Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do PC wewnętrzna


Recommended Posts

Witajcie, zwracam się do was bo nie wiem czym one się różnią 

Pierwsza > https://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-ae-7 Druga > https://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-ae-9

Mają mi zasilić > Logitech z906 i > Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm.

Czy te karty muzyczne od Creative zasilą mi te słuchawki powyżej, nie ma dokładnych specyfikacji jeśli chodzi o te karty muzyczne 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, adivxv napisał:

Zasilić ,zasilą bez problemu . Da się jednak w tej kwocie kupić coś lepszego obojętnie czy to będzie do muzyki, czy do gier.

 

Ktoś sie wypowiadał na temat tej ae-7 i miał 770Pro 250ohm od Bayerdynamic i bardzo cicho grała, coś czuję ze ta karta to jest badziewna

Link to post
Share on other sites

Badziewna nie jest ,bo dobrze gra.Problemem jest raczej ile to tak naprawdę warte jest przy tym co rynek oferuje i też kto jakieś funkcjonalności potrzebuje .Jeśli ktoś szuka jak najlepszej jakości dźwięku , to wyjścia nie ma jak kierunek w odpowiedni DAC/wzmacniacz. Nawet w takich grach ,na ogól trochę lepiej sprawdzi się aniżeli karty dźwiękowe Creativa, o muzyce już nie wspominając czy większej mocy samego wzmacniacza słuchawkowego.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, 4cHmEd napisał:

 

Ktoś sie wypowiadał na temat tej ae-7 i miał 770Pro 250ohm od Bayerdynamic i bardzo cicho grała, coś czuję ze ta karta to jest badziewna

 

Przy tej samej skuteczności to 80OHm a 250Ohm to jednak jest różnica.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, 4cHmEd napisał:

Ktoś sie wypowiadał na temat tej ae-7 i miał 770Pro 250ohm od Bayerdynamic i bardzo cicho grała, coś czuję ze ta karta to jest badziewna

 

Co to znaczy cicho grała?

Jak nie lubię zbytnio sprzętowej polityki Creative, tak karty Sound Blaster serii AE są naprawdę niezłe. Użyte podzespoły w tej karcie to dość wysoka półka nawet wśród sprzętów typowo muzycznych. Druga sprawa, ta karta w oprogramowaniu posiada 3 poziomy wzmocnienia, pytanie czy osoba narzekająca na głośność skonfigurowała ją odpowiednio i dała wyższe ustawienie wzmocnienia.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, adivxv napisał:

Badziewna nie jest ,bo dobrze gra.Problemem jest raczej ile to tak naprawdę warte jest przy tym co rynek oferuje i też kto jakieś funkcjonalności potrzebuje .Jeśli ktoś szuka jak najlepszej jakości dźwięku , to wyjścia nie ma jak kierunek w odpowiedni DAC/wzmacniacz. Nawet w takich grach ,na ogól trochę lepiej sprawdzi się aniżeli karty dźwiękowe Creativa, o muzyce już nie wspominając czy większej mocy samego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Właśnie sam już nie wiem co robić, inni piszą że jest super ta karta, drudzy że nie.

 

Chyba jednak postanowię odpuścić i kupie dac

 

Edit> na ten DAC patrzyłem > iFi Audio Zen

Na te słuchawki > Beyerdynamic DT770Pro 80 Ohm

Edytowane przez 4cHmEd
Link to post
Share on other sites

Wyżej wycenione karty Creativa zawsze były mało opłacalne i do dziś od ponad 20 lat się niewiele się zmieniło. Nie chodzi o to że źle grają, bo grają dobrze ale da muzycznie lepiej.

34 minuty temu, 4cHmEd napisał:

Właśnie sam już nie wiem co robić, inni piszą że jest super ta karta, drudzy że nie.

Ci którzy piszą ,że super nigdy nie mieli nic lepszego. W dodatku laiccy recenzenci audio na portalach komputerowych też swoje robią np tu. Warte jeszcze zakupu jest wersja AE-5, droższe sobie podaruj. Zostanie na ew. lepsze słuchawki. Pytanie dlaczego akurat DT770 ? można coś lepszego zaproponować ale musiałbyś coś więcej napisać. 

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Problem kart Creative to mimo wszystko fakt, że są wewnętrzne i ciężko im się odseparować od syfu z kompa oraz słabe wzmocnienie, bo niestety zbyt wiele prądu nie mogą pobierać z mobo. Jednak daj im wzmacniacz to już spora zmiana, to samo jest z AIM SC808.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, adivxv napisał:

Wyżej wycenione karty Creativa zawsze były mało opłacalne i do dziś od ponad 20 lat się nic nie zmieniło widzę. Nie chodzi o to że źle grają, bo grają dobrze ale da muzycznie lepiej.

Ci którzy piszą ,że super nigdy nie mieli nic lepszego. W dodatku laiccy recenzenci audio na portalach komputerowych też swoje robią np tu. Warte jeszcze zakupu jest wersja AE-5, droższe sobie podaruj. Zostanie na ew. lepsze słuchawki. Pytanie dlaczego akurat DT770 ? można coś lepszego zaproponować ale musiałbyś coś więcej napisać. 

 

patrzyłem na 990 Pro ale są otwarte szukam coś zamknięte i właśnie 770 Pro są zamknięte, dlatego je napisałem, słuchawki otwarte słyszą inni, zamknięte są bardziej wytłumione i słyszysz ty sam.
 

Pisz co potrzebujesz ode mnie będę starał sie odpowiedzieć.

5 minut temu, FeX napisał:

Problem kart Creative to mimo wszystko fakt, że są wewnętrzne i ciężko im się odseparować od syfu z kompa oraz słabe wzmocnienie, bo niestety zbyt wiele prądu nie mogą pobierać z mobo. Jednak daj im wzmacniacz to już spora zmiana, to samo jest z AIM SC808.

 

Chodzi Ci o zakłócenia? spokojnie wszystko u mnie jest git jest uziemienie powinno być wszystko ok :)

Link to post
Share on other sites

Podaj informacje jakie są w tym temacie i będziemy kombinować.

5 minut temu, FeX napisał:

Problem kart Creative to mimo wszystko fakt, że są wewnętrzne i ciężko im się odseparować od syfu z kompa oraz słabe wzmocnienie

Ja bym powiedział, że sterowniki .Zobacz ile osób narzeka na drivery tych układów.Mając wiele lat Xonary też nie zawsze było idealnie.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, 4cHmEd napisał:

Chodzi Ci o zakłócenia? spokojnie wszystko u mnie jest git jest uziemienie powinno być wszystko ok :)

 

To takie trochę generalizowanie z mojej strony względem wewnętrznych kart. Ja z AIMem SC808 ostatnio walczyłem i przegrałem z głośnikami Presonus Eris E5, nie dało się ich słuchać :D Lepiej grały podłączone bezpośrednio pod TV, mniejsze zakłócenia i szumy xD

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, adivxv napisał:

Podaj informacje jakie są w tym temacie i będziemy kombinować.

Ja bym powiedział, że sterowniki .Zobacz ile osób narzeka na drivery tych układów.Mając wiele lat Xonary też nie zawsze było idealnie.

 

Budżet to max: 600zł

Czego potrzebujesz? (słuchawki):

Przeznaczenie (gry, muzyka)Gatunków wam nie powiem bo słucham co mi w ucho wpadnie zazwyczaj to klubowe/elektornicze/dance/pop inne 

Źródło (czyli do czego podepniemy dany sprzęt):  iFi Audio Zen? do tego?
Oczekiwania (czego oczekujemy od urządzenia): Jakości :D
Inne (wszelkiej maści pytania)

 

dział techniczny mi odpisał od creative o moc "wzmacniacza" oto on 

- dla karty Sound Blaster Ae-7

Moc dla wyjścia słuchawkowego:
600ohm = 48mW
300ohm = 97mW
32ohm = 281mW
16 ohm = 250mW

Moc wyjścia analogowego: 0.4mW

- dla karty Sound Blaster Ae-9


Moc dla wyjścia słuchawkowego:
600 ohm = 52mW
300 ohm = 104mW
32 ohm = 281mW
16 ohm = 131mW
8 ohm = 211mW


Moc wyjścia analogowego: 0.4mW

 

Może to coś pomoże te dane "wzmacniacza"
 

Edytowane przez 4cHmEd
Link to post
Share on other sites

Brakuje pewnego parametru ale i tak słabo to wygląda,jeśli by podłączać nieco bardziej wymagające słuchawki. Karta za AE-9 1400zł to już w ogóle beznadziejnie.  Jeśli chodzi o DAC/wzmacniacz to propozycja Topping DX3 Pro.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, adivxv napisał:

Brakuje pewnego parametru ale i tak słabo to wygląda.Karta za 1400zł to już w ogóle beznadziejnie.  Jeśli chodzi o DAC to propozycja Topping DX3 Pro

budżet to 600zł na Dac i słuchawki a ty wysłałeś mi za 1000zł 

Link to post
Share on other sites

W 1 poście napisałeś o DT770 i AE7/AE9 więc tym samym myślałem ,że masz więcej do wydania.

1 godzinę temu, 4cHmEd napisał:

Dac i słuchawki

Czyli budżet to jeszcze wypadałoby podzielić na 2 razem ze słuchawkami ?

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, adivxv napisał:

W 1 poście napisałeś o DT770 i AE7/AE9 więc tym samym myślałem ,że masz więcej do wydania.

Nie, jaka różnica jest między tymi kartami.

 

4 minuty temu, adivxv napisał:

Czyli budżet to jeszcze wypadałoby podzielić na 2 razem ze słuchawkami ?

Słuchawki to do 600zł i dac też do 600, to jest kwota max

Link to post
Share on other sites

Ja już jakiś czas temu przestałem się bawić w wew. karty audio.

Obecnie mam Dragonfly black, a przymierzam się do zrobienia swapa na wersję RED, ale nie podpasuje ona każdemu, a basshead pewnie powie, że szajs %-)

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Ja już jakiś czas temu przestałem się bawić w wew. karty audio.

Obecnie mam Dragonfly black, a przymierzam się do zrobienia swapa na wersję RED, ale nie podpasuje ona każdemu, a basshead pewnie powie, że szajs %-)

 

 

Absolutnie nie szajs. RED gra znacznie jaśniej niż BLACK co według mnie brzmi lepiej. Tutaj tak naprawdę nie można mówić gorsze / lepsze. Tutaj to w zasadzie zależy co się komu podoba. Ja osobiście zdecydowanie wolę RED.

Link to post
Share on other sites

Ze słuchawek poleciłbym Beyerdynamic DT150. Miałem bezpośrednie porównanie z DT770 ale wersja 250ohm. Wiele składowych brzmiało lepiej . Na pewno scena większa szersza i głębsza.Więcej niskich tonów ,choć trochę przyciemniona góra i nie tak detaliczna. Średnica to również b. mocny punkt DT150. Pozostaje kwestia komfortu, tutaj jednak DT770 i welurki robią swoje.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...