Skocz do zawartości

Uszkodzony monitor/karta graficzna?


Recommended Posts

Witam. Mam problem z monitorem lub kartą graficzną. Monitor traci chyba napięcie lub coś w tym stylu, ma takie zachowanie, że jak jest wyłączony to raz na jakiś czas coś jakby go wybudzało, no jest czarny ekran ale podświetlenie się załącza. No a przy używaniu to dopiero po jakimś czasie wyłącza się i włącza i tak w kółko. Podpięty kablem display port. Rozebrałem go ale problemów z kondensatorami nie zauważyłem, żaden nie jest napuchnięty ani zaśniedziały czy coś w tym rodzaju. Wyglądają na zdrowe. Mierzyłem też napięcie na zasilaczu od monitora, było 19,3v. Przepiąłem kabel do drugiego wejścia od grafiki, ale nie zmieniło się nic. 

Reklama

 

Odnośnie specyfikacji to wygląda tak: Asus pg278q, Asus xonar dgx 5.1, msi z370 tomahawk, i7 8700k, nVidia gigabyte gtx 1070ti, 4x8gb corsair 3200mhz, ocz zs 750w, win 10 x64. 

 

Ogólnie to ten problem jest od jakiegoś czasu, niby robiłem delikatnie OC procesora i grafiki(około 2 miesięcy temu), ale problemy były już wcześniej, a nasiliły się kilka dni temu dosłownie. 

 

Już nie wiem nawet co mogę dalej sprawdzać i robić żeby dojść do źródła. Proszę o pomoc, będę wielce wdzięczny. 

Edytowane przez grzybol
Błąd
Link to post
Share on other sites

Raczej bym szukał problemu w karcie graf. Ze nie daje sygnału i stąd te włączanie się monitora.

Dobrze by było sprawdzić to na innej grafice czy takie objawy będą.

Jeśli to grafika to pewnie daje znać że jej dni dobiegają końca...

Link to post
Share on other sites

Ale jak PC jest wyłączony to też by tak mógł reagować przez grafikę? 

Czyli chyba najlepiej by było podpiąć pod zintegrowaną grafikę i zobaczyć czy dalej będzie się tak robić, ewentualnie inny monitor podpiąć. Jeszcze myślałem o zasilaczu bo ma już też ładnych parę lat. 

Edytowane przez grzybol
Link to post
Share on other sites

Na razie wyjmij swoją grafę i podłącz monitor pod gniazdo na płycie głównej, zobaczymy jak zachowa się komp na integrze. Jeżeli nadal będzie wygaszony ekran pożycz od kogoś zasilacz i zobacz czy nadal będzie występował ten problem [nadal na integrze]. Jeżeli będzie ok, wsadź swoją grafę i zobacz jak z nią będzie na tym innym zasilaczu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, raiders napisał:

Raczej bym szukał problemu w karcie graf. Ze nie daje sygnału i stąd te włączanie się monitora.

Czyli karta uszkodzona. Bo nawet wyłączona karta powinna dać sygnał na monitor, tylko nie wiem jaki:)

 

Dlaczego proste czynności sprawdzające są dla wielu najtrudniejsze do wykonania?

Podejrzewamy uszkodzony monitor? - podłączamy pod niego inne źródło obrazu.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam, ale kupię jakiś specjalnie żeby sprawdzić. Możesz mi powiedzieć tylko czy ma znaczenie czy jest 19pin czy 20pin? Czy nie ma to znaczenia? Bo kiedyś czytałem, że niby jak ma ileś tam pinów to może uszkodzić coś. Ale nie znam się to nie wiem i wolę zapytać. 

Edytowane przez grzybol
Link to post
Share on other sites

Na nowym kablu nic się nie zmieniło, TV przez hdmi raczej śmiga, około godziny chodził bez problemu. Ale... Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie przepinałem ten monitor do dwóch innych wejść i na tych innych PC nie chciał się w ogóle uruchomić. Uruchamiał się tylko po podpięciu na hdmi i jednym z trzech displayport. Gdy się włączył i przepiąłem do innego displayport to obraz był, ale po wyłączeniu całkiem i włączeniu już nie łapało obrazu. 

 

Edit: Dobra, wydaje mi się, że to jednak monitor ewentualnie zasilacz. Odpiąłem go od karty graficznej całkiem, ale zostawiłem podpiętego w gniazdku. Po kilku godzinach zaczął znowu sam migać, włączał się i wyłączał, kilkanaście razy. 

Edytowane przez grzybol
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...