Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się, problem


Recommended Posts

Cześć,
mam problem. Komputer samoistnie się wyłącza, nawet w stanie spoczynku. Pojawia się czarny bądź zielony ekran i trzeba go zresetować bądź wyłączyć i włączyć ponownie. To się zdarza nawet kilka razy dziennie.

Mam taki sprzęt:
Płyta główna - MSI B450M MORTAR MAX (MS-7B89)
Pamięć  - G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB
Procesor - AMD Ryzen 5 3400G z grafiką zintegrowaną
Monitor Lenovo 31,5" ThinkVision T32p-20 

Wyeliminowałam problem z kablem i napięciem. Zaktualizowałam BIOS do najnowszej wersji. Problem nie ustąpił. Raczej nie jest to wina przegrzania, skoro ten sam problem występuję, mimo iż nie korzystam z komputera. Nie wskazuje też na to monitoring temperatur.

 

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wejdziesz w podgląd zdarzeń->widoki niestandardowe->zdarzenia administracyjne i klikniesz ten błąd, to powinien się pokazać jego opis. Zobacz czy i Ty będziesz miał taką możliwość. To przykład ode mnie z podglądu zdarzeń:

 

image.png.24885538b7990ce3992a929d6eb96e55.png

Link to post
Share on other sites

To, co napisałeś powyżej to dokładnie opis błędu 41, kiedy z niewiadomych przyczyn wyłącza się PC.

W tym znaczeniu, że nie wyłączasz go z poziomu menu start.

To niestety nie przyczyna problemu,  a tylko skutek -wynik jakiegoś innego błędu.

Popatrz, co znajdziesz w opisie błędów, które masz poniżej tego ww.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. :) 

To będzie tak:

zaraz pod tym krytycznym błędem w każdym takim przypadku mam opis błędu nr 161:

"Utworzenie pliku zrzutu nie powiodło się z powodu błędu podczas tworzenia zrzutu."

oraz dalej opis błędu nr 6008:

"Poprzednie zamknięcie systemu przy 11:42:32 na ‎23.‎05.‎2021 było nieoczekiwane."

i pod tym ostrzeżenie nr 10016:

"Zgodnie z ustawieniami uprawnienia domyślne ustawienia komputera nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID 
{C2F03A33-21F5-47FA-B4BB-156362A2F239}
 i identyfikatorem aplikacji APPID 
{316CDED5-E4AE-4B15-9113-7055D84DCC97}
 użytkownikowi DESKTOP-JCH1O57\izabe o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-21-1676142011-206701728-1816225430-1001) z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_10.0.19041.964_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy (S-1-15-2-155514346-2573954481-755741238-1654018636-1233331829-3075935687-2861478708). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe."

 

Czyżby system? :/

 

 

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

Tak:

Application Error - często

AppReadiness - rzadko

BugCheck - rzadko

Defrag - rzadko

DeviceSetupManager - bardzo często

ESENT - często

DistributedCOM - bardzo często

EventLog - często

Kernel-Boot - 3x

Kernel-EventTracing - bardzo często

Kernel-Power - bardzo często

ModernDeployment-DiagnostProvider - rzadko

NDIS - rzadko

Schannel - rzadko

Service Control Manager - rzadko

SpellChecking - bardzo często

User Device Registration - często

volmgr - często

VSS - rzadko

WMI - rzadko

WindowsUpdateClient - rzadko

 

I jeszcze coś takiego rzuciło mi się  w oczy: 0xC0000035 oraz 0xC0000022 przy tych zawieszeniach.

 

 

W międzyczasie sprawdziłam pamięć i jest ok. Sterowniki są aktualne.

 

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

W odczytach parametrów PC nie ma nic niepokojącego. Na czym polegało wyeliminowanie problemu z napięciem? Ten zielony lub czarny ekran wskazywałby na jakiś konflikt systemu ze sterownikami grafiki, dlatego proponowałbym odinstalowanie tego sterownika za pomocą DDU i zainstalowanie jakiejś starszej wersji. Możesz jeszcze dla sprawdzenia uruchomić system w czystym rozruchu https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/jak-wykonać-czysty-rozruch-w-systemie-windows-da2f9573-6eec-00ad-2f8a-a97a1807f3dd

Link to post
Share on other sites

Wyeliminowanie problemu polegało na zmianie gniazdka - teraz nie mam połączonego z AGD. Zmiana listwy.  Jeszcze raz sprawdziłam pobór mocy przy tych parametrach odpowiednim kalkulatorem. 

Ogólnie dobrze wiedzieć na przyszłość, nie pomyślałam o czystym rozruchu i zwyczajnie w końcu sformatowałam system i wgrałam sterowniki na nowo, także ten do karty graficznej. Niestety to nie pomogło. W efekcie zmieniłam zasilacz i wygląda na to, że problem ustąpił. Plus taki, że jest też cicho. 

Zasilacz - be quiet! Pure Power 11 600W 80 Plus Gold - Zasilacze do komputera - Sklep komputerowy - x-kom.pl.

Dzięki za pomoc. :)

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

Niestety problem wrócił. Nie wiem, czy mam rację, ale moim zdaniem była to wina gniazd w płycie głównej. Po podłączeniu dysku USB problem wrócił, a nie występował, gdy nic nie było podłączone. Odesłałam płytę w ramach gwarancji i mam nadzieję, że uznają. Od początku część wtyczek bardzo luźno wchodziła, a płyta była jakby przesunięta, tak, że te gniazda nie były idealnie równo. Czasem usb wypadło, od czasu do czasu gubiło mi połączenie, wypadała wtyczka, kabel optyczny w ogóle od początku co jakiś czas po prostu wypadał, a przecież po ich włożeniu powinno być słyszalne charakterystyczne kliknięcie. Problem z dyskiem nie występuje, gdy podłączam go do laptopa. 

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...