Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej - 4,5k - AMD czy Nvidia?


Recommended Posts

Ja bym zdecydowanie dołożył do Devila. Gigabyte, jakkolwiek wygląda solidnie i ma 3 Wenty, to nie wiem jak oni to robią, że karta ani jest jakoś nawet średnio-przyzwoicie cicha, ani też chłodna. 

 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-radeon-rx-6700-xt-gaming-oc/34.html

 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-radeon-rx-6700-xt-gaming-oc/33.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Imo Red Devil wypada lepiej wizualnie. Sądząc po zdjęciach jakość wykonania też lepiej w porównaniu do tego Gigabyte. Jestem zdecydowany na Red Devil. Cena ostatnio skoczyła o 50 zł na Vobis ale poczekam jeszcze trochę może coś spadnie.

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

Sęk w tym że przez najbliższe 2-3 tygodnie nie będzie mnie w domu bo pracuję w delegacji. Nawet jak kupie nie będzie kiedy tego zamontować. Więc do urlopu mam czas. Nie spieszy się a może potanieją.

A jeszcze pytanie o tą wersję OC. Tryb boost włącza się w jakimś dedykowanym programie czy ona sama się w ten tryb przestawia? 

I to samo z biosem bo ma podwójny? Automatyczne się przełącza w quiet bios przy niewielkim obciążeniu?

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

A jeszcze mam pytanie odnośnie starych sterowników. Nie usunąłem ich gdy wyciągałem starego RX i zainstalowane są na pc stery pod RX 590. Nie odpalę komputera bez karty graficznej. Czy jak włożę nowa RX 6700xt i odpalę DDU i zainstaluje dopiero nowe sterowniki dla 6700xt będzie ok? Nie powinno być jakiejś kolizji nowej karty że sterownikami nie do tego modelu?

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, zbiku90 napisał:

6700xt powinna bez problemu działać ze sterownikami od 590 pod warunkiem że miałeś aktualne. Teoretycznie nic nie trzeba czyścić ani przeinstalowywać, powinno po prostu działać

ja czyściłem AMD apką, bo po R5 430 nie chciało bootować. A po czyszczeniu odrazu. 

Link to post
Share on other sites
Teraz, king89yaku2 napisał:

Sterowniki miałem najnowsze.

W najgorszym przypadku będziesz miał niską rozdzielczość typu 1024x768 i Podstawowa karta graficzna Microsoft w menadżerze urządzeń do czasu zainstalowania sterowników.

Link to post
Share on other sites

@Up not true. 

 

Przejście z Geforca na Radeona - bez wcześniej deinstalacji driverów jeszcze przed wyjęciem karty NVidii z płyty - skutkuje brakiem obrazu po wrzuceniu Radka. 

 

Przerabiałem wielokrotnie - i to pomimo tego, że sterownik graficzny jest dogrywany / wczytywany dopiero przez OS. 

 

Przy podmiance w obrębie Team Red nie powinno być problemów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Rebelmind napisał:

@Up not true. 

 

Przejście z Geforca na Radeona - bez wcześniej deinstalacji driverów jeszcze przed wyjęciem karty NVidii z płyty - skutkuje brakiem obrazu po wrzuceniu Radka

No jak nieprawda? Autor pozbył się RX 590 i chce kupić 6700XT. Komputer odpali się normalnie, tylko tak jak pisałem - może być wykrywana jako podstawowe VGA. 

Link to post
Share on other sites

Będzie RX. 

Ale czytałem na benchmark, że to tyle spadków cen i mają iść do góry ceny. Więc wstrzymam się jeszcze 2-3 tyg. 

Postanowiłem też wymienić ten zasilacz na 750w. Będzie na przyszłość gdy będę modernizował resztę osprzętu.

Taki model

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/supremo-fm2-gold-750w-modular.

 

 

I jeszcze pytanie o tego RX 6800.

https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6800-xt-phantom-gaming-d-oc-16gb-gddr6-rx6800xt-pgd-16go-7497491/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Jest tylko 650 zł drozdzy od RX 6700xt. Opłaca się dopłacić? Z 1000 dopłaty zrobiło się tylko 650 w porównaniu do Red devila. 

 

W tym wypadku zasilacz nie będzie bo rekomendowana moc zasilacza to 800w.

 

 

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

Nie widziałem do tej pory zbyt wielu testów Phantoma od Asrocka, bo wszędzie tylko Taichi biorą na warsztat. 

 

Z recenzji modelu półtora segmentu niżej (6700 XT) wychodzi na to, że jest to klasa Gigabyte Gaming OC, czyli średniak (minimalnie chłodniej od Gigabyte przy tym samym poziomie hałasu) więc tragedii nie będzie. 

 

750W gold od SPC powinien spokojnie ogarnąć 6800 XT, jest to również sporo mocniejsza karta niż 6700 XT. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, king89yaku2 napisał:

To jest 6800xt, druga najmocniejsza karta od amd, wydajnościowo ok. 10% szybsza od 6800, gdzieś w okolicach rtxa 3080. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety za 3750 na Vobis Red devila zniknął. Napisałem do sklepu jak z dostępnością. Czytałem też 2 newsy i twierdzą że na konkretny spadek cen nie ma co liczyć jak bliżej końca roku. Stąd moje pytanie bo w podobnej cenie jest też ta wersja.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-radeon-rx-6700-xt-elite-12gb-gddr6-gv-r67xtaorus-e-12gd-5947011/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Równie dobra jak Red Devil?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...