Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Komputer z dnia na dzień przestał przesyłać obraz do monitora. Włącza się, wszystkie wiatraki w środku działają(wydaje mi się, że na najwyższych obrotach), po prostu pokazuje brak sygnału na monitorze. Z czynności które sam sprawdziłem:
1. Testowałem kilka innych monitorów jak i inne kable - nic nie pomaga.
2. Karta graficzna jest sprawna, testowałem w innym pc(integry brak).
3. Dysk twardy też sprawny, testowałem w innym pc.
4. Wkładałem inne kości RAM(też w różne sloty) bez żadnego efektu.
5. Wyciągałem też baterię na płycie, żeby zresetować bios też bez efektu.
Teraz moje pytanie w czym problem, skoro wiatraki na cpu i gpu działają, to wnioskuje że z zasilaczem i płytą wszystko ok.

Specyfikacja:
- CPU - AMD FX-6100
- GPU - Gigabyte GT640
- Płyta - Gigabyte 78LMT-S2
- RAM - DDR3 4GB Patriot
- Zasilacz - MODECOM Feel 350ATX
Proszę o pomoc.
 

Link to post
Share on other sites

Używaj dalej ten szajs zwany przez Ciebie zasilaczem, a do braku sygnału dołączy komputer się nie włącza i czuć go spalonym plastikiem. Modecom Feel to elita czarnej listy zasilaczy, który ma kłopoty z utrzymaniem stabilnego napięcia nawet w czasie zwykłej pracy. Do wymiany!

 

Wyjmij bateryjkę co masz na płycie głównej na ok 20 min, wsadź z powrotem i włącz kompa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Używaj dalej ten szajs zwany przez Ciebie zasilaczem, a do braku sygnału dołączy komputer się nie włącza i czuć go spalonym plastikiem. Modecom Feel to elita czarnej listy zasilaczy, który ma kłopoty z utrzymaniem stabilnego napięcia nawet w czasie zwykłej pracy. Do wymiany!

 

Wyjmij bateryjkę co masz na płycie głównej na ok 20 min, wsadź z powrotem i włącz kompa.

Co do bateryjki, już wcześniej pisałem, że nie pomogło.
Ogólnie to miła atmosfera. Podaje specyfikację komputera z którym mam problem aby ułatwić diagnozę problemu, a nie żeby zostać zbesztanym.

Link to post
Share on other sites

I to bardzo ułatwia bo rzuca podejrzenie, że Feel ma właśnie kolejną ofiarę na swoim koncie. Jeżeli masz możliwość sprawdzenia swojej grafy w innym kompie to zrób. 

1 minutę temu, oliverq9 napisał:

a nie żeby zostać zbesztanym

Na to się nie złość, napisałam tak byś miał świadomość, że ten zasilacz jest naprawdę bardzo zły i może narobić Ci wielkich szkód, z pożarem kompa włącznie.

Link to post
Share on other sites
Teraz, BlackCoffe napisał:

I to bardzo ułatwia bo rzuca podejrzenie, że Feel ma właśnie kolejną ofiarę na swoim koncie. Jeżeli masz możliwość sprawdzenia swojej grafy w innym kompie to zrób. 

Na to się nie złość, napisałam tak byś miał świadomość, że ten zasilacz jest naprawdę bardzo zły i może narobić Ci wielkich szkód, z pożarem kompa włącznie.

Z całym szacunkiem, ale przeczytaj mój post. Ponieważ dajesz pomysły, które już wykonałem.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś na ile wyjąłeś bateryjkę a czas wbrew pozorom ma znaczenie. Dodatkowa sprawa, napisałeś, że umieściłeś ją w innym kompie i działała, a nie napisałeś czy podłączyłeś monitor pod to samo gniazdo. Płyta niekoniecznie musi być sprawna bo może mieć uszkodzone gniazdo PCI-E i dlatego nie ma obrazu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, BlackCoffe napisał:

To bym stawiała na gniazdo PCI-E w takim razie. Masz możliwość umieszczenia innej grafy w swoim kompie do testów? 

Właśnie moje możliwości się skończyły aktualnie. Nie chcę nic kupować w ciemno. Jedyna grafikę aktualnie, to mam 2070 w moim aktualnym pc.
Tak czy siak dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jako test ostatniej szansy:

1. wyjmij kartę graficzną,

2. włącz komputer bez podłączonej jakiejkolwiek karty,

3. wyłącz komputer,

4. podłącz ponownie tą samą kartę.

 

U mnie czasami pomaga po updacie biosu jak nie wykrywa monitora i się świeci lampka na płycie głównej. Być może to robi to samo co reset biosu, w takim razie przepraszam.

Link to post
Share on other sites

To że nie ma sygnału z komputera to nie musi być koniecznie uszkodzony slot PCIEx. To może być inny element mobo, procesor, pamięć, wiele rzeczy. Podstawa przy diagnostyce, jaki sygnał daje beeper przy uruchamianiu?

Link to post
Share on other sites

Któreś USB nie są zwarte? Odłącz kabel zasilający, wyjmij baterię CMOS i po chwili spróbuj uruchomić.

Ew. Zostaw gołą płytę z CPU, RAM i włącznikiem - spróbuj wtedy.

Pamięci RAM pasują do tej płyty? Jeżeli tak - sprawdziłbym zasilacz. 

Jeżeli nic nie pomoże to awaria PG lub CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...