Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak ustaw FSB 240 mnożnik 12,5 i ram na 3,33(dla 800MHz) lub 2,66(dla 667MHz) na napięciu standardowym powinien działać a jak nie to lekko podbić Vcore.

E: Dla 3,3GHz można ustawić FSB 266 mnożnik 12,5 i ram na 3

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

A zasilacz Modecom Fell 350 da radę? Czy poczekać, aż kupię XFX Core 450? Ale skoro jest to trochę ryzykowne, to OC sobie daruję, jeśli HD 5830 będzie w miarę dobrze współpracował z tymi standardowymi 2,5 GHz. Ale jeśli będzie bardzo mocno ograniczony, to będę musiał zaryzykować OC :) .

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

i tak dobrze, że tę kartę ciągnie

 

HD 5830 jeszcze nie zamontowałem, i czy MC Feel 350 ją ciągnie to nie wiem i wolę nie sprawdzać :P . Na razie ma do utrzymania jedynie 9500 GT. Ale lada dzień zamawiam XFX Core 450 i montuję HD 5830, zobaczymy jak się zgra z E5200. Jak myślicie, obejdzie się bez OC? Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Z tym Prockiem bez oc raczej ciężko będzie się grało nawet niewielkie oc nic nie zmieni to tylko 2 rdzenie w dodatku nisko taktowane i stara architektura beda bardzo duże spadki w fps trochę szkoda bo radek 5830 całkiem nieźle sobie radzi w nowych grach i dość dobrze się podkręca spokojnie na wysokich detalach można na tej karcie pograć w nowe gry

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie podejrzewałem, że OC albo nowy procek to mus. Te 3 GHz wystarczą, żeby w miarę komfortowo pograć? Za jakiś czas mam w planach kupno C2Q, ale jak ich ceny dalej będą takie wysokie, to się na AMD przerzucam. Więcej jak 500 zł za C2Q dać nie zamierzam. Ale to nie wcześniej niż za pół roku (mam ważniejsze wydatki).

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Też mam od Gigabyte'a. I co, wykręciłeś na tej płycie C2D na 3,5 GHz? Jakie temperatury? Jeśli w normie, to chyba nie mam się czego obawiać kręcąc E5200 do tych 3 GHz :) .

 

Ja mam tą płytę od gigusa i przy grafie HD 4670 procek E7500 @ 2.93Ghz na stocku nie daje rady.

 

To karta nie daje rady w grach, a nie procek. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Grafika daje radę, ale czasami niektóre gry lubią użyć 100% procesora w niektórych momentach, na 3.5 to chodzi bez problemu gorzej na 3.6 i 3.7 wtedy się zaczyna dusić przy 1.35V i od czasu do czasu wywala bluescrina nie wiem jak na np. 1.37V ale nie mam takiej potrzeby.

 

Przy 100% użycie CPU na 3.6Ghz mam na procku aż 58 stopnie a na rdzeniach po 64 stopni

Link to post
Share on other sites

Przy 100% użycie CPU na 3.6Ghz mam na procku aż 58 stopnie a na rdzeniach po 64 stopni

 

Sporo, chociaż w sumie 60 C to jeszcze nie taka farelka :), ale myślę, że u mnie byłoby chłodniej. Nie ma co porównywać Dual Core do C2D.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...