Skocz do zawartości

jaką plyte polecacie


Recommended Posts

Na 775 i jak najwyższe OC to chipset P45. 700zł na płytę to gruby przerost formy nad treścią (to nie i7).

Asus P5Q PRO albo P5Q-E, ewentualnie dość problematyczne (ale świetne do OC, dla znających temat) DFI LanParty DK P45-T2RS. Wszystkie płyty w granicach 400-500zł.

Link to post
Share on other sites

DFI to nie ASUS gdzie jedna opcja plyta sama dobiera napiecia itd. ( Rampage Formula ). na DFI wiekszosc trzeba ustawiac recznie i nie zawsze jest to prosta czynnosc ... no ale potem jakie efekty. swietne OC i stabilnosc.

jesli lubisz karty ATi to poszukalbym czegos z X48 lub X38. jesli nie to P45 bedzie najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie brał DFI, dodatkowe 20MHz na FSB nie jest warte tych nerwów i pieniędzy. Na trzech znajomych mających płyty DFI, dwóch jest niezadowolonych ;) Jeden kupił właśnie tego Asusa, którego poleca kubbak (P5Q PRO) i jest baaaardzo zadowolony. Kręci E8400 na 4.3GHz.

Link to post
Share on other sites

Mi DFI zawsze kojarzyło się, jako taka marka dla profesjonalistów - ludzi, dla których liczy się każdy MHz przy OC i którzy na prawdę wiedzą, co robią!

 

Sam mam P5Q (Deluxe) i jestem jak najbardziej zadowolony - wyniki różnych benchmarków zdają się być nieco lepsze, niż te same testy wykonane na innych płytach (porównywałem na Benchmarkowych rankingach ;)). Zresztą czytałem różne recenzje tej płyty i w testach pokonuje nawet Rampage Formula (przegrywa tylko nieliczne "starcia").

 

EDIT:

http://techgage.com/article/asus_p5q_de ... at_start/5

P5Q w starciu z topowymi modelami płyt głównych :)

Link to post
Share on other sites

Mam DFI DK 790FX AM2+ i jestem z niej zadowolony, ale prawdą jest, że kolesie w DFI chyba nie znają pojęcia "user-friendly", instrukcja do mobo nie zawiera żadnego opisu funkcji biosu, których jest do ch**a i jeszcze więcej. Wady jakie zauważyłem to dość nieprzemyślane ułożenie niektórych elementów na płycie, np. sloty na ramy są dosyć blisko gniazda cpu i przy dużym radiatorze jest problem z wysokimi ramami, jakiś tam port na płycie jest zasłaniany przez kartę graficzną włożoną do drugiego PCI-E i najlepsze... jeden z dwóch kabli wpinanych do sekcji zasilania cpu po zaskoczeniu nie daje się wyjąć, bo blokuje bo jakaś cholerna blaszka jednego z wyjść płyty głównej.

W skrócie DFI to (przynajmniej tak czytałem) świetne płyty do OC i jakość wykonania jest wysoka, ale te wady, o których pisałem wyżej są irytujące. Natomiast bios nie jest znowu taki trudy do rozkminienia i przecież nikt nie każe ci korzystać z wszystkich opcji, najważniejsze to duży zakres regulacji napięcia niemalże każdego ważnego elementu: cpu, ram, NB, SB i co tam jeszcze. Mam ram OCZ, który do osiągnięcia optymalnych timingów wymaga 2.4 V i ta płyta oczywiście to umożliwia, podobnie jest z prockiem, można naprawdę potężnie go dowoltować jeśli tylko chcesz.

Link to post
Share on other sites

dzieki chlopaki za wypowiedzi co prawda przemawia bardziej do mnie ten ASUS tylko jedno jeszcze pytanie,z róznych opini czytalem ze plyta owszem rewelka ale cos za cos,przewaznie zawsze jakies problemy ktos mial z tą plytą tzn.albo wgrywal nowy bios lub pamieci trza dobierac do tej plyty bo nie kazde pracują 1066 a jeszcze inni ze mają restarty albo nie wstaje komp,no przyczyna jakas musi byc ale chcialbym uniknąć takich sytuacji przy nowej plycie zwazywszy na to ze nie bede lecial do sklepu i wydawał pieniądz na coś? bo plyta odmawia współpracy z danym podzespołem.Po za tym musze sprzedac swoją ;) i znam ją na wylot

Link to post
Share on other sites

tak jak Kubbak napisal wyzej plyty powyzej 500 dla 775 sa calkowicie nieoplacalne chyba ze ktos ma juz np.Q9550 i musi kupic cos dla pelnego CF- inaczej niewarto inwestowac tyle w te platforme

 

gigabyte X48-DQ6 to plyta pod kazdym wzgledem lepsza od Maximusa naP45 a jesli jej cena jest tak atrakcyjna 490zl to jest wrecz niczym darmo

 

niewiem po co ludzie polecaja bzdury niezapoznawszy sie z rynkiem

- bo gdzies raz cos wyczytal i teraz bedzie to rozpowszechnial po kres swiata. rynek sie zmienia dynamicznie i wiesci sprzed roku a nwet kilku msc. mozna o kant du*y rozbic

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...