Skocz do zawartości

[Kolekcja retro i nie tylko] Retro zestawy od busziego


Recommended Posts

W sumie za wysyłkę + dobre piwo warto zaryzykować. Nie wiadomo czy sprawne, bo leżało w piwnicy dłuższy czas.

 

dsc08475qqj3v.jpg

 

Szkoda, że nie na AGP ale i tak lubię te karty - 6800GS 512MB.

 

dsc08478ypjd5.jpg

 

Plextorek na szczasi :P

 

dsc08479gnkgq.jpg

 

I TNT2 Ultra choć nie mam pojęcia co to za producent? PixelView? Szkoda, że jakiś cep nakleił radiator, bo te karty miały chłodzenia aktywne więc trzeba będzie jakiś wentylator pod to podpiąć jeszcze. Oznaczenia pamięci są prawilne jak na TNT2 Ultra, bo przz moment myslałem, że to TNT2 Pro może być.

 

dsc08476qnjj9.jpg

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jest MVGA-... na PCB, więc Prolink / PixelView.

No i ten radiator od płyty PCChipsa, pięknie się zgrywa :D

Sprawna?

 

Tak trochę z innej beczki: kojarzycie może jak wygląda obsługa AGP 1,5 V na TNT2? Wiem, że teoretycznie wszystkie powinny mieć uniwersalne AGP, ale czy na pewno każda odpali na płycie, która ma tylko 1,5 V? Czy może macie jakieś doświadczenia z egzemplarzami, które wymagają 3,3 V pomimo uniwersalnego AGP?

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites

W teorii wszystko sprawne, będzie czas to się sprawdzi.

 

Hmm nie mam pojęcia jak to wyglądało, gdzieś jest tabelka jakie wersje AGP na jakiś portach pracują prawidłowo jeśli chodzi i napięcia. Wygugluj, nie mogę pod ręką znaleźć w linkach swoich.

Link to post
Share on other sites

Akurat nie pytałem o to, bo każde TNT2, które widziałem, miało uniwersalne AGP (czyli 2 wcięcia) ;)

Chodziło mi o to, czy komuś trafiła się taka, która startuje tylko na 3,3 V, pomimo tego, że ma oba wcięcia (1,5 V i 3,3 V).

Pytam, bo trafiło mi się TNT2 Ultra, które nie chce mi w ogóle wstać na ASUS-ie, a nie mam obecnie dostępu do kompa z AGP 3,3 V, żeby sprawdzić.

 

A schemat jest np. tutaj:

 

agp-slots-01.gif?x52526

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites

No tu masz wszystko dokładnie wyjaśnione, znalazłem link. Sam nie wiem, bo zawsze staram się dobrać mobo pod karte.

 

http://www.playtool.com/pages/agpcompat/agp.html

 

Cytat
Motherboard And Card Compatibility (table 35 from the AGP 3.0 specification)
  AGP 3.3V Card AGP 1.5V Card Universal AGP Card AGP 3.0 Card Universal 1.5V AGP 3.0 Card Universal AGP 3.0 Card
AGP 3.3V Motherboard Works at 3.3V Won't fit in slot Works at 3.3V Won't fit in slot Won't fit in slot Works at 3.3V
AGP 1.5V Motherboard Won't fit in slot Works at 1.5V Works at 1.5V Fits in slot but won't work. Works at 1.5V Works at 1.5V
Universal AGP Motherboard Works at 3.3V Works at 1.5V Works at 1.5V Fits in slot but won't work Works at 1.5V Works at 1.5V
AGP 3.0 Motherboard Won't fit in slot Fits in slot but won't work Fits in slot but won't work Works at 0.8V Works at 0.8V Works at 0.8V
Universal 1.5V AGP 3.0 Motherboard Won't fit in slot Works at 1.5V Works at 1.5V Works at 0.8V Works at 0.8V Works at 0.8V
Universal AGP 3.0 Motherboard Works at 3.3V Works at 1.5V Works at 1.5V Works at 0.8V Works at 0.8V Works at 0.8V

 

Link to post
Share on other sites

Udało mi się przetestować kartę na MSI K7T266 Pro2 (VIA KT266A z uniwersalnym AGP): bez problemu odpala i można wejść do BIOS (dalej nie sprawdzałem), tak więc albo P4P800-E ma problemy z tą kartą albo karta wymaga 3,3 V, pomimo posiadania obu wcięć (czyli też uniwersalne AGP).

 

IMG_20220227_162712.thumb.jpg.1ee1befdb5d923cae17e57089130d35e.jpg

 

 

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...