Skocz do zawartości

Upgrade istniejącej konfiguracji


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez voxcordi,

Recommended Posts

Hej,

 

Wypadłem lekko z obiegu i chciałem doradzić się was w sprawie aktualizacji mojego sprzętu. Który służy wyłącznie do grania lub do grania ze streamowaniem. 
 

Swojego czasu, chciałem cały ten zestaw sprzedać w całości albo na części i kupić nowy. Jednak koszyk który przygotowałem w grudniu 2020 obecnie poszybował z 10 000 do prawie 17 000 tysięcy. Wszyscy doskonale wiemy czym jest to podyktowane dla tego chyba muszę ograniczyć się do zmiany wyłącznie platformy na nową.

 

Obecnie moja konfiguracja wygląda tak:

 

PŁYTA GŁÓWNA: MSI Z270 GAMING PRO CARBON
PROCESOR: Intel Core i7-7700k 5Ghz
CHŁODZENIE: Alphacool Eisbaer 420
KARTA GRAFICZNA: RTX 2070 Super X-Trio
ZASILACZ: Corsair RM750X 80Plus Gold
PAMIĘĆ RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz CL16
DYSK SSD 1: Samsung SSD 500GB 970 EVO
DYSK SSD 2: Samsung SSD 500GB 970 EVO
OBUDOWA: Fractal Design Define R6

 

Swojego czasu, chciałem cały ten zestaw sprzedać w całości albo na części i kupić nowy. Jednak koszyk który przygotowałem w grudniu 2020 obecnie poszybował z 10 000 do prawie 17 000 tysięcy. Wszyscy doskonale wiemy czym jest to podyktowane dla tego chyba muszę ograniczyć się do zmiany wyłącznie platformy na nową.

 

zastanawiałem się nad zakupem

 

i9 11900KF + Z590 + 16GB po obejrzanych testach stwierdziłem że może lepiej 

 

Ryzen 9 5900X + X570 + 16GB ale dostępność i ceny mnie odrzuciły, nie chcę wydawać aż tyle

 

później myślałem nad 

 

i7 11700KF + Z590 + 16GB 

lub

Ryzen 7 5800X + X570 + 16GB

 

Tu znowu wyczytałem w sieci, że ten Ryzen to loteria i niektóre egzemplarze to tam 80/90 stopni latają.

 

Więc w chwili obecnej sam nie wiem. Tak jak pisałem wyżej tylko gram na tym zestawie, wydajność w innych płaszczyznach jak gaming mnie nie interesuje, dodam również, że latam na 1440p.

Jakieś rozsądne propozycje zwłaszcza jeśli chodzi o dobór płyty głównej i ramu do danego procesora. Zawsze stawiam na trochę lepszą płytę, niż za tanią bo zależy mi na stabilności i bez awaryjności, oraz jakimś tam oc z czasem jeśli procesor na to pozwala. 
 

Limit środków to 3500 PLN. 

Edytowane przez Po1nter
Dopisanie ceny.
Link to post
Share on other sites

5800x i 11700k będą miały podobne temperatury

 

Temperatury 5800x zależą od ustawień, w minimalnym stopniu od sztuki. Jedna płyta da trochę więcej papu inna mniej.

 

Cenowo nie jest najlepiej dla AMD

 

Zastanawiam się czy do grania i stumykowania nie będzie lepszy 10850k/10900k bo seria 11 do gier nic nie wnosi względem 10 a 2 dodatkowe wątki mogą coś pomóc. Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych wątków to 10700k będzie prawie taki sam jak 11700k za mniej. 

 

do intela brał bym z590 bo są generalnie lepsze od z490, osobiście lubię BIOS MSI  a i płyty są dobre i bardzo dobre, do każdego cpu intele Tomahawk czy Gaming Plus będzie wystarczający. 

 

Jeśli potrzebujesz 16GB to viper steel 4400 cl19 są raczej bezkonkurencyjne cena/możliwości. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ernorator napisał:

5800x i 11700k będą miały podobne temperatury

 

Temperatury 5800x zależą od ustawień, w minimalnym stopniu od sztuki. Jedna płyta da trochę więcej papu inna mniej.

 

Cenowo nie jest najlepiej dla AMD

 

Zastanawiam się czy do grania i stumykowania nie będzie lepszy 10850k/10900k bo seria 11 do gier nic nie wnosi względem 10 a 2 dodatkowe wątki mogą coś pomóc. Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych wątków to 10700k będzie prawie taki sam jak 11700k za mniej. 

 

do intela brał bym z590 bo są generalnie lepsze od z490, osobiście lubię BIOS MSI  a i płyty są dobre i bardzo dobre, do każdego cpu intele Tomahawk czy Gaming Plus będzie wystarczający. 

 

Jeśli potrzebujesz 16GB to viper steel 4400 cl19 są raczej bezkonkurencyjne cena/możliwości. 

Dokładnie to chciałem usłyszeć, od czasu napisania wątku poszperałem, pogmerałem i doszedłem do wniosku że albo 10850 albo 10900k, teraz muszę doprecyzować który. Co ty uważasz? Którą opcję wybrać? Jeśli chodzi o płytę również chciałem Z590 tylko nie wiem którą, i tu również tak jak zauważyłeś fajnie gdyby to była płyta MSI, bo mam 2070 Super od MSI i fajnie jakby mi się to zgrało w jednego producenta. 

Boję się tylko tych zbroi na porty, w mojej obecnej obudowie Fractal R6 w połączeniu z Alphacool 420 ledwo zmieściłem chłodnice, nawet włosa nie wcisnę. No ale trudno ogólnie zakup tej chłodnicy to był zły pomysł, za duża, ciężka w zamontowaniu i do tego przewody za krótkie i pompa zamontowana bokiem. Najwyżej sprzedam i wezmę 360.

Myślę, że stanie na tym, wyszło 3 700 ale to raczej akceptowalne, myślę, że sprzedam swój zestaw za 1200, to akurat 2000zł. I mogę siedzieć na tym przez kolejnych kilka lat.

Bez tytułu.png

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Sekcje zasilania Z590 są na tyle usprawnione, że nawet dosyć podstawowe modele jak Gaming X, nie będą 10850K uciskały.

Rozważając kosmetykę, postawić możesz na Z590 Vision G oraz ostatni wypust GoodRam - IRDM Pro z białym laminatem, 4000Mhz z timingami CL18-22-22 to bardzo przeciętny chip, ale wyglądają naprawdę nieźle, zamiennikiem byłyby Ballistix White RGB, które zaoferują znacznie lepszą wydajność po OC.

Wraz z wymienionym AiO na coś białego, set w obudowie powinien wyglądać przyzwoicie.

Jak wygląd to sprawa którejś kategorii, to w zasadzie wątek możesz zamknąć - kości Viper to najbardziej przystępne cenowo moduły z takimi osiągami, a sam procesor do wymienionej rozdzielczości jest najlepszą obecnie propozycją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z propozycji w kolorze białym nie skorzystam. Gdybym miał białą obudowę oraz kartę to i owszem. Jednak tak nie jest, a nie lubię pstrokacizny, będzie mi się czarny gryzł z białym. 
 

Rozważam jeszcze z polecenia Z490 Unify od MSI. Gdyż znajoma mi osoba zasugerowała, że 1200 za Tomahawk to nie śmieszny żart. Więc jeszcze się zastanowię, co zyskam przy wyborze Z590 względem Z490.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...