Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej - 4,5k - AMD czy Nvidia?


Recommended Posts

Karta żre zdecydowanie za mało prądu. Weź się pobądź MSI Afterburner, odinstaluj sterowniki i zainstaluj na nowo. 

I zresetuj BIOS, aby była pewność, że w ustawieniach PCI-E nic się nie pomieszało. 

Link to post
Share on other sites

AMD CleanUp w trybie awaryjnym + nowe stery. MSI AB off. W BFV zmieniłem na DX12 wszystko na ultra. Ilość FPS 75-100 ale miałem wrażenie że są miro lagi i brak płynności. Screen po 5 minn gry.

 

Stabilnne 75 ok ale to dalej daleko do 140.

 

Bios restart ok. Zrobię to rano, może tam rzeczywiście coś nie tak

 

Screenshot_8.jpg

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

Musisz wejść w Wattmana i ustawić mu profil gry dla BF5 (konkretnie minimalny zegar dać na "fps Max - 100 MHz") - trzeba to odblokować bo w domyślnym widoku jest to w procentach. 

 

AMD Radeon Software > Ustawienia (ikona koła zębatego w prawym-górnym rogu) > Dostrajanie /// piszę z pamięci, przy komputerze będę dopiero jutro rano. 

 

Odczyty chwilowe z Gpuz nic nie mówią, widzę tylko ze taktowanie Ramu masz stabilnie na 2000 MHz. 

 

Te mikro-lagi to typowy objaw zbyt agresywnego mechanizmu oszczędzania energii w sterowniku - załatwiasz to dokładnie tak jak opisałem powyżej. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzaj w AMD Radeon software tak to wygląda u mnie,

Ale u mnie procek podczas grania to max 60 stopni.

Screen jak mi kopie.

I Afterburner koliduje z Radeon software, ja miałem problem ze sterami jak przechodziłem z Radeon R5 430 na 6700XT, musiałem wszystkie stery odisntalować apką AMD Clean Up, i potem ściągnąć nowe i zainstalować.

 

radek.png

rad2.png

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites
Cytat

I Afterburner koliduje z Radeon software, ja miałem problem ze sterami jak przechodziłem z Radeon R5 430 na 6700XT, musiałem wszystkie stery odisntalować apką AMD Clean Up, i potem ściągnąć nowe i zainstalować.

Tak zrobiłem. Podczas pomiarów Afterburner wyłączony. 

Fera założona. 

Odpaliłem CP2077. Ustawienia ULTRA. Stabilne 90 latek w zamniętej lokacji. Może to coś z BF V jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

Włącz hwinfo64 w trybie sensors-only, zminimalizuj, pograj z 15 minut i porób screeny wszystkich odczytów. Mnie się wydaje że procesor throttluje.

59 minut temu, king89yaku2 napisał:

Podczas pomiarów Afterburner wyłączony. 

Najlepiej odinstalować całkiem, potwierdzam że nie lubi się z Radeon Software.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko too zrobię dopiero w poniedziałek. Niestety mam pracujący weekend. Liczę na Waszą pomoc za 2-3 dni :) 

 

Dspecjalni3 kupiłem  lepsze chłodzenie na procek. Ta Fera 5 wydawała się mieć dobre opinie. Możliwe że jest źle założone? Zakładał mi znajomy znający się na rzeczy.

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

Jestem w domu. Jutro będę testował. Od czego zacząć? Pobrałem program HWINFO64. Jakieś sugestię?

 

Rebelmind mógłbyś jakoś wytłumaczyć jak nadać priorytet w ustawieniach AMD? Bo szukałem i nie widziałem tam takiej opcji.

 

Zainstalowałem najnowszą aktualizację Windowsa bo też był problem ze spadkiem FPSów. Nie wiem czy to ma znaczenie. Chodzi o aktualizację KB5004296

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez king89yaku2
Link to post
Share on other sites

Tyle że "Sensors only" też trzeba ogarnąć, bo ja z wcześniejszych screenów już widzę, że taktowanie rdzenia mocno skacze więc kolega musiałby zrobić screena z odczytem średnim od razu po grze / teście (a najlepiej po dłuższej party w BF w trakcie). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Artok napisał:

Tym bardziej, że napięcie procesora to tylko 1.25V

Ja tam widzę stałe OC 4,0Ghz @ 1,1V :P Też mnie się wydaje że coś nie halo z chłodzeniem, z Gelid Phantomem na 3600X miałem max 75 stopni w stress testach. A tu nie dość że procesor nie leci na full, to jeszcze Fera wg testów jest ponoć ciut lepsza - choć porównując gabaryty to ciężko mi w to uwierzyć.

W dniu 30.07.2021 o 12:30, king89yaku2 napisał:

Ta Fera 5 wydawała się mieć dobre opinie. Możliwe że jest źle założone? Zakładał mi znajomy znający się na rzeczy.

Dobrze by było założyć ją jeszcze raz, najlepiej przez inną osobę. Jakbyś chciał to zrobić sam, to pamiętaj żeby przed operacją wygrzać pastę (90 stopni wystarczy :D ) i pokręcić chłodzeniem wokół osi. Procki AMD lubią wypadać z socketu jak się to robi na chama.

Aha no i weź ten Easy Tune na default, już pisałem gdzieś wyżej o tym.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Ja tam widzę stałe OC 4,0Ghz @ 1,1V

To jest płyta Gigabyte z serii 400 dla AM4. A wiesz pan co to oznacza? Że chcąc odczytać napięcie procesora trzeba patrzeć na Vcore w sekcji dotyczącej płyty głównej. Wartości z innych miejsc będą nieprawidłowe - wspomnianie przez Ciebie 1.1V nie zmieni się nawet jak zapodasz prockowi 1.5V w BIOSie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...