Skocz do zawartości

Q-LEDy DRAM i CPU migają


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maxisy,

Recommended Posts

Witam. Zmontowałem komputer i wszystko działało. Lecz zachciało mi się porobić trochę cable managementu, poprzekładałem i popodłączałem kable na nowo. Niestety po włączeniu komputera monitor nie wykrywa sygnału, a diody Q-LED od DRAM i CPU migają naprzemiennie, dioda oraz DRAM dłużej niż ta od CPU. Wszytskie wentylatory, te od obudowy i procesora działają, tak jak RGB na GPU i kościach RAM też działa. Wyjmowałem baterie z płyty głównej na ok 10 min i dalej nic. Proszę o pomoc. 

 

Specyfikacja:

Mobo: ASUS TUF Gaming z590-plus wifi

Intel core i5 10600kf

Fera 5

Ram: HyperX 16GB 3200MHz CL16 Fury RGB

2 dyski m.2 NVMe od Silicon Power

Zasilacz: silentiumpc supremo fm2 gold 750w

Dodam jeszcze że karta graficzna to RTX 3060

Link to post
Share on other sites

Na ten moment najłatwiej rozmontować wszystko i poskładać jeszcze raz. Uważaj przy demontażu cpu na piny. Poodciskaj wszystkie kable i sprawdź czy dobrze popodpinałeś zarówno do mobo jak i zasilacza.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, olo163 napisał:

Na ten moment najłatwiej rozmontować wszystko i poskładać jeszcze raz. Uważaj przy demontażu cpu na piny. Poodciskaj wszystkie kable i sprawdź czy dobrze popodpinałeś zarówno do mobo jak i zasilacza.

Wszytko już zrobiłem, rozmontowałem i zamontowałem od nowa. Niestety nic nie pomogło :(

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, olo163 napisał:

Próbowałeś z 1 kością ramu i po kolei każdy slot?

Możesz od kogoś pożyczyć jakąś kość ramu do testów?

Próbowałeś bez dysku z 1 kością aby tylko wejść do biosu?

Z 1 kością w żadnym slocie dalej nie działa. Niestety nie mogę pożyczyć ramu, może za wysokie taktowanie ma mój... Płyta ma obsługiwać ale nie wiem co z prockiem. Nie próbowałem bez dysku, sprawdzę. Chociaż pewnie dalej będzie ten błąd na qledach

Link to post
Share on other sites

Rozmontuj jeszcze raz i sprawdź piny. Z montuj bez dysków na 1 kości. 

Jak nie chcesz na gwarę a masz serwis w swoim mieście to idź do nim z samym mobo i zapytaj za ile ci sprawdzą z jakimś ich cpu i ram po kolei każdy slot.

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, olo163 napisał:

Rozmontuj jeszcze raz i sprawdź piny. Z montuj bez dysków na 1 kości. 

Jak nie chcesz na gwarę a masz serwis w swoim mieście to idź do nim z samym mobo i zapytaj za ile ci sprawdzą z jakimś ich cpu i ram po kolei każdy slot.

 

Piny na procku 2 razy sprawdzlaem

Missclick, dalej nie rozwiązane XD

Link to post
Share on other sites

Zostaw tylko cpu i 1 kość ramu i gpu aby wejść do biosu, przed testem zresetuj bios poprzez wyjęcie baterii na 15min aby mieć pewność że wszystko będzie na auto i bez oc. Nie używaj profilu xmp

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, olo163 napisał:

Zostaw tylko cpu i 1 kość ramu i gpu aby wejść do biosu, przed testem zresetuj bios poprzez wyjęcie baterii na 15min aby mieć pewność że wszystko będzie na auto i bez oc. Nie używaj profilu xmp

A jeśli nie działa z dyskiem to sam bios powinien działać?

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, maxisy napisał:

Piny na procku 2 razy sprawdzlaem

Ten cpu nie ma pinów one są na płycie. Jak masz alkohol izopropylowy przetrzyj spód cpu. Pinów na mobo bym nie dotykał bo są bardzo delikatne. Nic tam nie wpadło? Włos, paproszek? 

Link to post
Share on other sites

I czy jest to możliwe żeby jakieś napięcie elektrostatyczne czy coś zeszło na jakiś z komponentów?

1 minutę temu, olo163 napisał:

Ten cpu nie ma pinów one są na płycie. Jak masz alkohol izopropylowy przetrzyj spód cpu. Pinów na mobo bym nie dotykał bo są bardzo delikatne. Nic tam nie wpadło? Włos, paproszek? 

Wszystko czyste, spróbuję

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, maxisy napisał:

A jeśli nie działa z dyskiem to sam bios powinien działać?

Zależy co padło. Jak dysk to może zadziałać jak mobo to nie musi. Jak zadziała bez dysku to podłączysz i zobaczysz efekt. 

Zasilanie do mobo masz dobrze podpiet? Eps 8pin i eps 4pin - sprawdź to połączenie (odepnij i podłącz jeszcze raz) zarówno do mobo jak i do zasilacza. Sprawdź w instrukcji co piszą na ten temat.

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, olo163 napisał:

Zasilanie do mobo masz dobrze podpiet? Eps 8pin i eps 4pin - sprawdź to połączenie (odepnij i podłącz jeszcze raz) zarówno do mobo jak i do zasilacza. Sprawdź w instrukcji co piszą na ten temat.

Zasilanie jest podłączone ale sprawdzę jeszcze raz. 

Link to post
Share on other sites

Co wyświetla płyta na diodach Q-LED zlokalizowane między slotami RAM a portem USB 3.2. Diody Q-LED sprawdzają kluczowe komponenty (procesor, pamięć DRAM, VGA i urządzenia rozruchowe) podczas procesu uruchamiania płyty głównej. W przypadku wykrycia błędu dioda LED krytycznego komponentu świeci, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, lonialomax napisał:

Co wyświetla płyta na diodach Q-LED zlokalizowane między slotami RAM a portem USB 3.2. Diody Q-LED sprawdzają kluczowe komponenty (procesor, pamięć DRAM, VGA i urządzenia rozruchowe) podczas procesu uruchamiania płyty głównej. W przypadku wykrycia błędu dioda LED krytycznego komponentu świeci, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Diody DRAM i CPU migają, od dramu dłużej niż od CPU. DRAM na żółto CPU na czerwono

 

I czy jest to możliwe żeby jakieś napięcie elektrostatyczne czy coś zeszło na jakiś z komponentów?

Link to post
Share on other sites

Musi

7 minut temu, maxisy napisał:

możliwe żeby jakieś napięcie elektrostatyczne czy coś zeszło na jakiś z komponentów?

Zawsze istnieje taka możliwość, dlatego stosuje się opaski elektrostatyczne. Jednak spróbuj jeszcze raz dokładnie podłączyć zasilanie CPU. Sprawdź od razy piny we wtyczce zasilania CPU czy któryś z nich się nie cofnął.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...