Skocz do zawartości

[Kolekcja retro i nie tylko] Retro zestawy od busziego


Recommended Posts

Winbond mix :D

 

dsc07970zgjm0.jpg

 

Jest też postęp z Abitem.

Klawa bangla, nie wiem co było ale musiałem podpiąć pod USB by wejść do biosu, zrobić resecik i od razu działała.

Proca też dziwnie wykrywało pomimo zworek na auto ale to chodziło o ty, że wtedy odblokowane jest SOFT MENU i tam sobie mogę wygrać model

Problem potem pojawił się inny, nie wykrywało napędu ani nie chciało ładować XP z dysku. Podpięte wszystko było źle jak się okazało. Nie patrzyłem w instrukcję tylko podłączyłem kable ATA jak mi pasowało czyli w te dolne ale to są od chyba od osobnego kontolera by zrbić RAID. Nie mogłem podpiąć inaczej, bo te okrągłe kable miały jeden pin zaklejony. Podiąłem innym kablem pod te wyżej i od razu ruszyło :D

XP już zainstalowany, nawet część sterów sam doinstalował. Dogram resztę to pobawię się w jakieś benche.

A wracając do taśmy ATA to jak pamiętam w takiej sytaucji gdzie jeden pin jest zasklepiony to wystarcz go igłą przebić i będze działało?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ej kurcze, teraz nie jestem na 100% pewien ale do HPT stery powinny być w XP, trzeba tylko świezy install zrobić. Do W98 były stery na bank. Natomiast, HPT nie miał najlepszej opinii więc może zostać przy UDMA/33 z chipsetu.

Link to post
Share on other sites

Poszperałem trochę o tym i wychodzi, że to problem z biosem. Coś sknocili w tych najnowszych, a potem te stare działające pousuwali :P

Niestety link z niby działającym HPT już martwy ale kochać to.

 

Cytat

brak obsługi LBA 48bit (czyli dysków powyżej 130GB)

 

 

Jestem hardkorem! Będzie przenoszenie 23GB przez pena z USB1.0, bo tego z 3.0 nie widzi XP :rotfl:

 

To do*******m. Chyba jedno z dwóch USB zdechło :o

Jak znajdę gdzieś myszkę na PS2 to mnie uratuje, jak nie to wy****e kompa oknem :cry:

 

Walka połowicznie wygrana. Chyba faktycznie uwaliło się jedno gniazdo USB. No trudno.

Na szczęście posiadam kartę PCI z dodatkowymi USB2.0 i XP na szczęście miał do niej stery więc zabanglała od razu.

SDI dało rade i dograło to czego nie mogłem znaleźć.

 

Stery od nVidii wgrałem tylko ciut nowsze i udało mi się na razie 3D Marka 99 zapodać.

 

gf256ddr-99h2kz3.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja z ostatnich bojów.

 

FDD mam sprawdzone i działa.

 

Nie wiem co w miejsca Sparqa wrzucić. Chyba by wypadało jakąś kieszeń?

 

Przyszła pora na audio ale głośniki dopiero będą po weekendzie. Tak jak planowałem ostatnio AWE jednak wyleci, nie mam siły na instalowanie 98, jak już dzięki XP przybyło siwych włosów :P

 

Przeleciałem jeszcze smarki 2000 oraz 2001 i mam wrażenie, że jednak ta karta jest za szybko do tego proca. Na necie znalazłem zestawienia z prockami na s370 1GHz albo nawet 1200+ i tam już wyniki w takim 99 to były 6k nawet, po OC ponad 6,5k. Chyba, że to jeszcze kwestia doboru sterownika?

Nie wiem też czemu Aquamark nie działa. Za stary sprzęt? Konflikt jakiś w sofcie? Był błąd directa to przeinstalowałem, już nic nie wyświetla przy uruchamianiu ale po włączeniu testu mam czarny ekran przez kilka sekund i wraca do pulpitu.

 

gf256ddr-2000g5jpc.jpg

 

gf256ddr-20017zjg0.jpg

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Kolejne zakupy dotarły.

Zawsze chciałem mieć jakieś FirePro, padło na V8700.

 

dsc07992gfk49.jpg

 

I kolejna transza DDR %-)

 

dsc07991r9jno.jpg

 

I do zestawu głośniki, niestety do konkretnego czyszczenia ale to przy okazji jak zrobię miejce na CRT :P

W sumie kupię tylko myszkę i można będzie dziada do końca skręcać.

 

dsc07990enjug.jpg

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...