Skocz do zawartości

Bezprzewodowa duża myszka tania


Recommended Posts

Szukam taniej bezprzewodowej myszki

Musi być duża, tak abym komfortowo miał położoną całą dłoń. Szczególnie ważne, aby nadgarstek miał oparcie, nie wisiał w powietrzu, ani nie był napięty.

Rozmiarowo i kształtem odpowiada mi Logitech G903, ale nie stać mnie na takie luksusy. "Macałem" w sklepie wszystkie myszki i ta jest wygodna (chociaż i tak musiałem lekko podkurczyć palce)

Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa, bo Logitech robi naprawdę duże myszki i ciężko znaleźć coś większego. Minimalnie dłuższy jest jeszcze G502 Lightspeed, ale to wciąż tylko 2 mm. Pod duże dłonie możesz rozważyć myszki od Razera (DeathAdder/Mamba) przez ich specyficzne wyprofilowanie dobrze radzą sobie ze sporymi dłoniami.
Jeśli chodzi o Razera, to najlepszym wyborem będzie opcja na optycznych przełącznikach, gdzie po czasie nie występuje dwuklik, który był największym mankamentem tych myszek.

Edytowane przez Loki1997
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.03.2021 o 14:32, Loki1997 napisał:

Ciężka sprawa, bo Logitech robi naprawdę duże myszki i ciężko znaleźć coś większego. Minimalnie dłuższy jest jeszcze G502 Lightspeed, ale to wciąż tylko 2 mm. Pod duże dłonie możesz rozważyć myszki od Razera (DeathAdder/Mamba) przez ich specyficzne wyprofilowanie dobrze radzą sobie ze sporymi dłoniami.
Jeśli chodzi o Razera, to najlepszym wyborem będzie opcja na optycznych przełącznikach, gdzie po czasie nie występuje dwuklik, który był największym mankamentem tych myszek.

Zgubiłeś chyba wątek, przede wszystkim mysz ma być tania.

 

@rawyolks

Jeżeli do zaakceptowania jest zakup "outletowej" G703, jest to godna rozważenia mysz.

Logitech niestety od wielu lat ucieka od bezawaryjności, a myszy spod logotypu tej marki pośród głównych graczy na rynku, przodują pod względem zwrotów i napraw gwarancyjnych.

Otrzymujesz enkoder Kailh, który nie należy do żywotnych, pracuje cicho lecz bezpłciowo, mikro-przełącznik Tactile pod rolką którego odradzam intensywnie użytkować, oraz chropawe mikro-przełączniki Omron dla reszty przycisków - na obecne standardy, marnie.

Przyciski główne natomiast, dla osób które lubią krótki i lekki klik, są fenomenalne a gumowy "coating" który stosuje się bardzo rzadko, jest naprawdę przyjemny.

Alternatywą jest model G603, który choć jest "wygodniejszym" wydaniem - zasilany na baterie AA zamiast wewnętrznego akumulatorka, to naniósł kilka niepotrzebnych zmian.

Gumowa powierzchnia zastąpiona została niechwytnym, surowym plastikiem a mikro-przełączniki zmieniono z D2FC-F-K 50M na D2FC-F-7N 20M, które nie pracują już tak żwawo oraz są głośniejsze.

 

Jeżeli brak przewodu jest udogodnieniem, a nie pryncypium, nie wiem czy nie rozważyłbym po prostu zakupu myszy z elastycznym kablem, który trafił pod strzechy już kilkanaście miesięcy temu.

Dlaczego? Cóż, niewiele jest modeli bezprzewodowych w ogóle wartych kupna, a jeszcze mniej... tanich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...