Skocz do zawartości

czekac na gtx 600 czy brac gtx 580??


Recommended Posts

pytanie jak w temacie poczatkowo nowa seria kart gtx 600 miala sie pojawic w 4 kwartale tego roku pozniej przesunieto ja na poczatek 2012 roku teraz dowiadujemy sie ze maja sie one pojawic dopiero w 3 kwartale 2012 roku :/ . Obecnie mam gtx 260 chcialem wymienic caly zestaw na sandy bridge i jakiegos poteznego gtx . Wiem ze na gtx 260 nie pogram w gry na ktore czekam na max delatach mam na mysli np battlefield 3 . Czy jak juz tyle czekalem to czekac do skutku czy brac juz teraz np i5 2500k + gtx 580 czy czekac na gtx seria 600 i procki ivy bridge ?

Link to post
Share on other sites

Skąd to wiesz ze GTX 260 nie wystarczy... ? Jak masz brac to GTX 570 bo 580 jest droższy 500 zł a lepszy o 10-15%

 

no nie przesadzajmy na pewno gtx 260 nie wystarczy na battlefield 3 na full hd nawet na dx10 a dx 11 nie obsluguje wiec nie ma o czym mowic
Link to post
Share on other sites

kąd to wiesz ze GTX 260 nie wystarczy... ? Jak masz brac to GTX 570 bo 580 jest droższy 500 zł a lepszy o 10-15%

 

no prosze cei... 10-15%? :D czy moze chciales napisac 100-150%? :) 260 to juz staruszek i w ful hd nie daje rady. szczegolnie przy tkaim potworze jakim bedzie B3.

 

Ja radze nie czekac na 6XX bo i tak na samym poczatku premiera bedzie obejmowac najdrozsze modele, lepiej teraz dolozyc do jakiegos 560ti, av procesor wymienic przy premierze najnowszych ukkldow intela :). Po prostu w przyszlym roku jak bedziesz chcial to zmeinisz TYLKO grafika na cos z 6XX :)

 

Edit: przepraszam DomiHD2 :P

Edytowane przez Valus
Link to post
Share on other sites

no prosze cei... 10-15%? :D czy moze chciales napisac 100-150%? :) 260 to juz staruszek i w ful hd nie daje rady. szczegolnie przy tkaim potworze jakim bedzie B3.

 

Ja radze nie czekac na 6XX bo i tak na samym poczatku premiera bedzie obejmowac najdrozsze modele, lepiej teraz dolozyc do jakiegos 560ti, av procesor wymienic przy premierze najnowszych ukkldow intela :). Po prostu w przyszlym roku jak bedziesz chcial to zmeinisz TYLKO grafika na cos z 6XX :)

 

koledze chodzilo o to ze gtx 570 jest wolniejszy od gtx 580 o jakies 10-15 % A NIE OD GTX 260 HEHE jesli zmieniac to chcialbym zmienic cala platforme a nie teraz sama grafe albo wszystko albo czekac i wlasnie nie wiem co robic :/ procek tez juz mam leciwy quad 6600 2.4 ghz
Link to post
Share on other sites

A to przepraszam....zmeczony troche jestem i czytalem co 2 linijke :P

 

No i co z tego ze masz q6600? One sie swietnie kreca... zrob OC tak do 3.5 Ghz doloz do tego 560 ti i czekaj na nowa platforme do ktorej przelozyc grafike, ja bym tak zrobil :) I na pewno na czyms takim pociagniesz BF3 na maxa :)

 

Ja mam q8200 z OC na 3.2 ghz i nie bylo gry zebym mial 100% zuzycia procka :P

Edytowane przez Valus
Link to post
Share on other sites

A to przepraszam....zmeczony troche jestem i czytalem co 2 linijke :P

 

No i co z tego ze masz q6600? One sie swietnie kreca... zrob OC tak do 3.5 Ghz doloz do tego 560 ti i czekaj na nowa platforme do ktorej przelozyc grafike, ja bym tak zrobil :) I na pewno na czyms takim pociagniesz BF3 na maxa :)

 

Ja mam q8200 z OC na 3.2 ghz i nie bylo gry zebym mial 100% zuzycia procka :P

 

chyba poczekam az wyjdzie battlefield 3 i zobaczymy czy na 560 ti pojdzie na max w dx 11 wtedy zdecyduje co robic
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

zobaczymy czy na 560 ti pojdzie na max w dx 11

 

Oczywiście, że pójdzie ! W jakichś 20-25 fpsach - tak się domyślam patrząc na to jak GTX560Ti zachowuje się w Crysisie 2 na DX11.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że pójdzie ! W jakichś 20-25 fpsach - tak się domyślam patrząc na to jak GTX560Ti zachowuje się w Crysisie 2 na DX11.

 

no wlasnie chce uniknac takiej wpadki poczekam az wyjdzie b3 i testy wtedy dopasuje sprzet zeby poszlo wszystko bez problemu na max to chyba najlepsze rozwiazanie
Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy gtx580 a 260 jest kolosalna, sam niestety uświadczyłem ją odwrotnie, z gtx580 przesiadłem się na gtx260 bo 580tka pojechała do naprawy/wymiany. W 1920x1080 idzie tylko w starsze tytuły pograć, a w miarę nowych trzeba obcinać detale by mieć przyzwoity fps. gtx580 to dobra karta, warta polecenia, ważne by trafić na sprawny egzemplarz :P Na gtx580 wszystko pięknie śmiga, teraz nadrabiam procesorem bo i5 760 @3,6ghz dla gtx260 wystarcza aż nadto.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy gtx580 a 260 jest kolosalna, sam niestety uświadczyłem ją odwrotnie, z gtx580 przesiadłem się na gtx260 bo 580tka pojechała do naprawy/wymiany. W 1920x1080 idzie tylko w starsze tytuły pograć, a w miarę nowych trzeba obcinać detale by mieć przyzwoity fps. gtx580 to dobra karta, warta polecenia, ważne by trafić na sprawny egzemplarz :P

 

nie ma co pisac trzeba poczekac na tytul i testy bo moze byc tak ze nawet taka gtx 570 nie pociagnie tego na max jak bylo w przypadku wiedzmina 2 wszystko sie okaze przy premierze gry
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Można zrobić tak. Rozumiem, że póki co gry chodzą Ci tak jak chcesz. Więc póki tak działają to nie ruszać. Jak pojawią się tytuły, gdzie trzeba będzie zniżać rodzielczosc lub detale to wtedy wymień na to co jest aktualnie w sklepie. Zakładam, że masz kasę na ten sprzęt więc nie warto czekać na Keplera z GTX 260, na którym gry nie chodzą tak jak byś chciał. Co innego jak by był brak kasy. A co kupić? GTX 580 jest mocny i ma powera ale za te 500 PLN dostaniesz troszkę tylko słabszą kartę a za to chłodniejszą i mniej prądążerną czyli GTX570. I mając takie coś dopiero czekać na Keplera. Napisali, ze Keple ma się pojawić w 3 kwartale 2012 roku (tuż przed końcem świata :)) o ile terminu dotrzymają. To jest ponad rok od dnia dzisiejszego. Jak się taki GTX 570 zestarzeje to dopiero zmienić na Keplera juz po ustabilizowaniu ceni i zniesieniu podarku od nowości. A na dzień dzisiejszy grać na GTX 260 do puki daje radę, no chyba, że masz duże parcie na zmianę platformy już dzisiaj...

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie pchanie sie w 580 to porojony pomysl, za gosne to i za gorace, a wymagania B3 wcale nie sa takie kosmiczne i taki 560ti spkojnie uciagnie na DX11 w ladnych detalach... ale lepiej poczekac do premiery :) Od razu pokaza sie testy tej gry ^^

 

Pozatym po co teraz pchac sie w 580 skoro za rok bedziemy miec uklady ktore beda pare ray mniej pradyu pozeraly?? :<

Edytowane przez Valus
Link to post
Share on other sites

Można zrobić tak. Rozumiem, że póki co gry chodzą Ci tak jak chcesz. Więc póki tak działają to nie ruszać. Jak pojawią się tytuły, gdzie trzeba będzie zniżać rodzielczosc lub detale to wtedy wymień na to co jest aktualnie w sklepie. Zakładam, że masz kasę na ten sprzęt więc nie warto czekać na Keplera z GTX 260, na którym gry nie chodzą tak jak byś chciał. Co innego jak by był brak kasy. A co kupić? GTX 580 jest mocny i ma powera ale za te 500 PLN dostaniesz troszkę tylko słabszą kartę a za to chłodniejszą i mniej prądążerną czyli GTX570. I mając takie coś dopiero czekać na Keplera. Napisali, ze Keple ma się pojawić w 3 kwartale 2012 roku (tuż przed końcem świata :)) o ile terminu dotrzymają. To jest ponad rok od dnia dzisiejszego. Jak się taki GTX 570 zestarzeje to dopiero zmienić na Keplera juz po ustabilizowaniu ceni i zniesieniu podarku od nowości. A na dzień dzisiejszy grać na GTX 260 do puki daje radę, no chyba, że masz duże parcie na zmianę platformy już dzisiaj...

 

juz zdecydowalem teraz nie wychodza gry ktore mnie interesuja a battlefield 3 musze miec na max detalach :) zeby nie popelnic bledu tak jak napisalem czekam na premiere i testy wtedy kupie sprzet zeby miec pewnosc 100% ze pogram na max w full hd a na gtx 600 nie ma co czekac bo predzej moze doczekamy sie battlefield 4 :)

a co do wymagac bf3 to ja tam pewien nie jestem ze to co podaja wystarczy na max sadze ze trzeba miec troche lepszy sprzet niz gtx 460 na max detale

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

a wymagania B3 wcale nie sa takie kosmiczne i taki 560ti spkojnie uciagnie na DX11 w ladnych detalach...

 

:hahaha: też podpierasz się tą informacją, że GTX 460 to karta zalecana ? gdzieś czytałem, że Dice oficjalnie zaprzeczyło tym domniemanym wymaganiom. Ludzie przejrzyjcie na oczy !!! Taki Crysis 2 w DX11 "lata" na 560Ti w 25-30 klatkach ledwo a wy chcecie na tej karcie pograć na wysokich detalach w BF3 gdzie patrząc na filmiki od razu widać, że ta gra w cholere lepiej wygląda a destrukcja otoczenia z Crysis 2 ma sie nijak do tej jaką prezentuje BF3 !

Link to post
Share on other sites

:hahaha: też podpierasz się tą informacją, że GTX 460 to karta zalecana ? gdzieś czytałem, że Dice oficjalnie zaprzeczyło tym domniemanym wymaganiom. Ludzie przejrzyjcie na oczy !!! Taki Crysis 2 w DX11 "lata" na 560Ti w 25-30 klatkach ledwo a wy chcecie na tej karcie pograć na wysokich detalach w BF3 gdzie patrząc na filmiki od razu widać, że ta gra w cholere lepiej wygląda a destrukcja otoczenia z Crysis 2 ma sie nijak do tej jaką prezentuje BF3 !

 

zgadzam sie w 100% z wypowiedzia szczerze jak napisalem nie wiem czy gtx 570 a moze i gtx 580 wystarczy na max detale i stale 60fps . Zeby sie nie okazalo ze bedzie jak z crysis 1 gdzie w dniu premiery nie bylo karty zeby pociagla na max przy 60 fps Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

i od tego wszystko zależy... Crysis 2 bardzo dobra optymalizacja u GTX260 w 1680x1050 bez problemu na High detalach.. jak B3 bedzie dobrze zoptymalizowane to w DX10 pojdzie bez problemu, Sam mam GTX260 w drugim pc i na 1680x1050 nie ma jeszcze grty która by nie poszla na wysokich/ najwyższych detalach a druga sprawa to taka ze taki GTX560Ti to bez problemu sobie poradzi w DX11..

 

BF3 gdzie patrząc na filmiki od razu widać, że ta gra w cholere lepiej wygląda a destrukcja otoczenia z Crysis 2 ma sie nijak do tej jaką prezentuje BF3 !

 

Co z tego ze ma lepsza destrukcje otoczenia!!!!! Ludzie!!! gó**o wiecie ... tak samo jak my wszyscy do poki gry nie bedzie to mozna sobie mówic co sie chce..... :pajac: GTX590 oraz HD6990 nie ma szans na DX11 w BF3 bo to bardzo słabe karty, proponuje każdemu kupić Quad CrossFire/Sli i może sobie pogra... :pajac:

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

Czterordzeniowy AMD lub Intel 2.4 GHz

4 GB pamięci operacyjnej

GeForce GTX 460 lub Radeon HD 6850 1GB

15 GB (wersja box) lub 10 GB (wersja cyfrowa) miejsca na dysku

Windows Vista / 7

jesli to sa prawdziwe informacje to jakieś pytania co do GTX 560Ti w tej grze ??

 

Valus daj spokój... niektórzy kupili by GTX580 tylko dla tego ze widzieli ładny filmik z gry.. nie wiedząc nic o wymaganiach oraz optymalizacji..

 

to nie sa oficjalne wymagania gry dice tego nie potwierdzilo wiec to moze byc fake nie chce mi sie wierzyc ze bf3 pojdzie na max na gtx 460

 

To sobie kup od razu GTX 590 i po problemie... nie bede wiecznie powtarzał... Crysis 2 tez nie wierzyłem by na GTX260 w DX10 poszedł na max detalach w 1680x1050 a jednak... :)

Link to post
Share on other sites

Czterordzeniowy AMD lub Intel 2.4 GHz

4 GB pamięci operacyjnej

GeForce GTX 460 lub Radeon HD 6850 1GB

15 GB (wersja box) lub 10 GB (wersja cyfrowa) miejsca na dysku

Windows Vista / 7

jesli to sa prawdziwe informacje to jakieś pytania co do GTX 560Ti w tej grze ??

 

Valus daj spokój... niektórzy kupili by GTX580 tylko dla tego ze widzieli ładny filmik z gry.. nie wiedząc nic o wymaganiach oraz optymalizacji..

 

 

 

To sobie kup od razu GTX 590 i po problemie... nie bede wiecznie powtarzał... Crysis 2 tez nie wierzyłem by na GTX260 w DX10 poszedł na max detalach w 1680x1050 a jednak... :)

 

moim zdaniem crysis 2 wcale nie ma tak pieknej grafiki jaka mial miec wiec nie ma co gadac o crysis 2 crysis 1 to byl przelom a crysis 2?? normalna przecietna gra jak dla mnie nic specjalnego
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...