Skocz do zawartości

Brak dźwięku w trybie Dolby Digital - JVC TH-A35, PCM działa


Recommended Posts

Cześć,

 

Próbuję odtworzyć dźwięk Dolby Digital na kinie domowym TH-A35 jednakże żaden dźwięk nie jest odtwarzany.

Głośniki na pewno działają, ponieważ wszystkie grają w trybie Dolby Pro Logic.

Kabel optyczny też nie wydaje się być problemem, ponieważ w trybie PCM dźwięk działa.

 

Problem występuje zarówno przy podłączeniu zestawu do telewizora jak i komputera (karta Xonar DX) - w obydwu przypadkach na wyświetlaczu kina domowego pojawia się oznaczenie Dolby Digital, jednak nic nie słychać.

 

Co może być problemem i jak mogę próbować to naprawić?

Znalazłem post odnoszący się do takiego samego problemu jednak nie podano czy udało się znaleźć rozwiązanie: https://forums.audioholics.com/forums/threads/no-sound-in-dolby-digital-mode.8269/

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Sypcio
dodanie tagów
Link to post
Share on other sites

Nie każdy telewizor wypuszcza dźwięk 5.1 przez optyka . A z xonarem to nie wiem , może i jest tak samo . Jak miałem amplituner podłączony przez optyka do komputera też był dźwięk pcm tylko zaznaczony .

 

Kiedyś miałem kino jvc trochę inny model . Dolby digital działało z dekodera nc+ i xboxa bez problemu , z tv tylko stereo . Teraz mam nowszy tv i już po optyku mam normalnie 5.1 . Kiedyś jak się tym interesowałem dlaczego mam stereo z tv to rozchodziło się o prawa autorskie i większość tv miała optyki zblokowane do 2.0 

Link to post
Share on other sites

To chyba jednak wina samego kina domowego, poszperałem trochę w i wygląda na to, że 5.1 działa z DVD ale z Xboxem (tym pierwszym, posty na forum są z lat 2005-2009) były problemy.

Winny jest najprawdopodobniej zbyt duży bitrate, którego kino domowe nie daje rady obsłużyć: https://www.avforums.com/threads/jvc-th-a35-xbox-problem.184772/post-5126379

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...