Skocz do zawartości

Słuchawki do 800 zł. Głównie gry.Który Dac będzie lepszy?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Cześć,potrzebuje kupić słuchawki tylko i wyłącznie do grania, głównie fpsy.

Akualnie testuje logitechy g pro x ale chyba je oddam, brakuje mi tego czegoś i wiekszej sceny.Testowałem też Mh751 ale oddalem ponieważ jakość wykonania mnie troszkę "zniezmaczyła". 

Zakupiłem także beyerdynamic mmx 300 gen 2 ale kabel był zepsuty i nie mogę stwierdzić czy grały na 100%,testowalem je z integrą.Tutaj minus bo jedynie zakup używanych wchodzi w grę :/

DACi jakie posiadam i jeden muszę zostawic to Prodigy cube black edition i creative g6. Zastanawiam sie jaki opamp bedzie dobry do cube żeby obniżyc troszkę tony niskie, ogolnie wszystko teraz gra tak jednolicie, do gier typu fps troszkę slabo. Brak equalizera też troszkę odstrasza. 

W creative napewno na plus equalizer że w razie w wu moge zrobić korektę,jedyny minus to jak daje tryb bezposredni nie działa mi mikrofon w słuchawkach. 

Szukam headsetu ewentualnie samych słuchawek, mam osobny mikro w razie wu, czy zakmniete czy otwarte, zawsze miałem zamkniete nie wiem jak beda sie spisywały otwarte. 

Link to post
Share on other sites

Też mam Prodigy Cube Black i potwierdzam, na standardowym opampie brzmi cholernie płasko.

Zmieniłem na chiński VD4i D (https://pl.aliexpress.com/item/32923051969.html) i jestem zachwycony tym, jak poprawiły się szczególnie właśnie niskie tony. Z zupełnie nieistniejących i wyciszonych, stały się delikatnie zaznaczone, ze świetną kontrolą. Generalnie w każdym słyszalnym zakresie jest poprawa.

Z bardziej popularnych i dostępnych ma miejscu możesz spróbować muses8820, też dociąża dół.

 

Odnośnie słuchawek natomiast zbyt wiele się nie wypowiem, bo mam cholernie spaczony gust i tylko Beyerdynamic Custom One Pro (z lekkimi modami) mi spasowały, póki co.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się na tymi  customami,ewentualnie custom game.Ogólnie te beyerdynamic mmx 300 gen 2 leżały mi na głowie idealnie, dźwięk testowałem na integrze dlatego też  nie mam jakiegos porównania jak by grały teraz na tych dacach.Custom game bym dostał nowe, mmxy musze kupić używane :/

A co to za mody, jeżeli mogę wiedzieć? 

Edytowane przez majfa
Link to post
Share on other sites

Wyłożyłem wnętrze muszli filcem, gdzieś w czeluściach internetów takiego moda znalazłem - poprawia się trochę najgłębszy bas, ale co ważniejsze - niweluje się ta dziwna "dziura" w środku pasma, wokale wychodzą z cienia. Z tego jestem bardzo zadowolony.

 

A że basu te słuchawki naprawdę mają pod dostatkiem, to założyłem im pady welurowe od DT770, dając im nieco powietrza, dzięki czemu ma się wrażenie szerszej sceny.

 

Do tego wjechał mikrofon Beyerdynamic Custom Headset Gear V2 (efektywnie czyniąc z nich Custom Game).

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję za odpowiedz Finalnie zakupiłem G6 i teraz szukam słuchawek, zastanawiam sie wlasnie nad którąś z opcji od Beyerdynamic albo Sennheiser game one albo zero tutaj mam dylemat czy brac zamkniete czy otwarte.

Zastanawialem sie tez nad samymi sluchawkami bo mikrofon osobny mam i tak myślałem nad k701/k712 pro albo dt990 tylko nie wiem jak takie słuchawki będą sie spisywały w grach fps?.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli masz osobny mikrofon i zamierzasz z niego korzystać to pewnie, że bierz same słuchawki.

Co do słuchawek to musisz sobie odpowiedzieć czego bardziej oczekujesz od dźwięku.

 

K701 grają lekko i przestrzennie, dźwięk jest szczegółowy i detaliczny, ale nie ma tego dociążenia i basu.

K712 to już nieco ciemniejsze granie, trochę góra przytemperowana, a przez to dźwięk wydaje się też nieco mniej lekki i cieplejszy.

 

Wykres z K701K712

Widać wyraźnie, że od ~800Hz w K701 znacznie bardziej podkreślone są te częstotliwości, natomiast bas jest na podobnym poziomie.

k712-vs-k701.png?w=614

 

DT990 zależy o której wersji mówimy.

Beyery mają to do siebie, że są lepiej dociążone i ten bas jest tam wyraźniejszy i jest go zwyczajnie więcej. Góry też jest dość sporo i czasem potrafią lekko szpileczki w uszy wbijać. Sam osobiście wolę bardziej szkołę grania Beyera niż AKG.

Tutaj można postawić na DT990Pro, bo to taki dość fajny kompromis, no i cenowo też nie poraża :) Sam miałem DT990 Edition 600Ohm i trochę się zawiodłem, bo mimo wszystko trochę zbyt mocno były przechylone w stronę jasnego grania.

 

Wykres z DT990Pro i DT990 600Ohm

Tutaj widać, że bas w DT990Pro jest bardziej podbity, co według mnie fajnie wpływa na łagodzenie całej reszty pasma, która jest nieco ostra.

W DT990 600Ohm tego basu jest mniej, są mniej dociążone przez co góra daje się mocno we znaki. Te słuchawki wymagają wręcz czegoś co je przyciemni i nieco dociąży np. wzmacniaczy lampowych.

dt990-600-old-vs-990pro-250.png?w=614&h=

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...