Skocz do zawartości

Jaki router dla dobrego połączenia po kablu. xDSL z WAN


Recommended Posts

Dzień dobry. Szukam routera do internetu od Moico 1000/1000. Gniazdo w ścianie to cat6, od niego 4 metry kabel pójdzie do routera. (mysle nadal na CAT cabla). Przerosło mnie to, że cały internet na lewo i prawo wszedzie wciska super szybkie wi-fi, na tym tez opierają się polecane sprzęty. 
Zależy mi na dobrym routerze, by miał jakis dobry firewall z możliwościa edycji, QoS, opcje VPN. Nie używam wi-fi. 

I teraz wybaczcie to absurdalne pytanie. Co będzie lepsze: Netgear Nighthawk XR500 czy np. MikroTik RB760iGS. Jeden po 1200, drugi po 200 ... 
Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem niestety, choć podstawowym też nie. Nie wiem np. czemu tak wiele modeli z PoE nie ma informacji czy taki port jest również portem WAN? 

Edytowane przez Velheibganr
Link to post
Share on other sites

Jak nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem To odpuść sobie mikrotika. Jak chcesz mieć wszystko w jednym z przyjaznym interfejsem to szukaj czegoś z Asusa. Co do kabla to się nie zastanawiaj tylko weź dobrej jakość patchcorda cat 5e, będzie śmigać bez problemów. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Kabel będę musiał sam spiąć (przez jedna ścianę musi przejść). Czy kable ekranowane sprawią mi jakiś problem na etapie wtyczkowania ich? Używałem zwykłej zaciskarki na najzwyklejszych kablach tylko, a kable ekranowane, grubsze, sztywniejsze itp. używałem tylko już gotowe. 

Link to post
Share on other sites

Wybiorę wiec coś w stylu ASUS-AX58U i w góre lub od NetGear coś :). 

Rozumiem. Hmm odszukałem sobie już co bym zamówił, widzę bez narzędzi można spiąć :)

Czy mogę jeszcze zapytać czy to nie problem wpakowanie cat7 kabla w cat6 złącze?

 

kabel - https://www.conrad.pl/p/przewod-sieciowy-belden-1885enh-cat-7-sftp-4-x-2-x-025-mm-szary-produkty-w-metrach-biezacych-604543

złącze - https://www.reichelt.com/de/pl/przemys-lstrok-owy-wtyk-polowy-e-dat-rj45-czarny-btr-1401405012-i-p196961.html?CCOUNTRY=445&LANGUAGE=fr&GROUPID=5997&START=0&OFFSET=16&SID=921c04a4ac11c0114ca316a1636c8bf940668f3604cd7c51a9214&LANGUAGE=PL&&r=1

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, cooger napisał:

Nie mieszaj kategorii i użyj kabla UTP.

Kurcze, racja, przeciez ja nie wiem czy mam w tym bezimiennym gniazdku uziemienie. Wybiorę UTP. 
W poprzednim mieszkaniu wszystko mialem w ekranie i pochrzaniłem. 

 

Czy folia F/UTP w cat6a tez potrzebuje uziemienia jak ekran? 

Link to post
Share on other sites

Tak ta folia jest ekranem. Jeśli gniazdo jest metalowe to jeśli użyto je zgodnie ze sztuką to jest też kabel  ekranowany. Jeśli jest plastikowe to nieekranowany. Jako przyłącze możesz użyć nieekranowanego kabla nawet podlaczajac się do ekranowanego gniazda. Większość routerow domowych i tak ma gniazda nieekranowane.

Link to post
Share on other sites

Wszystko kupuję nowe, poza komputerem, Mieszkanie developerskie i start remontu. 
Ale wtyczka PLASTIK cat6 w scianie już jest. Czyli dla pewności, nawet jakbym na router chcial dać 1500, to porty nie bedą tam ekranowane i normalnie wybierać U/UTP. 

Te UPT to kazdy jeden jaki widze jak za barszcz :D jeejku 

 

Takie dwie wtyczki za stówke i myślałem, że na kabel jakies 500 mi zostanie, a te kable to 10m po 70pln chodza. 

1.png.b9a04179cd8152b506c5d8705a2d0418.png

 

Czy jeszcze moglibyście polecić jakiś bo kurcze, będe miał ten kabel przy podłodze pod listwą. Podłoga niezbyt przyjazna do demontażu i nie mam żadnego powodu by oszczędzać.

Edytowane przez Velheibganr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...