Skocz do zawartości

czekac na gtx 600 czy brac gtx 580??


Recommended Posts

Tak DX9 pomyliłem sie. Na 100% bedzie wsparcie dla DX10.

 

Skąd wiesz jak wypadnie B3? C2 na filmikach tez wyglądał genialnie

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

. Crysis 2 bardzo dobra optymalizacja u GTX260 w 1680x1050 bez problemu na High detalach..

 

 

taaaaaaaaakkkk i w DX11 :D Crysis 2 wcale NIE MA dobrej optymalizacji - ta gra po prostu dobrze chodzi w DX9 bo jest portem z konsoli !!!

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko czym dla jednych jest optymalne dzialanie?? W wiedzminie mozna bylo wlaczyc uberprobkowanie i co? Za mininalny efekt bylo zjechanie o 30 klatek... zaloze sie ze majac 560 ti i znosny 4-jajowiec przy wylaczonych pierdolkach i max rozdizalce bedzie mozna spokojnie grac.... takie moje zdanie :)

Link to post
Share on other sites

DX 11 w GTX 260? haha:D wiem ze twoja wypowiedz to sarkazm ale cos ci nie poszło... i prosze Cie jak nie wierzysz to sam sprawdź jak to działa... jaracie sie tym B3 a nikt nawet nie wie co i jak, co z wymaganiami oficjalnymi itd... :)) Dziękuje za takich znawców, przypuszczam ze F1 2011 tez nie pojdzie na GTX 560Ti bo przeciez juz na Screenach wyglada genialnie co dopiero na filmikach.... :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko czym dla jednych jest optymalne dzialanie?? W wiedzminie mozna bylo wlaczyc uberprobkowanie i co? Za mininalny efekt bylo zjechanie o 30 klatek... zaloze sie ze majac 560 ti i znosny 4-jajowiec przy wylaczonych pierdolkach i max rozdizalce bedzie mozna spokojnie grac.... takie moje zdanie :)

 

dla mnie max to max a rozdzielczosci to juz w ogole ma byc full hd i koniec bo zaraz mozemy pisac ze gra chodzi na max wszystko tylko ze rozdzielczosc 800x600 :) hehe

nikt tu nie pisze o filmikach z gry tylko jak juz to oceniany jest gameplay czyli prawdziwa gra a nie filmiki z gry

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

"dla mnie max to max a rozdzielczości to juz w ogole ma byc full hd i koniec" pewnie od razu monitor 26cali :) Jaka jest róznica miedzy 1680x1050 a 1920x1080 na 22 calowym monitorze oprócz większego rozmiaru... aaaaaaaaaa jest jest faktycznie pisze HD:D

Link to post
Share on other sites

dla mnie max to max a rozdzielczosci to juz w ogole ma byc full hd i koniec bo zaraz mozemy pisac ze gra chodzi na max wszystko tylko ze rozdzielczosc 800x600 :) hehe

nikt tu nie pisze o filmikach z gry tylko jak juz to oceniany jest gameplay czyli prawdziwa gra a nie filmiki z gry

 

powinienem dac " , " w jednym miejscu, ja oczywiscie ZAWSZE gram na full hd, maja na mysli pierdolki mowie wlasnie o takich efektach BLOOM (czy jakos tak), uberprobkowanie, itd, jakies hardcorowe cienie... takie rzeczy mozna sobie opodscic i miec czasem 30-40% wiecej fp'sow przy zachowaniu tego samego klimatu... pz2580 ja tez uwazam ze rozdzialka MUSI zawsze byc najwieksza jaka tylko daje mi monitor ;)

Link to post
Share on other sites

"dla mnie max to max a rozdzielczości to juz w ogole ma byc full hd i koniec" pewnie od razu monitor 26cali :) Jaka jest róznica miedzy 1680x1050 a 1920x1080 na 22 calowym monitorze oprócz większego rozmiaru... aaaaaaaaaa jest jest faktycznie pisze HD:D

 

nie interesuja mnie jakies smieszne 22 cale gram na tv 46 cali a tam full hd to podstawa nie sadzisz??

zobaczyc na takim tv bf3 na max to musi byc cos pieknego :)

na mojej obecnej gtx 260 to rzeczywiscie chyba tylko filmiki bede mogl sobie poogladac na full hd bo o grze nie bedzie nawet mowy tak mysle

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

nie kazdego stac na taki TV... druga sprawa pewnie wszystkie gry Ci chodza na Full detalach :D zreszta juz mnie na tym forum nic nie zdziwi, goście graja na 9500GT DDr2 w FullHD 22 cali w BBC2 na średnio wysokich detalach... juz nie mam siły czasem nawet czytać tego forum.

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

Akurat co do gry na telewizorze to ja tez lubie tak popykac, gram na plazmie 52' a czasem biore rzutnik od brata i mam obraz 4x 6 metrow... to jest odpiero odjazd i co ciekawe... nie ma ZADNYCH spadkow wydajnosci bo to jest ten sam obraz ta sama rozdzialka tylko poszczona na wiekszym obszarze ^^ Frajda niesamowita :D

 

DomiHD2 bo to sa 9500 GTX SuperS z mega OC :)

Edytowane przez Valus
Link to post
Share on other sites

Akurat co do gry na telewizorze to ja tez lubie tak popykac, gram na plazmie 52' a czasem biore rzutnik od brata i mam obraz 4x 6 metrow... to jest odpiero odjazd i co ciekawe... nie ma ZADNYCH spadkow wydajnosci bo to jest ten sam obraz ta sama rozdzialka tylko poszczona na wiekszym obszarze ^^ Frajda niesamowita :D

 

no tez mnie bawia Ci ludzie ktorzy pisza ze na gts 8800 graja na max w full hd w najnowsze tytuly ja nie ukrywam ze moj gtx 260 nie daje rady z najnowszymi tytulami zdaje sobie sprawe z tego ze to obecnie mocno srednia karta nic poza tym Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

i od tego wszystko zależy... Crysis 2 bardzo dobra optymalizacja u GTX260 w 1680x1050 bez problemu na High detalach.. jak B3 bedzie dobrze zoptymalizowane to w DX10 pojdzie bez problemu, Sam mam GTX260 w drugim pc i na 1680x1050 nie ma jeszcze grty która by nie poszla na wysokich/ najwyższych detalach a druga sprawa to taka ze taki GTX560Ti to bez problemu sobie poradzi w DX11..

 

crysis na high detalach to sa naprawde low no i tylko dx9. gdyby twoja karta obslugiwala dx11 to mialbys na niej gora 15-20fps.

nie ma szans by na 560ti battlefield 3 chodzil plynnie na max detalach z dx11, crysis 2 ledwo co chodzi w 30fpsach a co dopiero bf3. nawet na pokazach bf3 z gtx 580 nie mieli wlaczonej teselacji.

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

ale Crysis2 nie był robiony pod DX11 tyko powstała łatka a to bardzo duzo zmienia. Akurat Crysis 2 poszedł na GTX260 na High, ja nie mówie ze gdyby było DX11 to bym grał... nie lubie pokazu slajdów :D

 

Valus haha dokładnie :D

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

(...)crysis 2 ledwo co chodzi w 30fpsach(...)

 

Zależy jeszcze jaki GTX 560ti. Mocno wykręcone wersje tej karty doganiają GTX 570, a ta już ma znacznie więcej fps'ów w Crysis 2, nawet przy ultra detalach z dx11 i z teksturami wysokiej jakośi. Poza tym kupowanie GTX 580 jak już ktoś słusznie wcześniej zauważył jest totalną pomyłką. Lepiej kupić GTX 560/570 i za jakis czas dokupić drugą pod SLI, albo sprzedać jak wyjdzie nowsza seria i mniej przy tym stracić. Pozdrawiam

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

No nie wiem, 1 gtx580 pociągnie 90% gier na maks detalach bez problemu, a znowu sli z gtx 570 na dzień dzisiejszy to przerost formy nad treścią, koszt rzędu 2400, to juz lepiej gtx590 kupić i mieć spokój. Wystarczy popatrzeć na testy, ilu ludzi ma większy monitor niż 22-24cale? Nawet przy 27calach taki tandem się będzie nudzić. Czytam fora i obserwuję, na zachodzie ludzie robią trisli z gtx580 bo ich stać a poza tym graja np na 3 monitorach 27cali fullhd, co w naszym kraju ciężko uświadczyć.

Czekanie na kolejną generacje też imo bez sensu, bo tak zawsze można. Zawsze coś bedzie lepsze, nowsze itd. Lepiej kupić 1 mocną kartę i mieć spokój.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

No właśnie gdzieś czytałem, że jeśli gra jest natywnie robiona w środowisku DX11, to powinna działać lepiej, że niż jej odpowiednik DX9 z łatką DX11. Obaczymy co to będzie warte ;) Póki co znalazłem w Crysis 2 kilka miejsc gdzie na HD6950 są spadki do 20 klatek (1280 x 1024) po wgraniu dodatkowego moda (MalDoHD) z teksturami ;)

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, 1 gtx580 pociągnie 90% gier na maks detalach bez problemu, a znowu sli z gtx 570 na dzień dzisiejszy to przerost formy nad treścią, koszt rzędu 2400, to juz lepiej gtx590

 

Bzdura! GTX 580 to pomyłka przy GTX570... po co przepłacać 500 zł za 10-15% wydajności...

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, 1 gtx580 pociągnie 90% gier na maks detalach bez problemu, a znowu sli z gtx 570 na dzień dzisiejszy to przerost formy nad treścią, koszt rzędu 2400, to juz lepiej gtx590 kupić i mieć spokój. Wystarczy popatrzeć na testy, ilu ludzi ma większy monitor niż 22-24cale? Nawet przy 27calach taki tandem się będzie nudzić. Czytam fora i obserwuję, na zachodzie ludzie robią trisli z gtx580 bo ich stać a poza tym graja np na 3 monitorach 27cali fullhd, co w naszym kraju ciężko uświadczyć.

Czekanie na kolejną generacje też imo bez sensu, bo tak zawsze można. Zawsze coś bedzie lepsze, nowsze itd. Lepiej kupić 1 mocną kartę i mieć spokój.

 

Przerost formy nad treścią, to właśnie kupno GTX 590... to wciąż karta oparta na 2 GPU i działa tak samo jak SLI w dodatku jest nadal droga. GTX 570 można kupić już za 950zł z drugiej ręki (sam swoją za tyle kupiłem). Kupując 2 sztuki mamy wydajność większą od GTX 590 (nie mowie co będzie po oc dwóch kart) i do tego lepsze temperatury na odseparowanych kartach etc.

Link to post
Share on other sites

Dlatego mówie, że 1 gtx580 spokojnie wystarczy w przypadku większości gier, co szkodzi dokupić drugiego np za rok jak ceny spadną i ewentualnie bedzie brakowało mocy? Ewentualnie 1 gtx570 i zobaczyć czy brakuje mocy, wtedy się martwić i kombinowac.

Link to post
Share on other sites

to nie do konca prawda ze gtx 580 jest szybszy od gtx 570 tylko o 10-15 % w niektorych tytulach moze i tak jest ale jak bedzie w bf3?? nikt tego nie wie ale to nie jest pwiedziane ze roznica miedzy tymi kartami bedzie wynosila tylko 10% jesli ma sie kase na gtx 580 to wlasnie jego powinno sie brac bez zastanowienia a nie inwestowanie w slabszego gtx 570

Link to post
Share on other sites

A może okaże się że BF3 akurat z większej ilości ROP i jednostek teksturujących korzysta tylko w niewielkim stopniu i karty osiągną wynik zbliżony? Napaleni jesteście na tą grę że ja pier***e, a ta może okazać się zwykłym crap'em w ładnej oprawie A/V. No jest też opcja że zostanie GPU-killerem aka pierwszy Crysis i nawet tandemy z 580-tek będą się pocić... Poczekamy, zobaczymy...

Link to post
Share on other sites

A może okaże się że BF3 akurat z większej ilości ROP i jednostek teksturujących korzysta tylko w niewielkim stopniu i karty osiągną wynik zbliżony? Napaleni jesteście na tą grę że ja pier***e, a ta może okazać się zwykłym crap'em w ładnej oprawie A/V. No jest też opcja że zostanie GPU-killerem aka pierwszy Crysis i nawet tandemy z 580-tek będą się pocić... Poczekamy, zobaczymy...

 

dokladnie temat mozna zakonczyc bo te spekulacje na temat bf3 nie maja teraz sensu poczekamy zobaczymy

a swoja droga nie ukrywam sie sie jaram na bf3 max :)

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...