Skocz do zawartości

Które glosniki do gier (2.0/2.1) wybrać by cieszyć się pięknym, i bassowym brzmieniem?


Recommended Posts

Jakie glosniki wybrać do gier, chcąc cieszyć się pięknym dźwiękiem, oraz mocnym bassem (drżącym, ale nie dudniacym) już od niższych glosnosci (optymalna, to taka jak by było w realu)?

 

Lepsze są 2.0 czy 2.1? Sub w 2.1 da się skręcić by ladnie drżał, ale nie było glo słychać na cały dom?

 

Myslalem o:
Edifier r1600Tiii
Edifier C2X
Logitech Z533

 

Fajne bo położę na biurku, ale malutkie membrany i zazwyczaj brak wzmacniacza budzi obawy.

 

Do muzyki polecają też Edifier r2600 - choć czy one sprawdza się w grach?

 

P. S.
Czemu nie robią zestawów z dużymi głośnikami? Nie jest tak że im większą membrana i moc, tym lepsze wrażenia?

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Subwoofery w zestawach 2.1 to przeważnie kiepski, pierdzący żart.

Jeżeli faktycznie poszukujesz w miarę dobrego, intensywnego grania, postaw raczej na kolumny typu Microlab Solo 7c lub 9c.

 

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Wyrwinóg napisał:

Czemu nie robią zestawów z dużymi głośnikami? Nie jest tak że im większą membrana i moc, tym lepsze wrażenia?

 

Szukasz zestawów do komputera, więc swoją drogą nie mogą to być duże głośniki.

Duża membrana ma po prostu zbyt dużą bezwładność przez to ciężko ją kontrolować w szerszym zakresie częstotliwości, fizyka. Im większa tym bardziej skupia się na niskich częstotliwościach, a im mniejsza odwrotnie. Z tego względu robi się głośniki dwudrożne, trójdrożne itd. gdzie łączy się kilka przetworników o różnej średnicy i różnym zakresie przenoszenia, żeby uzyskać optymalną charakterystykę.

 

Ciężko o drżący, ale nie dudniący subwoofer, bo te dwa określenia to właściwie synonimy w niskiej cenie jest po prostu "yeb yeb" które może być efektowne, bo bas odczuwamy, ale co to ma wspólnego z jakością, to nie wiem :D Niemniej czasem i takiego dudnienia można posłuchać, jak chcesz po prostu zrobić głośno :)

 

Edit: I teraz masz opcje dwie tj. skupić się na jakości i na dobrym przekazie wchodząc w głośniki 2.0, które tego basu po prostu mają mniej, ale szybszy, bardziej techniczny po prostu lepszy technicznie, a reszta pasma lepiej wypełniona. Czy może w głośniki z subem, gdzie ten bas będzie miał przewagę, będzie "yebnięcie" ale kosztem reszty pasma. Sub zazwyczaj ma kilka razy większą moc niż satelitki, wiąże się to z tym, że bas potrzebuje więcej energii niż wyższe pasma aby mieć taką samą głośność. Także zastanów się nad swoimi potrzebami.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.07.2021 o 12:22, Wyrwinóg napisał:

Lepsze są 2.0 czy 2.1? Sub w 2.1 da się skręcić by ladnie drżał, ale nie było glo słychać na cały dom?

No tu to fizyki raczej nie oszukasz , bas niestety łatwo przechodzi przez ściany . 

Jak chcesz mieć więcej basu to raczej zostaje ci zestaw 2.1 . Na początku miałem przyzwoite głośniki , ale dopiero po dołożeniu suba wszystko zgrało się ładnie w całość . 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, jakub1t napisał:

No tu to fizyki raczej nie oszukasz , bas niestety łatwo przechodzi przez ściany . 

Jak chcesz mieć więcej basu to raczej zostaje ci zestaw 2.1 . Na początku miałem przyzwoite głośniki , ale dopiero po dołożeniu suba wszystko zgrało się ładnie w całość . 

Tyle, że w mniejszych komputerowych 2.1 wielkość midbasa jest zazwyczaj taka jak w dużych komputerowych 2.0.

Link to post
Share on other sites

Ja akurat mam zestaw stereo , jest w podpisie . I głośniki  podstawkowe z midbasem 16cm to dla mnie trochę za mało . Doszedł pasywny subwoofer stx 2x20cm i całość zaczęła grać bardzo spójnie . Sub jest schowany i nikt nawet się nie domyśla że jest . 

Przy telewizorze mam już głośniki podłogowe 2x16cm i tam jest już więcej basu , ale sub i tak dopełnia całość . Ktoś kto lubi bas to samymi (małymi) głośnikami może tego nie załatwić .

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.07.2021 o 12:22, Wyrwinóg napisał:

Jakie glosniki wybrać do gier, chcąc cieszyć się pięknym dźwiękiem, oraz mocnym bassem (drżącym, ale nie dudniacym) już od niższych glosnosci (optymalna, to taka jak by było w realu)?

 

Lepsze są 2.0 czy 2.1? Sub w 2.1 da się skręcić by ladnie drżał, ale nie było glo słychać na cały dom?

 

Myslalem o:
Edifier r1600Tiii
Edifier C2X
Logitech Z533

 

Fajne bo położę na biurku, ale malutkie membrany i zazwyczaj brak wzmacniacza budzi obawy.

 

Do muzyki polecają też Edifier r2600 - choć czy one sprawdza się w grach?

 

P. S.
Czemu nie robią zestawów z dużymi głośnikami? Nie jest tak że im większą membrana i moc, tym lepsze wrażenia?

 

Jak chcesz bas, to r1600tIII go praktycznie nie mają (jedynie zakres średnio/niskotonowy z naciskiem na średnio) 

 

2.1 z większym przetwornikiem to Taga Intone Mini 2.1, sub: 6,5", mid: 3", wysokie: 1"

Na papierze super i opinie dobre, ale sam nie miałem więc nie polecę.

 

Link to post
Share on other sites

Tutaj piszesz o Taga Intone Mini 2.1, a obok zakładasz temat i szukasz o nich opinii... Bezsensowny post.

Bardzo rzadko spotykane głośniki, mało opinii, a jak już są to raczej skłaniają się ku temu, że to chińszczyzna niezbyt dobrze wykonana.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, FeX napisał:

Tutaj piszesz o Taga Intone Mini 2.1, a obok zakładasz temat i szukasz o nich opinii... Bezsensowny post.

Bardzo rzadko spotykane głośniki, mało opinii, a jak już są to raczej skłaniają się ku temu, że to chińszczyzna niezbyt dobrze wykonana.

 

Kolega szukał zestawu z większymi przetwornikami więc podałem przykład takiego zestawu i podałem te wymiary.
 

Przecież napisałem że "sam nie miałem więc nie polecę" może napisz z czym się nie zgadzasz w moim poście, bo serio nie rozumiem, teraz raczej większość sprzętu składana jest w chinach.

 

Temat założyłem bo mało jest informacji w necie, czy ktoś może miał z nimi do czynienia, chyba od tego są fora?

Sorry ale jak piszesz że bez sensu post, to twój jest bez sensu do kwadratu bo przez 2 opinie około 5/5 gwiazdek wnioskujesz że chińszczyzna słabo wykonana :)

Mój temat skierowany był do osób które posiadają/posiadały te głośniki, chyba nie trudno wywnioskować, z resztą jest opis w temacie tylko trzeba przeczytać ze zrozumieniem.

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites

Piszesz głupoty o tym, że R1600TIII nie mają basu, to co ja mogę poradzić? To bez subwoofera już basu nie ma? Masz Ty jakieś pojęcie o tym co piszesz?

 

Podanie propozycji, aby po chwili napisać "nie polecam, bo nie znam" jest zwyczajnie bezsensowne :) szczególnie, że wcześniej zakładasz temat żeby zebrać opinie o tych głośnikach, bo nic o nich nie wiesz...

Fakt, że coś jest składane w Chinach nie jest problemem (to już Twoja nadinterpretacja) ważne jak jest składane, a te zestawy Tagi są zwyczajnie tandentne.

 

Zapomniałem, że jakieś tam 2 opinie byle kogo na 5 gwiazdek rzutują na rzekomą świetność tego zestawu xD

 

Link to post
Share on other sites
Piszesz głupoty o tym, że R1600TIII nie mają basu, to co ja mogę poradzić? To bez subwoofera już basu nie ma? Masz Ty jakieś pojęcie o tym co piszesz?

 

Miałem te głośniki jakiś czas i tak nie mają niskiego basu, są specjalne utwory na necie z niskim basem i wtedy na tych głośnikach była cisza....

 

Udowodnij do ilu schodzą i z jakim spadkiem db bo widzę że nie wiesz o czym piszesz.

 

I naucz się w końcu czytać ze zrozumieniem bo nigdzie nie napisałem że te głośniki nie mają basu jak to insynuujesz

 

Cytuje po raz kolejny i wytłuszczam: 

Cytat

Jak chcesz bas, to r1600tIII go praktycznie nie mają (jedynie zakres średnio/niskotonowy z naciskiem na średnio)

 

Człowieku z 4" przetwornika ty chcesz mieć bas? 8" yamaha hs8 2.0 ma niedostatki basu i jest do nich dedykowany subwoofer uzupełniający pasmo.

 

Podanie propozycji, aby po chwili napisać "nie polecam, bo nie znam" jest zwyczajnie bezsensowne  szczególnie, że wcześniej zakładasz temat żeby zebrać opinie o tych głośnikach, bo nic o nich nie wiesz...

Fakt, że coś jest składane w Chinach nie jest problemem (to już Twoja nadinterpretacja) ważne jak jest składane, a te zestawy Tagi są zwyczajnie tandentne.

 

Autor pytał czemu nie są produkowane głośniki o większych wymiarach (średnicach przetworników) i to była odpowiedź do tego :D

 

Może i są dlatego napisałem "sam nie miałem więc nie polecę"

 

Łopatologiczne tłumaczenie nie daje skutku jak widzę :) nie czytasz co pisze autor, nie czytasz ze zrozumieniem co piszą inni ale się wywyższasz to nagminne zachowanie w internetach, dodatkowo to wmawianie czegoś czego nie napisałem.

 

Wg ciebie "nie polecę" oznacza "on poleca" :D to już jakiś wyższy poziom czytania ze zrozumieniem.

 

Zapomniałem, że jakieś tam 2 opinie byle kogo na 5 gwiazdek rzutują na rzekomą świetność tego zestawu xD

 

No tak bo ty jesteś ekspertem od głośników, i 1600tIII ma u Ciebie niski bas 30-60 hz bez spadków db buhahhaha.

 

Już byle fc-330 które są udaną konstrukcją jak na swoją cenę, mają sporo niżej schodzący bas od 1600tIII, bo mają 5,25" calowy przetwornik, a subwoofer leży przeważnie na ziemi i wspomaga reprodukcję niskich tonów.

 

W utworach o których pisałem wcześniej na fc-330 słychać wyraźnie niskie basy, na edifierach była cisza.

 

Podsumowując nie masz pojęcia o głośnikach, wciskasz ludziom słowa których nie powiedzieli, nie wiesz co to niski bas, widać że nie testowałeś głośników i nie masz doświadczenia, testuj sobie dalej te słuchawki choć w internecie już są odpowiednie testy z profesjonalnymi wykresami których ja używałem do wyboru słuchawek ;) 

 

 

Edytowane przez Kuba
Link to post
Share on other sites

Na komputerowych 2.1 nawet jeśli ten bas słychać to jest on jednostajnym, niezroznicowany, po prostu łomot/pukanie.  Wynika to z konstrukcji niestety i niewiele będzie się różnić w zależności od modelu i producenta.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Kuba napisał:


Piszesz głupoty o tym, że R1600TIII nie mają basu, to co ja mogę poradzić? To bez subwoofera już basu nie ma? Masz Ty jakieś pojęcie o tym co piszesz?

 

Miałem te głośniki jakiś czas i tak nie mają niskiego basu, są specjalne utwory na necie z niskim basem i wtedy na tych głośnikach była cisza....

 

To może zrobimy tak, że ja będę sobie słuchał muzyki i na niej sprawdzał głośniki, a Ty pozostaniesz ze swoimi utworami z niskim basem i tylko do nich coś polecał, ok?

 

Przecież ja nie piszę nigdzie jakie to siermiężne basy wylatują z R1600TIII tylko Ty nie potrafisz zrozumieć, że dobry bas to nie tylko puste herce. Co z tego, ze głośnik zejdzie do 20-30Hz? Mając sporą bezwładność, brak dostatecznej mocy i tak dostaniesz dudnienie i taki dźwięk masz w każdym zestawie z subem za te pieniądze. Każdy pisze, że chce mieć dobre basy, ale nie dudniące itd. no to niech nie pakuje się w pierdziawy z subwooferami za 300zł. Oczywiście są lepsze i gorsze głośniki w tej grupie, ale umówmy się w większości wypadków polecane głośniki 2.0 mają bardziej spójny przekaz i lepszą charakterystykę częstotliwościową z lepszym wypełnieniem niż zestawy 2.1.

Oczywiście zestawy 2.0 to nie są głośniki, które mają łupać, tylko grać, jak zejdą nawet do 50Hz bez znacznych spadków dB to już bardzo przyjemnie potrafi to zagrać. 

 

Sam mam pozostałości po Creative G500 i mogę podpiać tego suba pod moje 2.0, ale tego nie robię, bo to dla mnie nie ma zupełnie sensu i nie widzę w tym nic, co poprawia wrażenia z odsłuchu poza wrażeniem dudnienia i tego Twojego "basu". No chyba, że do filmu, ale to jedyne zastosowanie jakie widzę dla takich pudeł basowych.

 

9 godzin temu, Kuba napisał:

Człowieku z 4" przetwornika ty chcesz mieć bas? 8" yamaha hs8 2.0 ma niedostatki basu i jest do nich dedykowany subwoofer uzupełniający pasmo.

 

HS8 to monitory bliskiego pola, a nie zwykłe głośniki, zazwyczaj stosowane w studiach nagrań ze względu na świetnie odwzorowanie częstotliwości. Miałem okazję ich posłuchać nie raz i bardzo dziwię się, co właśnie napisałeś. Masz jakiekolwiek obeznanie w głośnikach tego typu, słuchałeś czegoś innego z monitorów bliskiego pola? Naprawdę uważasz, że subwoofer jest dla HS8 koniecznością? Ze znajomych, którzy zajmują się produkcjami i pracują w studiach nikt tego nie używa. Oczywiście można je sobie dokupić, jak komuś brakuje basu. I tutaj zmierzamy do sedna, subwoofer wskazany przez Ciebie kosztuje ponad 2k pln, czyli jest w cenie 2x HS8, ale to jest sub, który swoją robotę potrafi zrobić.

 

9 godzin temu, Kuba napisał:

No tak bo ty jesteś ekspertem od głośników, i 1600tIII ma u Ciebie niski bas 30-60 hz bez spadków db buhahhaha.

 

Zarzucasz mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale ja nigdzie nie napisałem, że R1600TIII schodzi do 30Hz albo, że nie ma spadków na takich częstotliwościach. Masz Ty rozum? :D

 

Aczkolwiek specyfikacja producenta dolną wartość określa na 30Hz (prawda jak zwykle będzie nieco inna ze względu na spadki głośności w tych rejonach).

 

Twoją całą wypowiedź mogę streścić w jednym zdaniu "bez suba to nic nie zagra".

Link to post
Share on other sites

W Edifier R1600TIII basu zdecydowanie nie brakuje, użytkuję te głośniki ok. 3 lat, a  przesiadałem się z zestawu creative. Przede wszystkim nie są to głośniki do dużych pomieszczeń, sprawdzą się w takich ~12 m2 i możesz mi wierzyć, że basu w nich zdecydowanie nie brakuje, w filmach w odpowiednich momentach potrafią ładnie zatrząść pokojem, równomiernie bez dudnienia. W 20 m2 się to raczej nie sprawdzi bo są zwyczajnie za małe do nagłośnienia takiej przestrzeni. W porównaniu do zestawu 5.1, który posiadałem jakość muzyki jest w 100% na korzyść Edifierów pod każdym względem. Sub z creative owszem miał moc ale tak jak to było wyżej opisywane dudniący, mocny, jednostajny ale dudniący i w każdej praktycznie sytuacji jednorodny bez wzrastającego natężenie, które można odczuć w Edifierach. Przez kilka lat z tymi creativeami przyzwyczaiłem się do ich dźwięku i po zmianie miałem dziwne wrażenie słuchając Edifierów. Po "osłuchaniu" i kilku czy kilkunastu godzinach nie wyobrażałem sobie powrotu do tego dudnienia z "komputerówych" subów, a przede wszystkim rezygnacji z dźwięku stereo. Dodatkowo dźwięk z tych Eifierów po wygrzaniu głośników tylko zyskuje.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Podsumowując, istotne są wrażenia każdego z nas, oraz wiedza o posiadanym odniesieniu do innych sprzętów.

Wiedza i doświadczenie rzecz bezcenna

 

Pozostało mi poukładać informację. Prawdopodobnie wybiorę spośród :

> Edifier R1600TIII - które w opiniach do yako-takich głośników, jako stereo grają rewelacyjnie. Czy to pierwsze głośniki jakie warto brać pod uwagę myśląc o graniu bez słuchawek ?

> Triangle Elara Active LN-01A - cena nieporównywalnie wysoka ale jeśli wytrzymają 10 lat, to kwota rozbita na dni nie wygląda źle. Jeśli to rozsądny Top delektowania się z gier, być może warto dołożyć. Tyle że bassreflex jest z tyłu więc muszą mieć pewien odstęp od ściany, no i pytanie jak prezentuje się moc głośnika do małycch pomieszczeń. Przy za dużej mocy czasem słabsze, i gorsze głośniki mogą zagrać lepiej

> Emotiva Airmotiv B1+ - w sklepie muzycznym polecili mi jako pierwsze rozsądne, ale brak informacji jak wypadają przy grach. No i też Bass-Reflex z tyłu

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Si, wzmacniacz mam z kolumn podłogowych

 

Najłatwiej by kupić trzy i wybrać sobie te najbardziej cieszące w grach, ale nie mam takich możliwości

Czytam więc recenzję, odwiedzam fora gromadząc informacje. Gry są nieco podobne do filmów, więc nie tracę nadziei

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...