Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zastanawia mnie jedna rzecz w przypadku mojego procesora, obciążenie jego rdzeni podczas spoczynku jak i grania, jeden rdzeń jest mocniej obciążany niż reszta. załączam screeny z dwóch wariantów: spoczynek i granie w wieśka; w spoczynku jakby jeden rdzeń ciągle coś robił jest to minimalna aktywność ale jednak, w procesach czysto, przeskanowałem różnymi programami do szukania syfu i też jest czysto; podczas grania w wieśka ten jeden rdzeń jest też mocniej obciążany od innych;  mój konfig to: i5 10400f, msi z490 a-pro, 16 gb ddr4 gskill 3200, kingstone a2000 500 gb ssd, oraz gtx 1060 3gb(czekam aż spada te chore ceny;) tempy są tip top, czy jest się czym przejmować, czy to jakiś mankament ?

i5.jpg

i52.jpg

Edytowane przez Sholan
Link to post
Share on other sites

Jeśli jeden rdzeń przy wyświetlaniu pulpitu ma jakąś minimalną aktywność, to bardzo źle. Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy obciążenie jest zerowe. Można to zauważyć, kiedy komputer jest wyłączony - wtedy procesor nic nie robi i nie jest obciążony.

 

Dużo osób dąży do tego, żeby nie było obciążenia żadnego rdzenia i dlatego wyłączają komputer... Bo myślałeś, że wyświetlanie pulpitu i procesy działające w tle, to nie wymagają pracy procesora?:)

 

W przypadku obciążenia podczas gry, co drugi proces masz obciążony bardziej. Dzieje się tak dlatego, że dana gra bardziej obciąża fizyczne rdzenie, niż wątki.

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak pamiętam swoje testy w W3 to przez większość czasu proc latał na 50-60% (poza rynkiem w Novigradzie) ale obciążenie było względnie równomiernie rozkładane pomiędzy wszystkie rdzenie. 

Link to post
Share on other sites

W ogóle te dwa pierwsze wykresy to na pewno pokazują obciążenie poszczególnych rdzeni? Bo przecież rdzeni w tym procesorze jest 6? Moim zdaniem wykresy obrazują obciążenie całego procesora, a więc ogólnie (średnio) wszystkich rdzeni w czasie? Albo obciążenie poszczególnych wątków w czasie?

Edytowane przez kompstar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...