Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Mam problem ze swoim Pc mam go od jakiś 2tyg. i wszystko smagało jak należy 250-350fps w CSie ogólnie wszystkie gry działały płynnie. Dzisiaj zauważyłem lekkie ścinki aż w końcu spadki fps do 30 momentami a gdy na włączonej grze zminimalizuje to fps spadają do 10 i komputer się zacina. Z moich obserwacji temperatur zużyci itd. wyszło że wszystko jest tak jak było tylko procesor ma maksymalne zużycie a nigdy tak nie było. Nie mam włączonych żadnych programów w tle ani nic ktoś może wie o co chodzi bo dosyć to irytujące kiedy nowy pc zaczyna działać jak mój 10 letni stary komputer.

 

Core i3-10100F

B460-PLUS TUF GAMING

16GB 2666MHz

GTX 1650 4GB

Vero 600W

SSD Lexar 500gb M2

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie na tych dwóch pokazuje w sumie 60-65% a u góry pokazuje 90-100% przejrzałem całą listę i nic innego nie ma włączonego spróbuje jeszcze przeskanować  Malwarebytes może coś pomoże bo combofix chyba nie działa na win 10

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, bmx2367 napisał:

Właśnie na tych dwóch pokazuje w sumie 60-65% a u góry pokazuje 90-100% przejrzałem całą listę i nic innego nie ma włączonego

Kliknąłeś "pokaż więcej szczegółów" albo coś w tym stylu?

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda stan użycia CPU bez uruchomionych gry i Steam? W  Menedżerze klik na zakładkę Szczegóły, masz wszystkie procesy uruchomione i wstrzymane oraz stan użycia CPU i RAM. Jeżeli masz podejrzenie wirusa to tylko skanowanie przy nieaktywnym systemie np. Kaspersky rescue disk lub Avast skanowanie przy uruchomieniu systemu, ewentualnie zgłoś problem tu https://www.fixitpc.pl/forum/38-dział-pomocy-doraźnej/  Musisz wykonać i wstawić zestaw logów z FRST.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na wyłączonej grze i steam procesor max 5% a ram 15-18%. Przeskanowałem Malwarebytes i znalazło to co na zdjęciu w folderach z windowsem, dałem do kwarantanny i zobaczę co teraz będzie. Sprawdzę jeszcze te szczegółowe procesy.

 

186540189_1024475691692745_627791398293102295_n.jpg

Edytowane przez bmx2367
Link to post
Share on other sites

Nono nowy komputer a już trojana złapałeś :D Ja bym zrobił formata i system od nowa, nie wiadomo co ci tam poinstalował, wykrycie i usunięcie niektórych syfów może być problematyczne. Ewentualnie jak wyżej wrzuć gdzieś na specjalistyczne forum log z FRST, ktoś ogarnięty w temacie powinien pomóc ogarnąć bałagan.

Link to post
Share on other sites

Wszystko już wróciło do normy teraz zagwozdka w czym on był. Tak wiem że może być ciężko na starym pc miałem coś co wyłączało każdego antywirusa dopiero ręczne szukanie "podejrzanych" plików po całym dysku i udało się usunąć. Zobaczę może jeszcze odezwę się na tamtym forum. Dzięki za pomoc i trzeba uważać na przyszłość.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...