Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie tego procesora. Otóż posiadam na nim chłodzenie NZXT X73 i przy starcie systemu jak tylko siedze na pulpicie temperatura wynosi 68-72 stopnie. Zegar procesora wynosi najczęściej 4949 gdzie nic nie ustawiałem żadnego OC i innego syfu. Chłodzenie jest normalne podłączone tak jak w instrukcji. Jedynie nie podłączałem systemu LED dla tego chłodzenia , bo nie potrzebuje aktualnie.

Link to post
Share on other sites

Albo coś masz namieszane w biosie (np. wyłączone C-States), albo w windowsie (niezainstalowane najnowsze sterowniki chipsetu, źle ustawiony plan zasilania, jakieś procesy w tle ciągle wybudzają CPU, może wirus). Normalna temperatura w idle to około 35-40 stopni z krótkimi skokami o 10 stopni.

Link to post
Share on other sites

bo te procesory AMD są przereklamowane..... u mnie w idlu na gołym pulpicie zegary są w turbo..... w za********e wentylowanej budzie z AIO mam w idlu 40 stopni.... ten procesor to dramat!

 

na i7 6700k z którego 3 dni temu się przesiadłem, w idlu było 25-29 stopni zależnie od temp. otoczenia.... a zegary schodziły do ok. 1GHz, było chłodno i bezgłośnie.....

 

oczywiście najnowszy bios dla płyty asus rog strix b550-i gaming z windows 10

Ujęcie.PNG

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Nie no zmień 5900x na 386 - nie będziesz potrzebował żadnego chłodzenia, nawet radiatora.
Taka specyfika nowszych procków - krótki boost plus mała powierzchnia odprowadzania ciepła i jest pik temperatury. Nie oznacza to jednak, że wydziela się dużo ciepła - nowe procesory przy tej samej wydajności są dużo oszczędniejsze energetycznie.
Mnie temperatury 35-45 w idle i 80-90 pod pełnym obciążeniem kompletnie nie martwią. Przynajmniej dopóki wydajność się zgadza.

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie to , że na pulpicie mam 68-70 stopni , a w cyberpunk 2077 mam stałe 70-71 , więc jest to dość dziwne. 

O dziwo zegary 5900X ciągle na pulpicie trzymają się w okolicach 4700 gdzie najczęściej mam 4936 , wyłączyłem opcje boost , ale i to nie pomogło i mając taktowanie rdzeni 4600 nadal jest tyle samo stopni.

Edytowane przez sjokoladeboEfrag
Link to post
Share on other sites

To szukamy dalej tej ukrytej opcji.

Znalazłem uuuufff

Ogólnie nie pomogło to w temp myślę , że te procki już tak mają , że poniżej 70 nie schodzą przy Aio jedynie przy budowaniu EK mogłoby zejść poniżej 67. Ale i tak dziwne dla mnie , że siedząc w biosie jest 36 stopni , a przy pulpicie tyle samo co w grach. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, sjokoladeboEfrag napisał:

Ale i tak dziwne dla mnie , że siedząc w biosie jest 36 stopni , a przy pulpicie tyle samo co w grach. 

Morał z tego taki że coś w systemie działa w tle i obciąża procesor. Ja mam odwrotnie tj. w biosie wyższą temperaturę.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem problem. Okazało się , że nie tylko u mnie , a u wielu osób. Problem sprawia jeden proces o dziwo od Nvidia. Proces , który na starcie obciąża od 8 do 10% procesora i podbija temp o min 10 stopni. Nie pamiętam już nazwy procesu , ale wiele osób wyłącza go po uruchomieniu pc. Błąd został zgłoszony niecały miesiąc temu na oficjalnym forum nvidia i przyglądają się sprawie , więc miejmy nadzieję wypuszczą łatkę , bo błąd dotyczy ryzenów 5000 i kart nvidia. Znalazłem , błąd powoduje  NVRLA.exe

Edytowane przez sjokoladeboEfrag
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...