Skocz do zawartości

Temat ogólny - Custom Keyboards

Recommended Posts

Hey, 

Ten temat w PL nie jest zbyt popularny, żadnego sklepu z tego typu rzeczami. Poza keycapami od SPC czy HyperX niczego nie da się kupić. 

Jestem na etapie szukania części do złożenia kabla, albo źle szukam albo nie ma sklepu w którym znajdę wszystko czego potrzebuję. Gotowego nie kupię, ponad 100 euro za kabel to 1/3 wartości klawiatury, za dużo. 

image.png.b25348714988e307827e5718aa25f956.png

https://keygem.store/collections/cables/products/rait-custom-usb-cable-black

Gdzieś mi mignęło parę fajnych klawiatur na forum. zapraszam więc do dyskusji. 

W PL nie da się zamówić z jednego miejsca - nie ma szans.
Kabel - w każdej dobrze zaopatrzonej hurtowni elektrycznej. Najlepiej sterowniczy z ekranem (nie wpłynie na działanie, ale będzie sztywniejszy) - belden, bitner, helukabel - realnie 0,5-0,75.
Oplot - każda dobrze zaopatrzona hurtownia/sklep audio. Polecam A*de*s - sam się tam zaopatruję i jeśli zrobię im kryptoreklamę to mam to... no. Wiadomo gdzie.
Wtyki - allegro. Albo w/w sklep. Mają.
Termokurcze - j/w.
...tak właściwie kable w Au***s też mają.

Dobra - aviatora nie mają. Ok. To można złapać na TME. A jak dobrze poszperasz to resztę pewnie też.

Serio...? Aż tak trudno poszukać? :->

4 minuty temu, zaroowka napisał:

Aż tak trudno poszukać?

4 minuty temu, zaroowka napisał:

W PL nie da się zamówić z jednego miejsca - nie ma szans.

2 godziny temu, dodo napisał:

albo źle szukam albo nie ma sklepu w którym znajdę wszystko czego potrzebuję

5 minut temu, zaroowka napisał:

A*de*s - sam się tam zaopatruję i jeśli zrobię im kryptoreklamę to mam to... no

Możesz normalnie podawać nazwy sklepu, chyba o to pytam. 

Audeos.
Proszę - jak mnie ktoś zbanuje za reklamowanie, to powiem, że to Twoja wina i wymusiłeś to na mnie.
...dowody się sfabrykuje. ;) Łącznie z nagraniami z telefonu.

...serio - to nie było aż tak ciężkie do rozwikłania.
A co mogę Ci polecić - napisałem wcześniej. W TME raczej nie znajdziesz oplotów, z kolei w Audeosie mają tego od groma.
Złączki - raczej w TME, wtyki znajdziesz i tu i tu.
Kable - raczej w TME. Zwłaszcza sterownicze w oplocie. Pamiętaj, żeby oplot podłączać od strony aktywnej (dającej zasilanie) - czyli podlutować na obudowę wtyku USB.

Serio - to jest 5 minut szukania. Jak nie mniej. :>

...a jak chcesz to napisz czego potrzebujesz, zrobię wycenę i poskładam kabelek. :P

Edytowane przez zaroowka
19 godzin temu, zaroowka napisał:

a jak chcesz to napisz czego potrzebujesz, zrobię wycenę i poskładam kabelek

OK, USB C, Coil 15cm, aviator w kolorze kremowym, optot dark blue i przeźroczysty techflex, długość 2m.

Wy jakie macie klawiatury?

To po kolei:

- złącza USB - zestaw usb C + usb A 3.0 produkcji Amphenola (bo rozsądny w montażu) - 25PLN + 10 za przesyłkę = 35PLN
- coil 15cm, całość ma mieć 2m - czyli potrzebujemy 2,6m, realnie 3m - do USB potrzebujemy 4 drutów, i tu już mamy sporo możliwości, bo:
        a) bierzemy normalny, nieekranowany kabel, nieważne, czy to skrętka, czy jakiś sygnałowy - ma być miedziany i najlepiej w lince. Cena - max 20PLN.
        b) celujemy w skrętkę, ale ekranowaną - tu już cena rośnie - ok. 60PLN
        c) na bogato - bierzemy podwójnie ekranowany przewód sterowniczy, gruby i fajny! Typowo do ciężkich warunków - 120PLN 
Ale dalej jest jeszcze weselej... ;)
- złączka ryglowana/skręcana - mówią na to aviator czy coś tam, ale ja się nie znam, więc...  Pełne ryglowane/skręcane złącze w klasie militarnej C (sorry, nie ma kremowych - zielone, czarne, albo ewentualnie piaskowe) ok. 160 zeta za komplet + ok 100 za nakręcane odgiętki zabezpieczające kabel. Przetrwają wybuch bomby atomowej. Klawiatura może się stopić, złącze przetrwa! ;)
- taniej? Złącza M12. Skręcane, niestety są albo czarne, albo srebrne. Za komplet - 100PLN. Zawsze można pomalować krylonem.
Idąc dalej:
- oplot. Dark Blue - około 50PLN za wersję 8mm.
- techflex przezroczysty 9,4 - najlepiej zamówić u źródła. ;) Mniej więcej 50PLN.

Liczymy całość:
Wersja "po taniości" 35+20+100+50+50=235PLN na materiały. Do tego dochodzi robocizna.
Wersja "na wypasie" 35+120+160+100+50+50=515PLN. I do tego robocizna.
Wersja "rozsądna" - którą sam bym preferował 35+60+130+50+50=
315PLN. Do tego wiadomo co.

Wycena na szybko, praktycznie tylko z polskich sklepów, więc nie trzeba czekać miesiącami na przesyłkę - techflex po cenach producenta, czyli Niemieckich.

Co do klawiatury, obecnie Sharkoon Purewriter na czerwonych i Genesis RX85 na niebieskich... Clickety click... :->

Edytowane przez zaroowka
  • Lubię to 1