Skocz do zawartości

płyta główna startuje jeden raz i przegrzewający sie procesor


Recommended Posts

Witam, posiadam taki problem otóż:

Znajomemu zepsuł się komputer, tak wiec dał mi go to na naprawy, powodem była spalona sekcja zasilania na płycie głównej tak wiec zakupiłem nową płytę główną a dokładnie model ASUS M2R-FVM/VP/S, po włożeniu wszystkich podzespołów ku mojemu dziwieniu płyta startowała tylko jeden raz za drugim wyświetlał się czarny ekran wentylatory się kręciły i nic się nie działo. za każdym razem musiałem restartować biosa tak wiec dałem płytę na gwarancje, koleś z serwisu powiedział ze płyta jest na 100 procent sprawna. tak wiec sprawdziłem jeszcze zasilacz i procesor i co się okazało ze procek AMD athlon x2 5000+ pod obciążeniem osiąga temperatura 63 stopni na boxowym chłodzeniu przy nominalnych ustawieniach ! wszystkiemu winy jest procek? na razie nie mam jak tego sprawdzić ,

 

podam jeszcze resztę konfiguracji

ASUS M2R-FVM/VP/S (Nówka)

AMD athlon x2 5000+ (AM2)

2 GB Corsair

Chieftec 450 W

Gigabyte 9800GT

dysk 320GB segata

Link to post
Share on other sites

glosniczek do plyty glownej wpiety? bo moze cos piszczy i wtedy bedzie latwo stwierdzic co poszlo.

jezeli powyzsze jest spelnione, to ja bym sprawdzil zasilacz.

jak nadal du*a, to metoda eliminacji kazdy element.

Sprobuj jeszcze przy wylaczonym zasilaniu wyjac na dluzsza chwile bateryjke z plyty glownej i wlozyc z powrotem.

Link to post
Share on other sites

Może macie kartę postkodów by sprawdzić na jakim etapie zatrzymuje się uruchamianie tej płyty?

 

Swoją drogą, ta płyta to OEM, demontaż z jakiegoś zapewne zachodniego marketowego zestawu. Nie będzie do niej ani biosów ani sterowników na stronie ASUS. Być może została przewidziana do pracy z zupełnie innym procesorem i dlatego podnosi się tylko po clrcmosie?

Link to post
Share on other sites

dziękuje za odpowiedzi

Wujashek co to głośniczka, jest on na płycie głównej przy pierwszym uruchomieniu jest jeden pisk , przy drugim uruchomieniu głośnik milczy, sprawdzałem ramy grafikę zasilacz, dysk itp zainstalowałem nawet na nim windowsa wszystko wygląda na ok gdyby nie wysoka temperatura procka i nie wstająca płyta

Pawel ASUS Support - gościu który przyjął płyte na gwarancje powiedział ze testował ją na dwóch prockach i ze model x2 5000 + jest obsługiwany, a ze sterownikami jakoś sobie poradziłem

 

jestem przekonany ze to winna procesora tylko pytanie czy jak go wymienię to czy płyta będzie wstawać normalnie , jestem na etapie szukania osoby która by pożyczyła procka pod AM2 dam wam znać jak go zdobędę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...