Skocz do zawartości

Błąd karty graficznej - 1 długi 3 krótkie - Dziwna sytuacja...


Recommended Posts

Witam,

niedawno nabyłem płytę B85-G od ASUS-A. Podłączając do płyty karty typu: HD 6850, 9600 GT - płyta rusza bez najmniejszego problemu. Gdy podłączam R9 280X, którą testowałem na innej jednostce i jest w 100% sprawna, komputer nie potrafi się podnieść i pika 1 długi 3 krótkie (czyli błąd karty graficznej (?) ). Dodam tylko, że zasilacz to GPA-500S8 od Chiefteca. Czy istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie, dlaczego nie mogę ruszyć z R9 280X na pokładzie?

Pozdrawiam

Edytowane przez karolex1234
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, HideoPL napisał:

Zmieniałeś coś w BIOS? np. CMS? Tak czy inaczej spróbuj upgrade BIOS, zachowując zasadę żeby upgrade nie ładować od razu najnowszego, ale w kolejności od najstarszego (ale nowszego niż Twój) do najnowszego...

Biosu nie ruszałem, bo niedawno ją nabyłem, ale spróbuję - dobry pomysł.

2 godziny temu, Noritsu napisał:

Karta może mieć dwa biosy (Uefi i Legacy). Poszukaj jakiegoś mikroswicha i przełącz w inną pozycję. Druga sprawa to czy podłączyłeś do niej zasilanie 6/8pin?

Zasilanie jak najbardziej podpięte, a przełączenie biosu też niegłupi pomysł - spróbuję.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, karolex1234 napisał:

Gdy podłączam R9 280X, którą testowałem na innej jednostce

Z jakim zasilaczem był ten inny PC? 1 długi i 3 krótkie sygnały to jest błąd układu graficznego, a nie konkretnie karty graficznej. Jaka jest marka tego R9 280X? Myślę, że podmiana zasilacza powinna rozwiązać problem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...