Skocz do zawartości

jak zmienić kartę graficzną na dedykowaną w laptopie lenovo?


Recommended Posts

Dzień dobry, chciałbym zmienić kartę graficzną na dedykowaną w laptopie lenovo ideapad gaming 3 15arh05 z amd radeon na nvidia gtx 1650. Oczywiście mam do niej sterowniki i posiadam tę kartę graficzną, ale gdy chcę ją zmienić w panelu nvidia to gdy wejdę do niego pokazuje mi się informacja o tym, że windows wybiera mi kartę graficzną i daje mi link do ustawień grafiki lecz nie mogę tam nic znaleźć o przełączaniu kart graficznych. Jeśli wiecie co mam zrobić proszę napiszcie w komentarzach.

 

 

Link to post
Share on other sites

W panelu sterownia Nvidia masz możliwość dla danej gry/programu ręcznie wybrać "procesor graficzny Nvidia o wysokiej wydajności" lub kartę zintegrowaną. Jednak tak jak pisze @pendzel_3 zazwyczaj nie jest wymagana interwencja użytkownika i bardziej wymagające gry odpalą się domyślnie na gtx 1650.

 

Jeżeli natomiast chcesz fizycznie wymienić grafiki to jest to "misja na marsa" w laptopach i zazwyczaj rzadko się udaje. pamiętam w czasach gdy w laptopach /kadłubkach od Compala (popularne lapki dla graczy w okolicach 2007 roku) montowano Geforce 8600mGT które padały po roku dwóch jak muchy (słynna afera z zimnymi lutami) kumple z akademika kombinowali jak konie pod górkę i kupowali z ebaya radeony 4650 i przekładali je. Jednak była to droga przez mękę (podmiany biosów, kupowanie karty po odpowiednim numerze seryjnym itp.). Niestety chęć posiadania lepszej grafiki w notebooku najczęściej = kupno nowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...