Skocz do zawartości

Słuchawki + karta do 400zł


Recommended Posts

Budżet : ~400zł

Czego potrzebujesz? słuchawki lub słuchawki + karta dźwiękowa

Przeznaczenie: gry i muzyka

Źródło: PC - intel DQ67SW
Oczekiwania: zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku, słucham przeważnie mocno basowej muzyki
Inne:

 

Witam serdecznie

 

Przeglądałem forum przy poszukiwaniu podobnych tematów, lecz nic nie udało mi się znaleźć.

Przechodząc do sedna

Chciałbym zakupić słuchawki do PC do 400 złoty. Modele które wpadły mi w oko to HyperX Cloud Alpha lub Sennheiser gsp300

I tu pojawia się pytanie czy lepiej zainwestować cały budżet w dobre słuchawki czy lepiej kupić słuchawki + kartę dźwiękową

Aktualnie nie mam żadnej karty dźwiękowej (tylko zintegrowana z płytą główną intel DQ67SW). Jesli chodzi o karte dzwiekowa wewnętrzną to moze być problem, ponieważ wejście PCI 1x na mojej płycie jest prawie całkowicie przesłonięte masywną kartą graficzną (dosłownie milimetr nad złączem jest wiatrak karty graficznej)

Zaznaczę, że słuchawki muszą mieć mikrofon. Jego jakość mnie nie interesuje, byle by zbierał co mówię (tylko do komunikacji na discord/ts) :)

Czy bardziej doświadczeni forumowicze mogliby mi polecić coś wartego uwagi?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli basowe to HyperX Cloudy chyba bym wybrał.

Szkoda, że z MH751 usunięto regulację basu, która występuje w Takstarach Pro82. Wtedy to byłaby super opcja dla Ciebie, a tak MH751 są mniej basowe niż HyperX.

Nie mogę się doszukać na stronie Intela jaka integra siedzi na tej płycie, wtedy będzie wiadomo czy wystarczy czy nie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
57 minut temu, FeX napisał:

Jeżeli basowe to HyperX Cloudy chyba bym wybrał.

Szkoda, że z MH751 usunięto regulację basu, która występuje w Takstarach Pro82. Wtedy to byłaby super opcja dla Ciebie, a tak MH751 są mniej basowe niż HyperX.

Nie mogę się doszukać na stronie Intela jaka integra siedzi na tej płycie, wtedy będzie wiadomo czy wystarczy czy nie.

Udało mi się dorwać sennheisery pc37x w dobrej cenie (te same co sennheiser game one), a to mi się wydaje słuchawki o półkę wyższe niż te które wczesniej podawałem.

Patrzyłem na impedancję - 50 Omów, w tej mojej płycie głównej (intel DQ67SW) jest chyba Realtek ALC888s 

Pytanie czy jeśli zainwestowałbym w karte dzwiekowa to czy znacząco wpłynełoby to na jakość dźwięku? załóżmy do 200zł

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, DeraL napisał:

Pytanie czy jeśli zainwestowałbym w karte dzwiekowa to czy znacząco wpłynełoby to na jakość dźwięku? załóżmy do 200zł

 

Ja np lubię głośno słuchać i wbudowane karty muzyczne po prostu nie mają mocy aby napędzić sporą część słuchawek . Nawet jakaś stara audigy 2 jak miałem sobie dużo lepiej z tym radziła . 

Na takich superlux 681evo mk2 nawet porządnego basu nie było (alc1150) .

Aktualnie mam brainwavz hm5 i alc887 , ale słuchawki mam podłączone pod amplituner i jakoś to gra . Choć nie jestem zadowolony . 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, cooger napisał:

Nabyłem, grają w tym pieniądzu (200pln) świetnie: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-elite-gear-eclipse-one/ - co do karty to trochę musiałbyś dołożyć do Cube'a.

Prodigy cube rzeczywiście jest w stanie tak znacząco wpłynąć na jakość dzwięku przy słuchawkach sennheiser pc37x? :p 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...