Skocz do zawartości

Możliwie najtańsza karta graficzna do 3840x2160@60Hz i 1920x1080@60Hz


Recommended Posts

Cześć,

 

niestety, jak się okazało w tym wątku: 

nie mam możliwości podłączenia monitora o rozdzielczości 3840x2160 i odświeżaniu 60Hz do mojej płyty głównej: ASRock Z170 Gaming K4. Korzystam również z TV, podłączonego kablem HDMI, przesyłając jednocześnie obraz i dźwięk. Chciałbym zakupić możliwie najtańszą kartę graficzną, która pozwoli mi na podłączenie telewizora w taki sposób jak teraz i dodatkowo umożliwi pracę monitora w 60Hz. Pełna specyfikacja wygląda następująco:

 

Intel Core i5 6600k

ASRock Z170 Gaming K4

Patriot Viper Elite 2x4GB

Cooler Master V550S

 

Nie oczekuję wysokiej wydajności. W gry nie gram w ogóle, częściej mam okazję renderować / tworzyć aplikacje z grafiką 3D, więc jeśli miałbym mieć wybór, to raczej w tę stronę.

 

Link to post
Share on other sites

Wystarczy mi 4K na jednym monitorze. Ważne, żeby było w 60Hz. Będę miał możliwość podłączenia do tej karty graficznej: https://allegro.pl/oferta/karta-afox-nvidia-geforce-gt710-2gb-hdmi-dvi-vga-8578912100 również TV z zachowaniem przesyłania dźwięku, zakładając, że do HDMI podłączę monitor? GT 1030 to już jednak zbyt duży wydatek jeśli wystarczy coś tańszego.

Link to post
Share on other sites

Nie mam złącza DisplayPort na płycie głównej, a nie sądzę żeby przejściówka HDMI -> DisplayPort załatwiła sprawę.

 

DVI również może przesłać dźwięk, pytam czy nie orientujecie się przypadkiem, czy te GT 710 to obsługują.

 

EDIT: A Quadro P400? https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-quadro-p400-CID99-IDGQKEf.html

Edytowane przez samoloth
Link to post
Share on other sites

Szczerze to policz czy mając wydać 200pln nie lepiej sprzedać cpu i mobo i kupić nowsze i wydajniejsze. Wątek czytałem na szybko więc przepraszam jak nie doczytałem, ale do czego używasz pc? Zobacz ile byś dostał za 6600k i z170 może kupiłbyś coś nowszego i wydajniejszego.

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy chciałbym tracić tyle energii na ten proces. Najbliższa przesiadka o jakiej myślałem, to zmiana PC na laptopa + stację dokującą po studiach, bo aktualna konfiguracja w zasadzie wystarcza do moich zastosowań (programowanie + jakaś prosta grafika).

Link to post
Share on other sites

Geforce 710 nie ma pełnego wsparcia 4k, ostatnio przerabiałem ten temat. Niby obraz był 4k ale były defekty na wyświetlanym obrazie. Cienie pod literami ikonek na pulpicie itp. Najniższa karta z pełnym wsparciem 4k to seria 1XXX on Nvidii. 

Po podłączeniu bezpośrednio do płyty problem zniknął. 

Procesor posiada wbudowany układ graficzny ale płyta nie ma gniazda DP. Procesory Intel od serii 4xxx mają wsparcie dla 4k 60 HZ. 

Przez HDMI uzyskasz tylko 24 HZ. DP i60 HZ.

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...