Skocz do zawartości

Temat ogólny - Custom Keyboards


Recommended Posts

Hey, 

 

Ten temat w PL nie jest zbyt popularny, żadnego sklepu z tego typu rzeczami. Poza keycapami od SPC czy HyperX niczego nie da się kupić. 

Jestem na etapie szukania części do złożenia kabla, albo źle szukam albo nie ma sklepu w którym znajdę wszystko czego potrzebuję. Gotowego nie kupię, ponad 100 euro za kabel to 1/3 wartości klawiatury, za dużo. 

image.png.b25348714988e307827e5718aa25f956.png

https://keygem.store/collections/cables/products/rait-custom-usb-cable-black

 

Gdzieś mi mignęło parę fajnych klawiatur na forum. zapraszam więc do dyskusji. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

W PL nie da się zamówić z jednego miejsca - nie ma szans.
Kabel - w każdej dobrze zaopatrzonej hurtowni elektrycznej. Najlepiej sterowniczy z ekranem (nie wpłynie na działanie, ale będzie sztywniejszy) - belden, bitner, helukabel - realnie 0,5-0,75.
Oplot - każda dobrze zaopatrzona hurtownia/sklep audio. Polecam A*de*s - sam się tam zaopatruję i jeśli zrobię im kryptoreklamę to mam to... no. Wiadomo gdzie.
Wtyki - allegro. Albo w/w sklep. Mają.
Termokurcze - j/w.
...tak właściwie kable w Au***s też mają.

Dobra - aviatora nie mają. Ok. To można złapać na TME. A jak dobrze poszperasz to resztę pewnie też.


Serio...? Aż tak trudno poszukać? :->

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, zaroowka napisał:

Aż tak trudno poszukać?

 

4 minuty temu, zaroowka napisał:

W PL nie da się zamówić z jednego miejsca - nie ma szans.

 

2 godziny temu, dodo napisał:

albo źle szukam albo nie ma sklepu w którym znajdę wszystko czego potrzebuję

 

 

5 minut temu, zaroowka napisał:

A*de*s - sam się tam zaopatruję i jeśli zrobię im kryptoreklamę to mam to... no

 

Możesz normalnie podawać nazwy sklepu, chyba o to pytam. 

Link to post
Share on other sites

Audeos.
Proszę - jak mnie ktoś zbanuje za reklamowanie, to powiem, że to Twoja wina i wymusiłeś to na mnie.
...dowody się sfabrykuje. ;) Łącznie z nagraniami z telefonu.

...serio - to nie było aż tak ciężkie do rozwikłania.
A co mogę Ci polecić - napisałem wcześniej. W TME raczej nie znajdziesz oplotów, z kolei w Audeosie mają tego od groma.
Złączki - raczej w TME, wtyki znajdziesz i tu i tu.
Kable - raczej w TME. Zwłaszcza sterownicze w oplocie. Pamiętaj, żeby oplot podłączać od strony aktywnej (dającej zasilanie) - czyli podlutować na obudowę wtyku USB.

Serio - to jest 5 minut szukania. Jak nie mniej. :>

...a jak chcesz to napisz czego potrzebujesz, zrobię wycenę i poskładam kabelek. :P

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, zaroowka napisał:

a jak chcesz to napisz czego potrzebujesz, zrobię wycenę i poskładam kabelek

 

OK, USB C, Coil 15cm, aviator w kolorze kremowym, optot dark blue i przeźroczysty techflex, długość 2m.

 

 

 

 

 

 

Wy jakie macie klawiatury?

Link to post
Share on other sites

To po kolei:

- złącza USB - zestaw usb C + usb A 3.0 produkcji Amphenola (bo rozsądny w montażu) - 25PLN + 10 za przesyłkę = 35PLN
- coil 15cm, całość ma mieć 2m - czyli potrzebujemy 2,6m, realnie 3m - do USB potrzebujemy 4 drutów, i tu już mamy sporo możliwości, bo:
        a) bierzemy normalny, nieekranowany kabel, nieważne, czy to skrętka, czy jakiś sygnałowy - ma być miedziany i najlepiej w lince. Cena - max 20PLN.
        b) celujemy w skrętkę, ale ekranowaną - tu już cena rośnie - ok. 60PLN
        c) na bogato - bierzemy podwójnie ekranowany przewód sterowniczy, gruby i fajny! Typowo do ciężkich warunków - 120PLN 
Ale dalej jest jeszcze weselej... ;)
- złączka ryglowana/skręcana - mówią na to aviator czy coś tam, ale ja się nie znam, więc...  Pełne ryglowane/skręcane złącze w klasie militarnej C (sorry, nie ma kremowych - zielone, czarne, albo ewentualnie piaskowe) ok. 160 zeta za komplet + ok 100 za nakręcane odgiętki zabezpieczające kabel. Przetrwają wybuch bomby atomowej. Klawiatura może się stopić, złącze przetrwa! ;)
- taniej? Złącza M12. Skręcane, niestety są albo czarne, albo srebrne. Za komplet - 100PLN. Zawsze można pomalować krylonem.
Idąc dalej:
- oplot. Dark Blue - około 50PLN za wersję 8mm.
- techflex przezroczysty 9,4 - najlepiej zamówić u źródła. ;) Mniej więcej 50PLN.

Liczymy całość:
Wersja "po taniości" 35+20+100+50+50=235PLN na materiały. Do tego dochodzi robocizna.
Wersja "na wypasie" 35+120+160+100+50+50=515PLN. I do tego robocizna.
Wersja "rozsądna" - którą sam bym preferował 35+60+130+50+50=
315PLN. Do tego wiadomo co.

Wycena na szybko, praktycznie tylko z polskich sklepów, więc nie trzeba czekać miesiącami na przesyłkę - techflex po cenach producenta, czyli Niemieckich.

Co do klawiatury, obecnie Sharkoon Purewriter na czerwonych i Genesis RX85 na niebieskich... Clickety click... :->

Edytowane przez zaroowka
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dawno mnie tu nie było a powstał bardzo ciekawy temat. Widzę że zainteresowanie spadło i przez rok nikt tu nic nie pisał, a szkoda bo hobby jakim niewątpliwie jest modyfikacja klawiatur mechanicznych jest coraz bardziej popularne za granicą. Mnogość dostępnych różnych gadżetów do modyfikacji klawiatur jest niezwykle sprzyjająca rozwijaniu się w tym temacie. Niestety są dwie zasadnicze rzeczy wyróżniające hobbystów i entuzjastów tego trendy, muszą liczyć się z dużymi wydatkami jak i cierpliwością w nabywaniu odpowiedniej jakości rzeczy. Jest to jednak bardzo wciągające hobby, dosyć niebezpieczne dla naszego portfela ale co dziś nie jest, prawda? Przecież hobby audiofilskie jest jeszcze bardziej naciągające nasz portfel a mimo to nie brakuje osób które co jakiś czas powiększają swoje kolekcje słuchawek czy różnego rodzaju sprzętu do słuchania muzyki.

 

Może na początek wstawię kilka zdjęć, swojej pierwszej w pełni zmodyfikowanej klawiatury.

 

Klawiatura: Drop CTRL High Profile

Przełączniki: Drop Panda X

Klawisze: GMK Samurai Drop Edition

Stabilizatory: Everglide Gold

Lubrykant: Krytox GPL 205 Grade 0

keyboard-7_forum.jpgkeyboard-4_forum.jpg

 

Zrobione modyfikacje:

 

 - Gąbka firmy StupidFish serii DROP CTRL dodana pod i nad PCB klawiatury,

 - Nasmarowanie przełączników lubrykantem Krytox

 - Nasmarowanie stabilizatorów lubrykantem Krytox

 - Wklejenie taśmy izolacyjnej pod stopki stabilizatorów

 - Wymiana przełączników z Kailh speed silver na Drop Panda X

- Wymiana klawiszy na GMK Samurai

- Wymiana kabla na zmodyfikowany (custom coil cable with aviator)

 

Ponizej wyglad poprzedniej modyfikacji (zalozone tylko nowe klawisze GKS XDA V2 DYE-SUBBED PBT MATCHA KEYCAP SET) cała reszta "stock".

 

keyboard-9-forum.jpgkeyboard6_forum.jpg

 

A tutaj juz po pelnej modyfikacji:

klawiatura1_forum.jpg

 

Na koniec po co to się robi? Przede wszystkim dla uzyskania efektu dźwiękowego podczas pisania na klawiaturze, dla lepszego czucia klawiszy, nie ma metalicznych niepożądanych dźwięków, stabilizatory wypełniają swoja role czyli stabilizują ruch klawisza w pełni, bez zbędnych odchyleń które powodują niepożądane efekty dźwiękowe. No i oczywiście dla efektu estetycznego, wizualnego.

 

Posiadam kilka klawiatur, następna w drodze do modyfikacji jest DROP ALT High profile, czyli mniejszy brat wersji CTRL.

 

Zachęcam do zgłębiania tematu lub dzielenia się własnym doświadczeniem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@dodo masz wiele opcji na niemieckim Amazonie, również caseking.de ma ciekawe oferty, z europejskich stron mogę polecić mykeyboard.eu gdzie zamawiałem podkładkę, sklep online z siedziba w Anglii, bez dodatkowych opłat. Nie sprawdzałem polskiego Amazonu bo sam mieszkam w Berlinie. Z budzetowych klawiatur bardzo fajne robi Keychron, czy apomaker.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, broodeeck napisał:

Z budzetowych klawiatur bardzo fajne robi Keychron

 

Zastanawiałem się właśnie czy nie kupić Q2 i modować obecnie mam dwie do których części zamawiałem na KBD i nie chcę ponownie wydawać fortuny. 

 

1 godzinę temu, broodeeck napisał:

caseking.de

 

1 godzinę temu, broodeeck napisał:

mykeyboard.eu

 

W pierwszym nie ma nic ciekawego w drugim wszystko out of stock 

Zobacz ofertę kbd, samych case mają 28 modeli.. 

Link to post
Share on other sites

Tak znam ofertę kbdfans, jestem u nich na stronie niemal codziennie, zresztą tak jak na Drop, wspominałeś jednak o zakupach bez cła dlatego podałem tylko lokalne opcje. Aktualnie zakochałem się (wizualnie) w klawiaturach IQunix i jest u mnie w drodze IQUNIX OG80 Wormhole Wireless Mechanical Keyboar https://iqunix.store/collections/80-series/products/iqunix-og80-wormhole-wireless-mechanical-keyboard , no i zachorowałem jeszcze na [IC] IQUNIX Sen80 Mechanical Keyboard https://iqunix.store/collections/interest-check/products/iqunix-shen80-mechanical-keyboard , która jak dla mnie wygląda obłędnie (nawet ma magiczną nazwę SEN ;)). Niestety tutaj też muszę się liczyć z opcją dopłaty, jak przyjdzie to pochwalę się fotkami i zastanowię się nad moddingiem. Na dropie z kolei jest przepiękna IDOBAO, ale to chyba odpuszczę sobie aż do okolic końca roku, licząc na jakieś oferty Black Friday.

 

Co do Keychron to sam się zastanawiałem nad Q2, alternatywą dla niej jest Glorious GMK PRO. Glorious jest dostępny bez problemu w Niemczech (Amazon, caseking), natomiast Q2 chyba tylko z USA. Są bardziej budżetowe Keychron serii K, mój kolega z pracy ostatnio kupił taka 75% K2, jest ze switchami i klawiszami ale dobra opcja do modyfikacji.

 

Edit: 

P.S Jaką klawiaturę posiadasz od kbdfans? Z kbdfans cholernie mi się podoba ta: https://kbdfans.com/collections/all/products/fully-assembled-kbd75-v3-1-hot-swap-keyboard-with-osa-marrs-green-pbt-doubleshot-keycaps

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, broodeeck napisał:

P.S Jaką klawiaturę posiadasz od kbdfans?

 

Wszystko brałem w częściach; 

 

k2Ei1dhl.jpg

 

DZ60 + Zealios v2 78g + pianka + lube + film.

Godzinę temu, broodeeck napisał:

Glorious GMK PRO

 

I chyba się skuszę ale muszę jedną sprzedać bo 3 klawiatury to trochę za dużo. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ładna i na zealiosach, warte są tej ceny? Swoją drogą takich ciężkich switchy (78g) to jeszcze nie miałem okazji używać, teraz mam 60g i wydają mi się akurat. Ja juz mam 4 klawiatry, mialem 5 ale jedna "gamingowa" sprezentowalem synowi przyjaciela. Teraz juz wiem, ze bedzie ich jeszcze kilka dlatego mam zamiar sobie zmodowac display box, cos na wzro tego z dropa: https://drop.com/buy/momoka-aluminum-metal-keyboard-display-case#imagecarousel

Nie dość, że ładnie się prezentuje to jeszcze ochrona przed kurzem jest.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, broodeeck napisał:

Ładna i na zealiosach, warte są tej ceny?

MI bardzo pasują, po modach są strasznie smooth.

 

10 godzin temu, broodeeck napisał:

Swoją drogą takich ciężkich switchy (78g)

Do pisania, pracy są genialne (choć trzeba się chwilę przyzwyczaić), drugą mam na 65 i jest spora różnica. Do grania lepiej coś innego (i właśnie taką chce zbudować)

Link to post
Share on other sites

Jestem właśnie w trakcie budowy Q2, połowa switchy przesmarowana 205g0, co do Q2 to na pewno wypełnienie case do wymiany, nie wiem czy nie spróbuję pianki z pudełka, bardzo gęsta i praktycznie na wymiar. Urlop niedługo to będę testował różne wypełnienia, pochwalę się jak poskładam całą :) 

Siedziba keychrona jest w Francji, wysyłają z Hong Kongu, nic mi nie doliczyli po kontroli celnej także wyszło tyle co na stronie, 16 dni szło.

Link to post
Share on other sites

0,5 kg chyba będzie za dużo, muszę sprawdzić czy nie ma mniejszych.

Tape mod mam w planie, na razie muszę posłuchać jak to klika w stocku, na pewno będę chciał  kilka różnych wypełnień spróbować.

 

unknown-35.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...