Skocz do zawartości

RTX 3080 vs RX 6900XT


Recommended Posts

Witam. Mam do was pytanie, bo kolega chce zakupić RX 6900XT i Ja jako wierny od lat właściciel kart tylko i wyłącznie od stajni "zielonych" polecam jemu RTX 3080 która do monitora 2,5k w zupełności wystarczy do gamingu na Ultra, on idzie w zaparte że chce AMD. Wiem że na karcie AMD akurat tego modelu zyska wiele więcej FPS ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda pod względem technologicznych rozwiązań, czy RTX ma większość zastosowań i opcji w gamingu niż RX 6900XT które sprawią że gry będą wyglądać piękniej czy może RX potrafi ograniczyć włączenia jakichś dodatkowych opcji w grach?? Wypowiedzcie się proszę bo wiem że w kiedyś potrafiło być tak że karty AMD blokowały jakieś dodatki które można było odpalić w niektórych tytułach i stąd moje pytanie się wzięło :) 

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, ciomasta napisał:

AMD nie ma dlss 2.0 i słabe jakości sterowników . Resztę niech se kolega zastanowi nad zakupem .

 

Jeśli natomiast nie interesuje go rt i rozmycie tekstur przez dlss to sterowniki AMD są ok a karta bardzo dobra. 

 

Jaki procesor ma kolega?

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołączę się do dyskusji, ponieważ mam 6800XT i szczerze nie mogę złego słowa na nią powiedzieć. Wbrew powszechnym opinią o RT ta karta tą technologię obsługuje, wystarczy odpowiednio jakość detali poustawiać. W takim CP jest płynnie, znalazłem bardzo dobre ustawienia z RT załączonym. Kwestia DLSS - AMD wypuści w tym roku swoje rozwiązanie, więc żadna dla mnie strata. Jakość sterowników - mam wrażenie, że jest minimalnie gorzej, niż u nv ale nie ma tragedii. Po przesiadce z GTX 1080 zauważyłem, że AMD ma mega ostry obraz u siebie - są w sterownikach różne efekty wyostrzania i to na prawdę działa i wygląda. 

 

Dla zainteresowanych to mam Ryzena 7 3700X. Myślałem o przejściu na 5800X, ale po odpaleniu CP2077 to chyba nie mam jednak takiej potrzeby :)

  • Dzięki 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.04.2021 o 13:27, AdiPL napisał:

Dołączę się do dyskusji, ponieważ mam 6800XT i szczerze nie mogę złego słowa na nią powiedzieć. Wbrew powszechnym opinią o RT ta karta tą technologię obsługuje, wystarczy odpowiednio jakość detali poustawiać. W takim CP jest płynnie, znalazłem bardzo dobre ustawienia z RT załączonym. Kwestia DLSS - AMD wypuści w tym roku swoje rozwiązanie, więc żadna dla mnie strata. Jakość sterowników - mam wrażenie, że jest minimalnie gorzej, niż u nv ale nie ma tragedii. Po przesiadce z GTX 1080 zauważyłem, że AMD ma mega ostry obraz u siebie - są w sterownikach różne efekty wyostrzania i to na prawdę działa i wygląda. 

 

Dla zainteresowanych to mam Ryzena 7 3700X. Myślałem o przejściu na 5800X, ale po odpaleniu CP2077 to chyba nie mam jednak takiej potrzeby :)

 

No niestety ale bardziej wolał bym polecić RTX ze względu na lepsze wsparcie NVIDIA, Ja się niestety przejechałem na poprzednich modelach AMD i dlatego wolę zostać przy zielonych, ciekaw jestem jak bardzo długo będą w dobrym stopniu wspierać te wasze 6900, 6800 itd :) wcześniej to inaczej u czerwonych to wyglądało, z pełnym szacunkiem może jest lepiej ale jakoś wolę zostać przy tym co obecnie mam... Dziękuje za pomoc, kolega jednak poszedł moją drogą i wziął RTX 3080.

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...