Skocz do zawartości

Jaki amplituner do głośników Jamo A410


Recommended Posts

Witam, 

W tym temacie jestem zielony. Na strychu znalazłem 5 głośników marki Jamo A410 - chcąc zacząć zabawę w kino domowe, proszę o rady- nie mając amplitunera, tak naprawdę nic poza tv i tymi głośnikami, jakiego rzędu pieniądze trzeba by było zainwestować żeby złożyć to do kupy - nastawiam się na używki. Czy subwoofer może być innej marki, musi być dostosowany pod te głośniki jakimiś parametrami? Czy nie podniecać się i sprzedać to odkładając na coś lepszego w dalekiej przyszłości? Nie jestem audiofilem, chodzi o jakość zadowolającą zwykłego szarego Kowalskiego. Dziękuję z góry za wyrozumiałość. 

Link to post
Share on other sites

Kupujesz taką Yamaszkę za 450plnów i będziesz zadowolony:

 

https://allegro.pl/oferta/amplituner-yamaha-rx-v630rds-6x75w-dts-pilot-10673156468

 

Mam ten model i jest bardzo ok. Chwalony był nie tylko za dźwięk w kinie domowym, ale i dobrą jakość stereo, co rzadko zdarza się w amplitunerach KD. Dobra jakość wykonania, alu front panel, teraz ciężko o taką jakość.

Link to post
Share on other sites

@minas_trithoczywiście sprawdzone, wszystko w porządku.

@sznib super dziękuję za konkretną propozycję, w parametrach wyczytałem że system dźwięku to 6.1 - jak to ma się do tego że mam tylko 5 głośników - po prostu będę śmigał bez jednego? Czy jesteś/jesteście w stanie dobrać mi do tego subwoofer czy to nie będzie miało większego znaczenia jaki to będzie (chodzi oczywiście o współgranie z tymi głośnikami) 

Link to post
Share on other sites

Też mam tylko 5 głośników plus sub i jest ok. Większość filmów jest w systemie 5.1, tylnego centera nie trzeba praktycznie.

Co do suba to ja mam innej firmy niż reszta głośników i myślę że to w niczym nie przeszkadza, ale żeby dokładnie doradzić to nie bardzo siedzę w temacie. Na pewno dużo zależy od budżetu i tańsze suby będą grały podobnie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam yamaszke rxv 363 z tego co pamiętam i sonego str780 . Obydwa mogę polecić choć od sonego wiem że bym brał teraz model numer wyższy np 840, 930 , 940 . Ogólnie do tych głośników to pewnie 95% amplitunerów się nada . 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.05.2021 o 07:37, sznib napisał:

Kupujesz taką Yamaszkę za 450plnów i będziesz zadowolony:

 

https://allegro.pl/oferta/amplituner-yamaha-rx-v630rds-6x75w-dts-pilot-10673156468

 

Mam ten model i jest bardzo ok. Chwalony był nie tylko za dźwięk w kinie domowym, ale i dobrą jakość stereo, co rzadko zdarza się w amplitunerach KD. Dobra jakość wykonania, alu front panel, teraz ciężko o taką jakość.

 

hehe ja mam do sprzedania v661-kę, jak coś to niech się auto odezwie i luz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...