 3 piętro to Ci mogę ten CRT odebrać. Tyle, że jedyna opcja na przechowywanie jaką mam w tej chwili to nieogrzewany garaż (ale nie cieknie bo ma nowe poszycie z papy :D).

 

P.S. Nie każda mysz z działa adapterem - żebyś się nie zdziwił.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.12.2021 o 20:47, buszi napisał:

Tak myślałem :/

A jakiś Creative czasem nie był zewnętrzny? Tzn wszystko w takim zewnętrznym panelu bez karty w kompie.

Pewnie myślisz o extigy. Chętnie kupię, ale raczej komplet z pudlem.

Godzinę temu, buszi napisał:

Lipa, nie takie co szukałem %-)

:D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, buszi napisał:

I jak tu się nie wk*****ć :sciana:

wy******o cały socket z chłodzeniem i procem.

A pisałem do gościa by natkał gazet czy ulotem do środka...

 

 

Nigdy czegoś takiego nie widziałem , masakra.. Jakie tam chłodzenie było zamontowane że wyrwało cały socket ?

Musieli wielokrotnie rzucać tą paczką.. Nie chce się aż wierzyć , że standardowe chłodzenia od procka na socket A może takich zniszczeń dokonać..

Link to post
Share on other sites

Standardowo procki wyciągasz z chłodzeniem, to akurat norma u AMD. Chłodzenie jakieś w miarę stanardowe. Widziałem już takie przypadki ale raczej pojedyncze.

Musiało pierdyknąć jak było zimno i z wysoka, bo inaczej nie umiem sobie tego wyobrazić, jedynie, że wszystko było zmarznięte i sztywne. Idealnie wyrwało całość. Szkoda, że się chłodzenie gdzieś nie zablokowało w zatokach to może by się nie pogięły piny :/

Link to post
Share on other sites

Przy takich boxowych nie trzeba nic ściągać, wystarczy napakować ulotek/gazet/starych prospektów sztywno i nie ma prawa się nawet grafa wyrwać duża jak to ściśniesz.

Skoro całe kompy z chłodzeniem wodnym zamontowanym potrafią przyjść całe to i zwykłe pudło też ale trzeba umieć zabezpieczyć.

Link to post
Share on other sites

Wymiana całego jest nieopłacalna. Próba wyprostowania i wsadzenia na piny gniazda to jedyna opcja ale nie mam siły na takie rzeczy.

Ale też trzeba patrzeć na to pozytywnie, fajny napęd CD x40 Ultima ACD-409 był w zestawie, wygląda na stary, nie widzę daty, a szukałem czegoś takiego do poprzedniego zestawu jakiegoś, tyle dobrego plus Radeon 9000 jakiś i dysk 8GB %-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...