Skocz do zawartości

Dokupienie Ram DDR3 czy musi być ten sam model?


Recommended Posts

Cześć, takie szybkie pytanie bo posiadam aktualnie Crucial Ballistix DDR3 2x4GB 1600MHz dokładna wersja na pamięci to bls4g3d1609ds1s00.16fer2. No i wypadało by dokupić te 8GB jeszcze, ponieważ czasem pracuje na maszynach wirtualnych a niestety pamięci one zjadają. Stąd pytanie, czy najlepiej byłoby kupić takie same kostki czy jednak szukać może od razu 2x8GB innej marki? 

PS Płyta główna to Gigabyte B85M-D3H

Edytowane przez callometa
Link to post
Share on other sites

na 95% powinny działać różne kości jak będą miały te same parametry. Raz czy dwa może  w życiu mi się trafiło, że różne kości się gryzły, ale to naprawdę bardzo rzadko się trafia przy standardowych pamięciach i nie kręconych specjalnie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wkładałem do starej platformy po kilku latach podobne kości Cruciala, bez problemu razem zadziałały z poprzednim kitem. Dokładnie miałem najpierw te: Ballistix Ballistix Tactical, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL8 (BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU) 2 x 4GB i później dokupiłem podobny zestaw.

Teraz sobie leży w pudełku od stycznia, bo zmieniłem platformę. Nie ma czasu wystawić. Działały bezawaryjnie 7 lat do rozmontowania zestawu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja miałem Kingstony HyperX 1600 cl9, dokupiłem sobie "takie same" z wyglądu tylko z innego rocznika. Okazało się że mają całkiem inną budowę (2Rx8 vs 1Rx8) i troszkę różniące się parametry. XMP przestało działać, musiałem poustawiać ręcznie wszystkie opóźnienia i podbić command rate na 2. Z dual channel chyba też były problemy. Wkrótce potem sprzedałem i kupiłem 2x8GB. Od tamtej pory staram się kupować tylko zestawy, ale dużo razy mieszałem też różne ramy i było wszystko ok.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...