Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co sądzicie o chłodzeniu cieczą - http://www.arest.pl/produkt/Procesory/29,19,,,0,0,0,,/24868/System-Chlodzacy-CORSAIR-CWCH60-AM3-AM3-AM2-AM2-1366-1156-1155-775/?

W testach zauważyłem że jest wydajniejsze od flagowych konstrukcji powietrznych Nocuty i Scyhte. A cena jest niewiele wyższa gdzie jest haczyk? Czy będzie możliwy montaż w obudowie AEROCOOL PGS Vx-E PRO Battle Edition?

Link to post
Share on other sites

Akurat H60 to nie jest zła propozycja... Bo...

-kosztuje wreszcie rozsądne pieniądze (220-230zł, gdzie H70 jest zdrowo ponad stówę droższy)

-a mimo to nie ustępuje "starszemu bratu" w znacznym stopniu

-jest też od niego duuużo cichszy

-pozwala na korzystanie z pamięci RAM, z właściwie dowolnym radiatorem

-estetów ucieszy fakt że ładnie się prezentuje i nie wymaga dużo miejsca

Niestety...

-dalej z "normalnym" WC dzieli go różnica klas

-jego wydajność spada ze wzrostem temperatury (przy temp. bardzo wysokich)

-jest 100zł droższy od Zalmana Performy, czy SPC Fortisa które wcale nie są wiele gorsze

Link to post
Share on other sites

Niestety...

-jego wydajność spada ze wzrostem temperatury (przy temp. bardzo wysokich)

To prawda. I wynika to, że zestaw ma mało cieczy w zamkniętym obiegu i przy gorącym procesorze po jakimś czasie woda nie chłodzi się jak powinna i zestaw bardziej grzeje jak chłodzi.

W letnie upały to chłodzenie nie sprawdzi się przy procesorze pracującym kilka godzin na maxa (np. granie on-line) .

 

Ale warto kupić, sprawdzić samemu jak to działa i mieć wtedy empiryczną opinię na ten temat a nie cytować tylko przeczytane opinie innych - najczęściej i najwięcej opinii tych co tego nigdy nie używali. :menda:http://www.animated-smileys.com/smileys/laughing/animated-smileys-laughing-011.gif

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Miałem styczność z odpowiednikami Anteca (Kuhler H20 620 i 920) a poprzednio samemu złożyłem niejeden zestaw chłodzenia wodnego więc też mogę coś tutaj wtrącić....

 

1. Takie kompaktowe chłodzenia wodne z pojedynczą chłodnicą (typu 1x 120 lub 1x 140) pod względem wydajności nie są wcale wydajniejsze od porządnych coolerów CPU (i nie mówię tu o coolerach CPU za 300zł).

2. Wentylatory w takich zestawach są bardzo słabe, rzadko kiedy potrafią zejść poniżej 50% obrotów (do tylu mniej więcej trzeba zejść aby było w miarę cicho).

3. Zero możliwości rozbudowy takiego układu (wszystko stanowi zamknięty obieg i nawet płynu nie masz specjalnie jak uzupełnić w razie wycieku).

4. Terkoczące pompki (łatwo się zapowietrzają).

Edytowane przez t.luk
Link to post
Share on other sites

Jak już chłodzić gotowcem -

http://demod-pclweb.systemb2b.com/ch%c5%82odzenie-procesora/corsair-ch%c5%82odzenie-wodne-cooling%e2%84%a2-hydro-series-h100/p-c9800549

Najnowszy Corsair H100. Miałem podobnego bardzo dawno temu (coolit eco alc 240) i sprawował się bardzo dobrze. Cena niestety jest spora, ale porównując do H70 - warto dołożyć. H60 jest takim średniakiem z lepszą pompką pomiędzy H50 i H70. Miałem wcześniej także H50 i bez 2 dobrych fanów i shroudów był bardzo przeciętny wydajnościowo (jak dla mnie do kręcenia procka dość grubo).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...