Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej - 4,5k - AMD czy Nvidia?


Recommended Posts

Jak już wcześniej pisałem mój monitor nie wspiera gsync compatible to raz, a gram głównie w fpsy więc freesync jest dla mnie ważna opcją.

Jak wsadzę nvidie pewnie nie zbootuje mi się system, bo w systemie są zainstalowane sterowniki od AMD a reinstalacja systemu gdy niedługo wychodzi W11 nie wchodzi w grę.

Od 3 kart wstecz jestem z czerwonymi ( w laptopie miałem nvidie nie pamiętam modelu). Wymiana monitora nie wchodzi w grę. Raz że kupiłem go jakieś 2 lata temu, dwa nie mam czasu ani kasy by sprzedać Stary, dołożyć i kupić nowy. Tak że padło na RX 6700xt. Może zrobiłem błąd że nie wziąłem go jak był po 3750 Red devila no ale poczekam. Może pojawi się na stanie.

Link to post
Share on other sites

Asrock, poza Taichi jeszcze gorzej niż Gigabyte - omijać. 

 

Taniej niż gdzie indziej TUF:

https://allegro.pl/oferta/asus-radeon-rx-6700-xt-12gb-tuf-gaming-oc-gddr6-10559602520

 

Jeśli wolisz z pewniejszego sklepu to masz xkom outlet:

https://allegro.pl/oferta/outlet-msi-radeon-rx-6700-xt-gaming-x-12gb-gddr6-10931938515

 

Gaming X od MSI tj jedyny 2-wentylowy model, który jeszcze daje radę. 

Link to post
Share on other sites

Wolał bym 3 wentylatory.

Napisałem do gościa co mi wcześniej polecales link z allegro bo aukcja już niedostępna ale karty nie sprzedali, może uda się kupić 

Ten TUF godny uwagi? Czy Jest sens dopłacać 350 zł że.Red Devila czy podobny poziom?

 

Jeszcze jest kwestią gwarancji. Red devil i saphire mają 36 mc i chyba warto dołożyć te 3 stówki i mieć rok dłużej...

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, king89yaku2 napisał:

Ten TUF godny uwagi?

W przypadku RTXa 3080 to TUFy zostały okrzyknięte najlepszym modelem dla ludu - nie przepłaconym dla samej nazwy jak np. Strix. 

36 minut temu, king89yaku2 napisał:

Red devil i saphire mają 36 mc i chyba warto dołożyć te 3 stówki i mieć rok dłużej

ASUS również oferuje 3 lata gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

XFX gwarancji tylko 24 miesiące. TUF na którego jestem prawie zdecydowany to 36. Wolał bym chyba dłuższy okres gwarancyjny. Powiedzmy, że za 1 rok wymienię płytę, ram i procesor a za 2 lata sprzedam kartę to będzie mi łatwiej sprzedać gdy karta będzie jeszcze rok na gwarancji. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, king89yaku2 napisał:

XFX gwarancji tylko 24 miesiące. TUF na którego jestem prawie zdecydowany to 36. Wolał bym chyba dłuższy okres gwarancyjny. Powiedzmy, że za 1 rok wymienię płytę, ram i procesor a za 2 lata sprzedam kartę to będzie mi łatwiej sprzedać gdy karta będzie jeszcze rok na gwarancji. 

"XFX Radeon RX 6000 Series
1) 3 years on MERC, QICK, and SWFT series graphics cards. With registration of product at the XFX support portal."

Ja mam 3 lata gwary. Po zarejestrowaniu na portalu.

 

Po za tym mam XFX HD6570 z 2012 i działa do tej pory w kompie używanym na codzień

Edytowane przez 1234567890
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, 1234567890 napisał:

Po za tym mam XFX HD6570 z 2012 i działa do tej pory w kompie używanym na codzień

Karta z 60W TDP ma żywotność "ciut" większą niz karta z 230W TDP, tam po prostu nie ma co się grzać. Nie mam nic do XFX osobiście ale dali lekko ciała w ostatnich latach, jednak wolę Sapphire albo choćby PowerColor. Ostatnie wydarzenia pokazały że nawet RTXy od EVGA mogą mieć skopany design, więc najlepszym też zdarzają się wpadki ;)

Link to post
Share on other sites

Karta zamówiona wczoraj o 15 dziś kurier przywiózł o 9. Ekspres transport. 

Niestety w domu będę dopiero w czwartek to zdam relacje. 

Trochę mnie martwi jej wielkość. Moja obudowa to Zalman Z3 i wielkość karty możliwej do zamontowania to 36 cm a Red Devila ma 32 natomiast jej grubość zajmuje 2.5 slota a tam mam miejsce na dyski. No mam nadzieję wejdzie. 

Zdecydowałem się dodatkowo na wymianę zasilacza. Wybór padł na Corsair RM750x i cooler na CPU fera 5 bo mam stockowy a myślę pobawić się w OC. 

Wyjdę na laika... Od czego ten kabelek? Patrzyłem w instrukcje online słowa o nim nie ma.

Link to post
Share on other sites

Jest to kabel od podświetlenia, sterowania nim przez płytę główną albo przez front panel jak by była taka opcja.

 

Ale jest inny problem. Karta zamontowana, sterowniki wgrane na czysto, zasilacz Corsair RM750X, zmienione chłodzenie na procesorze. 

Wchodzę do Battlefielda 5 na mapę Operacja podziemie, na RX590 8GB Sapphire 50-60 fpsów. 

Na RX6700XT maksymalnie 70 fpsów. (Ustawienia na LOW prócz siatki na ultra). Myślałem, że będzie jakikolwiek wzrost wydajności w porównaniu do starej karty a tu nic? 

Nie testowałem w innych grach na razie bo nie mam czasu. Czyżby procesor był tutaj wąskim gardłem? Przypomnę Ryzen 5 3600.

 

Na tym filmie w 1440p (ja akurat mam rozdzielczość 2560x1080 więc nie jest to 1440p) i gość na ULTRA wyciąga 140 FPSÓW. 

Więc coś jest nie tak?

 

Jakieś sugestie co może być nie tak?

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...