Skocz do zawartości

Dell Latitude e6410 brak obrazu jedynie w windows


Recommended Posts

Cześć,

 

Borykam się z dziwnym problemem i być może ktoś już zna rozwiązanie.

 

Mam laptopa dell latitude e6410 który normalnie wyświetla obraz w bios oraz do czasu ładowania systemu windows (niebieska flaga) potem ekran jest czarny, widać tylko podświetlanie matrycy. Gdy podłaczę monitor zewnętrzny to otrzymuje na nim obraz.

 

Nie działa zmiana rozdzielczości, odświeżania, odinstalowanie sterownika

Mam przeczucie że matryca mogła nie być oryginalna ... choć ta w bios działa wyśmienicie.

Windows 7 to samo,

 

Link to post
Share on other sites

Co robiłeś zanim pojawił się problem, coś aktualizowałeś? 

 

Jak będziesz miał obraz na zewnętrznym monitorze sprawdź czy nie włączyłeś sobie opcji by obraz był wyświetlany tylko na zewnętrznym monitorze. To jest gdzieś w Panelu Sterowania w opcjach grafiki.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem przełączać opcje wyświetlania (win+p) system również reinstalowałem na nowo, instaluje się normalnie aż do restartu po czym należy "skonfigurować nowy system" ten ekran się nie wyświetla ale działa na zewnętrznym monitorze.

 

Komputer taki już otrzymałem w ilości 3 sztuk, jedna działa normalnie dwie mają taką oto wadę 

Link to post
Share on other sites

niestety tak, również czarny ekran. Co ciekawe zamieniłem matryce ze sprawnej sztuki i obraz się wyświetla. 

Czy możliwym jest fakt poprawnego działania matrycy w bios/podczas rozruchu systemu a podczas pracy na systemie windows brak obrazu z powodu matrycy?

 

Producent matryc jest inny, na jednej LG na drugiej mniej znany mi producent (jakość obrazu zbliżona, taka sama)

 

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, elvismt napisał:

na drugiej mniej znany mi producent

Jaki dokładnie? Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby w biosie był obraz a w systemie nie, jakby matryca była wadliwa to w biosie też by nic nie wyświetlała.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne, że na zewnętrznym monitorze jest ok. A próbowałeś na jednym z tych wadliwych zrobić reinstalację Windowsa? Choć może zrób co innego, prostszego. Zrób bootowalnego pendrive'a z jakąś wersją Live Linuksa i zobacz czy tak samo będzie na Linuksie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.07.2021 o 11:08, BlackCoffe napisał:

Dziwne, że na zewnętrznym monitorze jest ok. A próbowałeś na jednym z tych wadliwych zrobić reinstalację Windowsa? Choć może zrób co innego, prostszego. Zrób bootowalnego pendrive'a z jakąś wersją Live Linuksa i zobacz czy tak samo będzie na Linuksie.

 

tak puszczałem instalacje od nowa (windows 10 i win7) to samo - kopiowanie plików> restart i ekranu konfiguracyjnego z tworzeniem konta już nie zobaczę... problem jest dziwny dlatego się nim dzielę. może zrobię film na YT 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...