Skocz do zawartości

MSI RX 470 4G ARMOR OC problemy


Recommended Posts

Witam. Posiadam kartę graficzną RX 470 ARMOR 4GB oc od msi. Karta zaczęła wyprawiać dziwne rzeczy. Przy grze w World of Tanks karta zawiesza komputer, obraz ścina się i widać jakiś losowy kolor na całym monitorze a z słuchawek słychać dźwięk zaciętej muzyki, pomaga jedynie restart. W occt, furmarku i heaven benchmark karta przechodzi testy i nie ma żadnego problemu, nic się nie zawiesza. W grach CS Go albo BF BD2 lub BF 1 też potrafi zresetować komputer. Nie przegrzewa się, max temperatura jaką osiągnie to 73 stopnie. Karta siedziała w komputerze znajomego z zasilaczem vero l3 600w no i działała dobrze, ale na następny dzień również działo się to co w moim komputerze. Dodam że w karcie są dość słyszalne piszczące cewki. W tym moje pytanie, co może być tutaj nie tak?

Mobo: Asus a320m-k prime

Cpu Ryzen 3 1200

Ram 2x4 HyperX Fury

Zasilacz FSP HEXA+ 500w

Edytowane przez drabu
Link to post
Share on other sites

Na początek:

  1. Ściągnij program DDU. https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
  2. Ściągnij najnowsze sterowniki do karty graficznej. https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-470
  3. Odłącz komputer od internetu.
  4. Uruchom ponownie w trybie awaryjnym.
  5. Odinstaluj sterowniki za pomocą DDU.
  6. Uruchom komputer normalnie i zainstaluj najnowsze sterowniki.
  7. Ściągnij HWI. https://www.hwinfo.com/
  8. Uruchom HWI w trybie z sensorami i uruchom jakiś test, żeby nie zawiesić komputera.
  9. Wrzuć tutaj screen z temperaturami na karcie graficznej oraz z napięciami jakie podaje zasilacz.

Jak to zrobisz, to wtedy będzie można myśleć co dalej.

Link to post
Share on other sites

Sam tego nie naprawisz i nie sprawdzisz czy to pada gpu, sekcja zasilania czy pamięci. Wiem że teraz ceny chore ale nie męczyłbym tej kart i podjął decyzję że albo do naprawy albo trzeba szukać czegoś nowego.

pooglądaj tego gościa, wygląda na ogarniętego, spróbuj się z nim skontaktować na mediach lub mailowo może ci podpowie po objawach i wyceni naprawę czy to opłacalne czy nie. 

(1) Naprawa Sapphire RX 470 8GB - YouTube

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, olo163 napisał:

pooglądaj tego gościa, wygląda na ogarniętego

 

Po tym zdaniu już wiedziałem, że na 99.9% Forest. Człowiek legenda. Szkoda, że rezygnuje z kart graficznych. Ale to co zdążył przekazać na youtubie to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jednak powrócę do tematu, a mianowicie karta była jeszcze u kolegi i był flashowany bios na karcie, u niego na komputerze nic to nie dało bo karta na pulpicie dość często traciła obraz a nie mówiąc bo heaven benchmark działał max 20 sekund. Teraz karta siedzi w moim komputerze i przez 2 dni przy elekcjach i normalnym użytkowaniu ani razu nie straciła obrazu, w cs go też zagrałem z 2 godziny i 0 problemów. Problem i tak nadal jest z bardziej wymagającymi grami. Puściłem heaven benchmark i potrafi godzinę działać i 0 problemu. Czy to nadal padający rdzeń czy bardziej w stronę sekcji zasilania? Dokładam jeszcze screeny z całego hwinfo, bo karta w nim po prostu dalej działa. 1 2 3 4

Link to post
Share on other sites

Dziwnym sposobem karta po prostu ożyła. Nie robiłem jeszcze undervoltingu ani nic z tych rzeczy. Testowałem w Wot gdzie najszybciej resetowało komputer, tak teraz nic się nie dzieje na najwyższych detalach. Jednak coś musiało być na rzeczy że karta tak reagowała i pewnie nadal jest. Chyba jednak spróbuję znaleźć kogoś kto posprawdzałby ją na wszelki wypadek.. Może znacie takie osoby?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...