Skocz do zawartości

Uszkodzona karta graficzna ?


Recommended Posts

 

Cześć, czy moglibyście mi w jakiś sposób pomóc w diagnozie usterki?

Gdy próbuję uruchomić komputer i pojawia się logo płyty głównej zauważyłem pionowe pasy w kolorze zielonym sekund i zaraz po tym pojawia czarny ekran.

Na początku nie byłem pewny jaka jest przyczyna ale w końcu udało mi się zalogować do systemu i zielone pasy nadal były.

Podejrzewam że karta graficzna kończy swój żywot.

Niestety od tamtej pory nie daję rady wejść do systemu bo mam cały czas czarny ekran.

Odpalałem kompa również na zdjętej budowie żeby zobaczyć czy wentylatory od grafiki ruszają i wszystko działa.

Nie mogę nawet wejść przez tryb awaryjny.

Podam może specyfikację zestawu może w jakiś sposób to pomoże.

Komputer mam od 2011 roku

Procesor: i7 2600 k nie kręcony

Płyta: Msi model chyba Z77A-G43

Grafika: Radeon HD 7850 2GB

4x4GB ramu Kingston HyperX

Dyski SSD plextor i Goodram

Zasilacz: xfx 550W

 

aa0f4c79fcd71e09b6ac634e3f907163.jpg

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś przybliżyć w jaki sposób mogę przełączyć monitor na grafikę zintegrowaną? Nawet do biosu nie mogę wejść.
Sposób z piekarnikiem na pewno wypróbuję ale już nastawiam się na wymianę karty jeśli się okaże że jest popsuta.




 

Link to post
Share on other sites

Na panelu tylnym płyty gł. czyli od tyłu obudowy masz 3 wyjścia grafiki zintegrowanej i w zależności jakim kablem podłączasz monitor przekładasz kabel z karty graficznej na jedno z tych wyjść np. jeżeli używasz kabla HDMI to podłączasz do wyjścia HDMI.

Link to post
Share on other sites

Za późno się zorientowałem co miałeś na myśli
Odpiąłem kartę graficzną i kabel DVI podłączyłem do płyty. Okazało się że wszystko działa jak należy więc wina leży po stronie karty graficznej.
Czyli czeka mnie zakup jakiejś używanej karty.



 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...