Skocz do zawartości

Komputer się zawiesza w trakcie bezczynności


Recommended Posts

Dzień dobry,

posiadam świeżo złożony komputer z zainstalowanym systemem Windows 10. Zauważyłem w nim dość nietypowy problem.

 

Odpalam komputer i normalnie go użytkuję. Potem przestaję go używać na jakiś czas. Wracam do niego i chcę wrócić do użytkowania, a komputer nieraz nie chce się wybudzić.

 

Ruszanie myszką ani używanie klawiatury nie wybudza go. Podświetlenie w myszce i klawiaturze również się nie włącza. Przycisk restart nie restartuje. Ekran się nie włącza po ruchu myszką. A przycisk POWER nie chce go wyłączyć.

 

W ustawieniach zasilania włączona wysoka wydajność. Wszystkie uśpienia i hibernacje powyłączanie.

 

W czym może być problem?

Edytowane przez Beowulf_PL
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, zbiku90 napisał:

Jesteś pewny? Ustaw monitor żeby się nie wygaszał i sprawdź czy komputer też się zawiesi po pewnym czasie czy nie

Jestem :) Przeleciałem wszystkie ustawienia i wszystko sprawdzałem 2 razy. Robiłem na razie niedługo test z wyłączonym usypianiem monitora i nie zawiesił się.

21 godzin temu, marko22 napisał:

No i dziennik zdarzeń warto sprawdzić. 

Zakładka system:

https://drive.google.com/file/d/1J_B7nzphBlWdkhIbLemHPc6NcpmvjDry/view?usp=sharing

Zakładka aplikacje:

https://drive.google.com/file/d/1gDoXgoyzu7jj6WDfQ8a6omeOd_wM_Sst/view?usp=sharing

 

Sam nie mam pojęcia co w tym dzienniku może powodować takie objawy. Jest to dziennik z godziny czasu pracy: odpaliłem kompa i od razu go zostawiłem, po około 30-40 minutach wróciłem i już nic się nie dało zrobić. Zresetowałem go z prądu.

 

Edytowane przez Beowulf_PL
Link to post
Share on other sites

Powinno działać. Podsyłam jeszcze specyfikację kompa:

Zasilacz: Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W
Płyta główna: Asrock Z490 Pro4
Procesor: Intel Core i3-10100F
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix
Grafika: Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 4 GB GDDR5
Dysk 1: Crucial P2 CT1000P2SSD8 1TB
Dysk 2: Samsung MZ-V7S500BW 970 EVO Plus 500 GB NVMe M.2

Edytowane przez Beowulf_PL
Link to post
Share on other sites

Niezbyt to czytelne w takiej formie. Odfiltruj tylko błędy i krytyczne i porób screeny może.

Wydaje mi się że jakiś sterownik może się wywalać przy wybudzaniu, upewnij się że wszystko jest aktualne. Problem występuje od samego początku? Wszystkie części nowe?

Link to post
Share on other sites

Jedyne błędy krytyczne jakie mi się pojawiają, to te od wyłączenia komputera z zasilania:

Cytat

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Dobra. Reinstaluje stery albo windowsa i zobaczę czy to coś da :)

Link to post
Share on other sites

Jak zainstalujesz, daj znać. Mogę przejrzeć przez team viewer jak pozwolisz. Miałem podobny problem, ale na lapku i karcie nvidii. Czyli sterownik karty. Wymieniłem tonę wiadomości z supportem. Cuda wianki kazali mi robić. A w końcu przyznali, że jest błąd i któraś kolejna wersja została wydana poprawiona. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Masz aktualny BIOS? 

Tak, najnowszy.

 

3 godziny temu, marko22 napisał:

Jak zainstalujesz, daj znać. Mogę przejrzeć przez team viewer jak pozwolisz. Miałem podobny problem, ale na lapku i karcie nvidii. Czyli sterownik karty. Wymieniłem tonę wiadomości z supportem. Cuda wianki kazali mi robić. A w końcu przyznali, że jest błąd i któraś kolejna wersja została wydana poprawiona. 

Ok, w razie czego się odezwę. Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...