Skocz do zawartości

Chrome paraliżuje całkowicie system


Recommended Posts

Witam serdecznie...

Generalnie zawsze sam, ewentualnie z wujkiem Google ogarniałem wszelkie problemy z komputerem, ale nie tym razem...

Ostatnio zdecydowałem się na format po kilku latach, mając w nadziei, że i problem z Chromem zniknie - niestety nic z tego.
A więc do rzeczy. Dopóki nie uruchomię Chroma, to wszystko działa elegancko. Gdy tylko odpalam przeglądarkę, to:
- po 3 sekundach raptem kilka klawiszy działa, ale to w taki sposób, że klikam "a", to pojawia się "Ł", albo "s" to zamienia się w "Ę". Do tego żadne skróty na klawiaturze nie działają, a niektóre klawisze otwierają programy.
- Niby lewy przycisk myszy działa, kliknę w START i dalej wejdę, ale jeśli kliknę w jakąś ikonkę na pulpicie LPM, to działa to tak, jakbym miał wciśnięty ctrl i po prostu zaznaczał kolejne ikony. PPM całkowicie przestaje działać.
- Jeśli zminimalizuję Chroma do ikonki na pasku, to już go nie zamknę. Klikając LPM na tę ikonkę na pasku otwiera mi się druga karta i tak do bólu. Nawet jak zamknę przeglądarkę, to i tak paraliż systemu nie ustaje i zostaje tylko reset.

Testowałem Brave i objawy mam identyczne. Na Firefoxie jest bezproblemowo. Chrome w wersji 86.0.4240.111 chodzi bez zarzutów, a już na wszystkich późniejszych (nowszych) występują te kwiatki. Instalowałem każdą nową aktualizację Chroma myśląc, że w końcu ten problem rozwiąże, no i tak do dziś dnia je instaluję... :>

Teraz mam kompa po formacie. Trochę żałuję, że nie zainstalowałem Chroma na samym początku, a dopiero na samym końcu gdy zainstalowałem już wszystkie inne programy, bo może z którymś jest konflikt? A nie chce mi się teraz wszystko od początku robić... Znalazłem w sieci wpis kogoś, kto miał identyczne problemy już w 2016r.. On wtedy nie znalazł przyczyny, a sam postawił, że albo układ KBC do wymiany albo płyta (poważnie to może być przyczyną?!). Liczę na Waszą pomoc, bo już nie tyle jestem załamany i bezradny, co po prostu zaczęło mnie mocno intrygować o co tu chodzi.

Specyfikacja:
System Operacyjny
    Windows 10 Home 64-bit
CPU
    Intel Core i7 8700K @ 3.70GHz    42 °C
    Technologia Coffee Lake 14nm
RAM
    16,0GB 2-Kanałowy G.Skill @ 1600MHz (16-18-18-38)
Płyta Główna
    ASRock Z370 Extreme4 (CPUSocket)    38 °C
Grafika
    LCD MONITOR (1024x768@75Hz)
    24G2W1G4 (1920x1080@120Hz)
    Intel UHD Graphics 630 (ASRock)
    8192MBATI Radeon RX 580 Series (ASUStek Computer Inc)    45 °C
    CrossFire Wyłączony
Nośniki
    2794GB Western Digital WDC WD30EZRZ-00Z5HB0 (SATA )    35 °C
    2794GB Western Digital WDC WD30EZRZ-00GXCB0 (SATA )    34 °C
    238GB NVMe PLEXTOR PX-256M8 (RAID (SSD))   (systemowy)
    476GB NVMe SPCC M.2 PCIe SS (RAID (SSD))
Zasilacz
        ZASILACZ SEASONIC FOCUS GX-550
Antywirus
        Panda Dome + SpyShelter Firewall

Robiłem takie rzeczy jak: odinstalowałem całkowicie oprogramowanie antywirusowe, resetowałem i reinstalowałem Chroma, wyłączałem przyspieszenie sprzętowe w Chrome, przywracałem domyślne ustawienia BIOS-u, wykonałem czysty rozruch, skanowałem komputer programami: Panda Dome, HitmanPro, MBAM...
Pół dnia dziś przesiedziałem i już wiem, że sam nie dam rady z tym. Podeślę co trzeba do diagnozy. Miałem to olać i po prostu przejść na Firefoxa (i tak przechodzę), ale mówię - chciałbym rozwiązać tę zagadkę i będę walczył :)
Pozdrawiam i dobranoc!

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze przeglądarkę Opera. Jeżeli będziesz miał identyczne problemy będziemy mogli założyć, że problem dotyczy przeglądarek opartych o silnik chromium. A na EDGE też to masz? 

Link to post
Share on other sites

Czyli można powiedzieć, że problem dotyczy przeglądarek z silnikiem chromium. Czy osoba, która miała identyczny problem z chrome miała płytę główną tego samego producenta co Ty? 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Czyli można powiedzieć, że problem dotyczy przeglądarek z silnikiem chromium. Czy osoba, która miała identyczny problem z chrome miała płytę główną tego samego producenta co Ty? 

Dokładnie. Może zmienię nazwę tematu, że silnik chromium paraliżuje system? Tak, tamta płyta to Asrock 970 extreme4.

 

7 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Jaka wersja bios-u ?

Wersja    P4.20 Data    31.10.2019

Nowszej wersji nie ma.

 

Link to post
Share on other sites

To bym stawiała, że to raczej nie uszkodzona płyta a jakiś sterownik od niej gryzie się z jakimś procesem silnika chromium. Sprawdź czy na stronie producenta mobo nie ma może świeżych sterowników i je zainstaluj.

Link to post
Share on other sites

Rano wstaję i tak zrobię.

Co do sterowników, to jak widać "nowe" są sprzed trzech/dwóch lat --> https://www.asrock.com/mb/Intel/Z370 Extreme4/index.asp#Download 

W każdym razie po kolei będę jechał. Na pewno sterownik od karty dźwiękowej mam inny niż ten na stronie i od niego zacznę. Na tamtym systemie też miałem inny (oj, coś czuję, że to może być to??).

Swoją drogą, zawsze się zastanawiałem czy ten sterownik od dźwiękówki do tej płyty musi to być ten Realtek high definition audio driver ver:8496_UAD_WHQL czy mogę próbować i instalować jakiś nowszy. Aktualnie mam Realtek(v8750.1_UAD_WHQL_DTS). W końcu taki sterownik od grafiki też pobrałem ze strony Intela, a nie ten na stronie ASRocka, ale to chyba prawidłowo, co ?

Jak ogarnę te stery, to się odezwę. Dobrej nocy.:)

Link to post
Share on other sites

Masz źle ustawione skróty klawiatury i to one wywołują konflikt musisz wyłączyć albo zmienić w ustawieniach

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Wik-Mar napisał:

Masz źle ustawione skróty klawiatury i to one wywołują konflikt musisz wyłączyć albo zmienić w ustawieniach

Gdzie dokładnie wejść i to zmienić?

 

Przed chwilą wgrałem wszystkie stery ze strony ASRocka i bez zmian(zawsze korzystając dodatkowo z CCleanera). Dodałem nowego usera i to samo. Nawet stery od Radeona odinstalowałem, a potem całkiem go wyłączyłem łącznie z dźwiękówką i bez zmian. (na co dzień korzytam z integry, z RX580 korzystam tylko w momencie grania

Wchodzę teraz w menedżer urządzeń i po kolei przywracam/usuwam wszystkie sterowniki. Nie wiem czy czasem te problemy nie stały się w momencie gdy kliknąłem zainstaluj OPCJONALNE sterowniki w Windows Update (dużo tego było, a w sieci pisali, żeby na to uważać:facepalm:). Pamiętam, że po formacie przecież jakiś czas korzystałem z EDGE bezproblemowo, a więc to muszą być jakieś stery lub program, który się gryzie z chromium (tak na moją logikę).

Link to post
Share on other sites

No więc zrobiłem najpierw ten czysty rozruch. Musiałem odinstalować Pandę i Spysheltera, bo one nie chciały się wyłączyć(przy okazji przywróciłem Windows Defendera). Problem nie ustąpił. Zjem obiad i spróbuję z tym menedżerem urządzeń powalczyć...

Link to post
Share on other sites

Już się cieszyłem i miałem pisać w czym tkwił problem, ale po restarcie wróciłem na ziemię, choć już czułem, że jestem bliski rozwiązania. Jednak...czułem dobrze, bo po ponad 2h walki znalazłem przyczynę! Zapraszam do lektury:)

 

Po kolei w menedżerze urządzeń zacząłem od góry jechać i odinstalowywać stery. Trafiłem w końcu na stery od klawiatury. Odinstalowałem je, włączyłem Chroma i o dziwo wszystko chodziło jak trzeba, ale no bez klawiatury. Po restarcie problem wracał, więc znów te stery odinstalowałem i mówię dla pewności teraz wyjmę wtyczkę z usb... Po restarcie jednak było to samo i tak patrzę w tego menedżera i się zastanawiam dlaczego ciągle mi się instalują stery od klawy ( Urządzenie klawiatury HID) jak przecież odłączyłem klawisze... No i właśnie...Czy o czymś nie zapomniałem? A no o tym, że mam podłączoną drugą klawiaturę! :ups:A konkretnie małą, numeryczną 4World Model: 03409. Dopiero jak odinstalowałem stery od niej, wypiąłem wtyczkę i przetestowałem już na wszelkie sposoby, mogę stwierdzić definitywnie, że to przez to małe badziewie takie właśnie kwiatki miałem.
Nim o tym napiszę na forum, mówię czas na test ostateczny 8-) Jeśli ta klawiaturka jest przyczyną takiego paraliżu systemu po odpaleniu jakiejkolwiek przeglądarki opartej na chromium, no to wszędzie powinny być te same objawy. W rzeczy samej :banan: Na starym lapku z Win7 zainstalowałem najnowszego Chroma, podłączyłem tę klawę, uruchomiłem ponownie lapka, no i paraliż również na Win7 wystąpił po odpaleniu przeglądarki. Jestem mega szczęśliwy. Człowiek na Księżycu wylądował, więc JA nie znajdę rozwiązania?! (ciągle tak myślałem;)) Zawziętość jak widać popłaca :D

Postanowiłem, że w ogóle napiszę do człowieka, który pisał o tym w 2016r. i ciekawe czy znalazł wtedy rozwiązanie, bo jeśli nie, to może go zaciekawić co u mnie ten sam problem powodowało. Swoją drogą tak sobie pomyślałem czy tak to właśnie będzie teraz wyglądało, że jak regularnie nie będziemy wymieniać podzespołów na nowsze, to zostaniemy skazani na takie niespodzianki :co:
Dzięki za odzew! Teraz czas na piwo i na dziś starczy siedzenia przy kompie :)
Pozdrawiam !

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 24.05.2021 o 20:20, Casey napisał:

Postanowiłem, że w ogóle napiszę do człowieka, który pisał o tym w 2016r. i ciekawe czy znalazł wtedy rozwiązanie, bo jeśli nie, to może go zaciekawić co u mnie ten sam problem powodowało.

A więc zrobiłem jak napisałem. Co ciekawe, odpisał:) Oto jego odpowiedź: "Tak, okazało się że problemem jest zestaw klawiszy szybkiego dostępu, w którymś jest zwarcie i wywala takie kwiatki,. Pewnie przelutowanie switcha by załatwiło problem ale odpiąłem taśmę tej klawiaturki i problem rozwiązany. Nie używałem i tak tych przycisków."

Co ciekawe, z numeryczną też miał problem w innym kompie. Wszystko świrowało mu bez powodu, a i czasem był problem nawet z uruchomieniem kompa. Sporo się nauczyłem dzięki tej sytuacji, a sam temat uważam za zamknięty ;)

Pozdro!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...