Skocz do zawartości

Stałe zielone światło diody Boot


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: (mag b560m bazooka, corsair vs550, procesor i5 11400, ram goodram 3600mhz 2x8gb, karta graficzna geforce 1060 6gb, dysk bx100 250gb i mx500 500gb i monitor lenovo l27q10

 

2.System operacyjny: windows 10 home 64bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: wymiana mobo z h110 na jw. Wymiana procesora z i5 6500 na jw. Oraz wymiana ram z hyperx 2400mhz 2x8gb na jw. 

 

4.Używany program antywirusowy:

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: zmiana kabla sata III, przełączanie między wejsciami sata

 

6.Informacje dodatkowe: ----

 

Witam, po zmianie mobo, cpu i ramu, nie uruchamia się monitor, dioda boot świeci ciągle na zielono, pomocy! 

 

EDIT -----------------------------

Dobra ja dzban wkladalem hdmi w płytę zamiast w kartę, ale pojawia sie drugi problem. Wchodzi do biosu, mogę tam sobie klikać co chce, a jak daje dalej to pojawia sie czarny ekran i windows sie nie uruchamia :/

Edytowane przez dmrk94
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Po zmianie płyty głównej trzeba postawić system na nowo. Twój dysk jest widoczny w BIOSie? 

 

Nie trzeba. A na pewno nie w każdym przypadku.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-upgrade-motherboard-and-cpu-without/1550fa84-f7b1-4d39-86c8-327bca78d087

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, dmrk94 napisał:

Zmieniłem Bios mode na ten drugi i poszlo. Z czymś to się wiąże? 

Póki co to głównie tylko z dłuższym odpalaniem systemu. Ale warto się zabezpieczyć na przyszłość i w wolnym czasie przeinstalować system w trybie uefi z tabelą GPT, są już technologie które tylko w takim układzie działają a z czasem pewnie będzie ich coraz więcej. Tradycyjny bios pomału odchodzi do lamusa i słusznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, zbiku90 napisał:

Póki co to głównie tylko z dłuższym odpalaniem systemu. Ale warto się zabezpieczyć na przyszłość i w wolnym czasie przeinstalować system w trybie uefi z tabelą GPT, są już technologie które tylko w takim układzie działają a z czasem pewnie będzie ich coraz więcej. Tradycyjny bios pomału odchodzi do lamusa i słusznie.

 

No ok, a da się jakoś to zrobić żeby nie potracić danych ? Przerzucić ile się da na dysk, na którym nie jest zainstalowany Windows? Gry to tam pal sześć, bardziej chodzi mi o dane typu zapisane hasła, różne zakładki w przeglądarce itp.

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, dmrk94 napisał:

Gry to tam pal sześć, bardziej chodzi mi o dane typu zapisane hasła, różne zakładki w przeglądarce itp.

Zarówno hasła jak i ustawienia przeglądarki można wyeksportować lub jak to w przypadku chroma ustawić synchronizację i po postawieniu nowego systemu, zainstalowaniu chrome z automatu Ci to wraca. Newralgiczne hasła polecam trzymać zewnętrznie pod jakimś keeepass'em. Potem jeśli system masz legitny to robisz sobie pendriva bootowalnego z narzędzia "MediaCreationTools" zaznaczając odpowiednią wersję systemu, w uefi przywracasz ustawienia fabryczne a następnie ustawiasz żeby pierwszy bootował Ci USB i jedziesz z tematem, to nic strasznego. 

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Jedyny pewny sposób jaki znam to usunięcie wszystkich partycji i utworzenie ich od nowa, więc usunięcie danych murowane.

35 minut temu, dmrk94 napisał:

Gry to tam pal sześć, bardziej chodzi mi o dane typu zapisane hasła, różne zakładki w przeglądarce itp.

Możesz bez problemu zrobić sobie kopię zapasową profilu przeglądarek np. na pendrajwie, instrukcje do znalezienia w sieci

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, pendzel_3 napisał:

Zarówno hasła jak i ustawienia przeglądarki można wyeksportować lub jak to w przypadku chroma ustawić synchronizację i po postawieniu nowego systemu, zainstalowaniu chrome z automatu Ci to wraca. Newralgiczne hasła polecam trzymać zewnętrznie pod jakimś keeepass'em. Potem jeśli system masz legitny to robisz sobie pendriva bootowalnego z narzędzia "MediaCreationTools" zaznaczając odpowiednią wersję systemu, w uefi przywracasz ustawienia fabryczne a następnie ustawiasz żeby pierwszy bootował Ci USB i jedziesz z tematem, to nic strasznego. 

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Nie mam legit windowsa. Będę instalował 7 z dvd i potem na 10 przeskoczę. A jak mam dwa dyski to ten drugi też muszę cały sformatować czy wystarczy, że go odepnę od PC?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, dmrk94 napisał:

Będę instalował 7 z dvd i potem na 10 przeskoczę.

To tutaj niech ktoś potwierdzi ale z tego co się orientuję przy instalacji 10-tki działają klucze z 7-ki, tylko musi być ta sama wersja home>home.

2 minuty temu, dmrk94 napisał:

A jak mam dwa dyski to ten drugi też muszę cały sformatować czy wystarczy, że go odepnę od PC?

z drugim nie musisz robić nić, interesuje Cię tylko ta partycja na której chcesz instalować system.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, pendzel_3 napisał:

To tutaj niech ktoś potwierdzi ale z tego co się orientuję przy instalacji 10-tki działają klucze z 7-ki, tylko musi być ta sama wersja home>home.

z drugim nie musisz robić nić, interesuje Cię tylko ta partycja na której chcesz instalować system.

 

Ale 7 też jest illegal :D więc ogólnie wiem, jak to ogarnąć bo działało wszystko dobrze do momentu zmiany płyty głównej itp.

No to wzór, ogarnę tylko jakiś backup chrome i można działać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...