Skocz do zawartości

Chlodzenie do SILENTIUM PC Signum SG1 TG z wysokim ramem 42.2 mm


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Poszukuję chłodzenia powietrznego ewentualnie AIO do wyżej wymienionej obudowy z dość wysokimi kościami pamieci DDR 4 (Hyper X Predator RGB 3200 MHz).

Reszta specyfikacji komputera to:

Płyta: Msi B450 A-PRO

Procesor: Ryzen 2600 (chłodzenie box)

Ram: Hyper X Predator RGB 3200MHz 

Obudowa: SILENTIUM PC Signum SG1 TG

Zasilacz: BE QUIET! System Power 9 500W

Karta Graficzna: RTX 2060

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, wodowanie tego procka jest nieopłacalne. Pod tego proca to i Fortis 3 by wystarczył.https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-140mm.html  On powinien być na styk, tak że ci ramów nie zasłoni całkowicie i powinieneś mieć 4 widoczne banki.

No chyba, że już tak bardzo chcesz AiO, to Freezer 240/280. Albo choinkowe SPC Navis ARGB - jak na tę cenę i światełka to jest ok. I tak pod tego procka to będzie overkill.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zależy mi na poprawie kultury pracy, gdyż po dwóch latach użytkowania tego komputera zaczęło doskwierać mi buczenie boxowego chłodzenia.

To czy dane chłodzenie to będzie overkill dla tego procesora to nie ma znaczenia gdyż tą platformę można jeszcze w przyszłości zmodernizować o Ryzena 5 5600 lub inny a chłodzenie po prostu zostawić. 

Myślałem nad:

SPC Navis 240

SPC Grandis 3

be quiet! Dark Rock 4

Co do Navisa 240. Zastanawia mnie czy jestem w stanie w tej obudowie i przy tych pamięciach wstawić chłodnice na górę, czy niestety będę zmuszony przestawić wentylatory na strop a chłodnice na przód. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...