Skocz do zawartości

Sprzedaż GTX1070 "na górce" w celu odkupienia odpowiednika w późniejszym czasie


Recommended Posts

Witam Was serdecznie,

coraz mniej czasu pozostaje mi na rozrywkę jaką jest granie w najnowsze tytuły, więc widząc obecne wzrosty cen na rynku kart graficznych zacząłem się zastanawiać nad sprzedażą swojej Palit GTX 1070 Super JetStream, aby w późniejszym czasie odkupić podobny wydajnościowo odpowiednik. Nie jestem wymagający jak na dzisiejsze czasy - preferuję pozycje single player jak np. Cyberpunk, AC Valhalla, Wiedźmin 3, zawsze na ustawieniach ultra w 1080p. To mi wystarcza w zupełności, nawet jak w CP klatki potrafią czasami spaść do 30 - to akurat myślę, że jest zasługą ich silnika, w grach Ubisoftu rwanie obrazu zabrałoby jakąkolwiek przyjemność... Podkręciłem ją do poziomu 2063MHz stabilnego nawet w kilkugodzinnym obciążeniu (BIOS nie zbija niżej tego taktowania) oraz 4400MHz na pamięciach Microna, także uważam ją za dobry egzemplarz tego modelu. Nie jestem już na bieżąco z rynkiem - swój komputer składałem ponad 6 lat temu, a modernizacje, które od czasu do czasu wykonuję, sprowadzały się do np. wymiany obudowy, dysku na NVMe czy monitora - nic "kompleksowego", dlatego byłbym wdzięczny za Waszą opinię o tym pomyśle. Widziałem, że na Allegro takie karty idą nawet po 2200zł (szukałem w zakończonych aukcjach), a to tyle samo, ile dałem 4,5 roku temu. Kiedy możemy się spodziewać nowych premier kart od obu wiodących producentów? Słyszałem, że Nvidia po raz kolejny stara się ograniczyć opłacalność wykupywania ich kart w celu kopania kryptowalut, jak myślicie, uda im się to? Z góry dziękuję za każdą opinię oraz wskazówkę. :)

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, kariolmax napisał:

Widziałem, że na Allegro takie karty idą nawet po 2200zł (szukałem w zakończonych aukcjach), a to tyle samo, ile dałem 4,5 roku temu. Kiedy możemy się spodziewać nowych premier

Powiem tak. Chcesz sprzedać? Proszę cię bardzo, sprzedaj. Ale miej z tyłu głowy, że możesz na jakieś 6 miesięcy zostać bez karty. Opłaty transportowe poszły do góry, ceny za pamięć GDDR6 również. 

Tydzień temu była premiera RTX 3060 - ceny od 3000 zł w górę. 

Dziś natomiast odbędzie się prezentacja karty Radeon 6700XT. Cena zostanie podana po godzinie 17.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...