Skocz do zawartości

Słuchawki douszne bluetooth do 100 PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Czy w tej cenie jest coś wartego uwagi? Będą służyć do oglądania filmów, słuchania muzyki, czy czasem krótkich serii w grach. Martwi mnie tylko, że mój pc chyba nie ma modułu bluetooth, nie mam teraz jak sprawdzić, potem zobaczę. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o typowo douszne w tej cenie, myślę, że QCY T7 TWS są bardzo fajne jak na tę półkę cenową

 

https://www.x-kom.pl/p/577795-sluchawki-bezprzewodowe-qcy-t7-tws-bialy.html

 

A gdybyś jednak brał pod uwagę również dokanałowe, to Edifier TWS2 są teraz w promocji i z kodem "akcesoria" są za 99 zł

 

https://www.x-kom.pl/p/622576-sluchawki-true-wireless-edifier-tws2-bialy.html

Link to post
Share on other sites

Dokanałowe podobno mają większą szansę na uszkodzenie słuchu, ta kwestia mnie od nich odpycha, może kieruję się stereotypem, nie wiem. Te na przecenie z ok 250 zł na 99 zł wyglądają ok, chociaż jak na taką cenę, ćwierć tysia po normalnej cenie powiedzmy, to ludzie na nie narzekali, czytałem opinie. 

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od początku.

 

Jeśli chodzi o TWS to trzeba mieć na uwadze, że takie słuchawki mające łączność BT będą posiadać pewne opóźnienie w sygnale. Będzie to widoczne w momencie oglądania filmów, a jeszcze bardziej w trakcie grania. O ile opóźnienia rzędu 150-200ms da się przeżyć przy oglądaniu filmów/youtube, tak w grach to opóźnienie będzie na poziomie ~300-400ms i więcej co może uniemożliwić rozgrywkę. Dojdzie zwyczajnie do desynchronizacji dźwięku i obrazu.

 

Telefony mają obecnie niezłe moduły BT, wiele zależeć będzie od tego jaki moduł BT masz w swoim PC, bo może okazać się, że będzie jeszcze gorzej lub będzie w ogóle problem z łącznością.

 

QCY T7 mają niestety te opóźnienia dość spore i są one zauważalne nawet na YT, co dla przykładu jest pomijalne w Tronsmartach Onyx Ace czy SoundPEATS TrueAir2.

 

Słuchawki TWS są spoko jeśli używamy je z telefonem, mobilnie, poza domem. Nie widzę sensu kupowania takich słuchawek do PC, szczególnie w cenie poniżej 100zł, gdzie wyjdą największe bolączki słuchawek TWS.

 

QCY T7 są w sumie godne polecenia ze względu na całkiem niezły dźwięk, ale reszta czynników może je przekreślić.

 

Druga sprawa - uszkodzenie słuchu...

Jest tyle mitów na ten temat, że szkoda gadać :D Słuchawki dokanałowe nie niszczą słuchu same w sobie, to użytkownik może sobie zniszczyć słuch obojętnie jakimi słuchawkami. Wynika to z faktu, że wiele słuchawek dokanałowych może wytworzyć sporą głośność ze źródeł o małej mocy. Słuchawki TWS i tak mają głośność niższą niż większość przewodowych słuchawek dokanałowych.

 

Niektórzy mogą mieć problem z ciałem obcym w kanale słuchowym i wtedy też odradzane są takie słuchawki. Jednak jeśli nie ma przeciwskazań i nie będziesz ich słuchał na max głośności to nie obawiałbym się takich słuchawek.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja mam wrażenie, że po prostu źle podchodzisz do tematu słuchawek TWS, których przeznaczeniem nie jest użytkowanie stacjonarne przy PC czy laptopie. Nie przeskoczysz niesnasek związanych z łącznością BT.

 

Dla przykładu QCY T7 mają przy yt opóźnienia ~300ms, wspomniane SoundPEATS TrueAir2 potrafią mieć niezauważalne opóźnienia na YT, poniżej 50ms. Dlatego zawsze wolę dorzucić te kilkadziesiąt pln do czegokolwiek, co ma jakieś sensowne zastosowanie, niż kupić byle co ograniczając się budżetem.

 

Mimo wszystko nie wiem czy jest sens kupować jakiekolwiek słuchawki TWS jeśli masz zamiar użytkować je przy PC, bo kupno dobrego adaptera BT to też wydatek, a jeśli połączysz wydatek adaptera i słuchawek TWS to kupisz już nieźle grające nauszne przewodowe.

 

Link to post
Share on other sites

To może warto pomyśleć nad słuchawkami przewodowymi do 100zł można zupełnie sensowne modele znaleźć. Sam korzystam z KZ ZSN Pro. 

Przewodowe w tym budżecie pod względem jakości dźwięku jednak będą wygrywać z bezprzewodowymi i to znacznie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...