Skocz do zawartości

zwrot monitora na rękojmie w x-kom


Recommended Posts

Cześć, aktualnie blisko rok użytkuję monitor HP 25mx.

 

Spełnia wszystkie moje wymagania, odpowiada mi wizualnie, ale jakiś czas temu wyskoczyły babole w postaci bad pixeli. Myślę nad zwrotem jego w formie rękojmi, 8 kwietnia minie rok jak złożyłem na niego zamówienie. Pierwszy raz składam rękojmie, mógłby mi ktoś wyjaśnić coś więcej na jej temat? Chciałbym zwrot gotówki, bo kusi mnie wymiana monitora na 165hz ips full hd, zamiast TN'ki.

 

IMG20210326154133.jpg

IMG20210326154453.jpg

 

Fotki wady, na żywo widać to lepiej, mimo przyzwoitego aparatu ciężko mi to uchwycić na zdjęciach.

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to sprzedający wybiera czy naprawi czy wymieni a gdyby nie mógł naprawić lub wymienić to dopiero wtedy możesz zadać zwrotu gotówki. Oczywiście mogą ci pójść na rękę i od razu oddać kasę. Nie wiem tylko czy bad piksele do jakiejś ilości podlegają rękojmi. 

Link to post
Share on other sites

Zapoznaj się z gwarancją HP. Tam powinna być informacja odnośnie ilości badpixeli która kwalifikuje monitor do reklamacji. Wydaje mi się że dla HP dopuszczalna ilość to 5 ale upewnij się. Pamiętaj że jeśli reklamujesz towar na podstawie rękojmi a wada została stwierdzona w pierwszym roku użytkowania to domniemuje się że przyczyna wady zaistniała w chwili zakupu. To daje Ci większe szanse na skuteczną reklamację. Pamiętaj też że od stwierdzenia wady masz 12 miesięcy na złożenie reklamacji. Tam że jak zareklamujesz towar za np 0.5 roku to nadal możesz twierdzić że wada powstała przed upływem 12 miesięca użytkowania. Mimo wszystko reklamuj jak najszybciej. 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze i najważniejsze to zapoznaj się z normą jaką przewiduje producent na bad pixele i subpixele. Może okazać się że twoja reklamacja okaże się nieskuteczna z racji tego ze monitor nie posiada wad (wszystko mieści się w normach założonych przez HP)

https://support.hp.com/us-en/document/c00288895

Edytowane przez 8gwiazdek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...