Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Jakiej myszki obecnie używasz/jakich używałeś poprzednio: Mionix Castor, wcześniej Logitech G403 
  • Jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries QCK
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: 800
  • W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS (CS:GO)
  • Czułość w grach: raczej niska, w CS:GO 1,3.
  • Ile przycisków używasz w myszce: Poza podstawowymi, używam przycisku zmiany DPI oraz dwóch pod kciukiem
  • Chwyt: Palm/claw (w zaleznosci od gry)
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • Wielkość dłoni: 17,5cm (nadgarstek - czubek palca), 9cm (szerokość bez kciuka) 
  • Dodatkowe wymagania: LOD na poziomie 1,2mm lub możliwość regulacji, waga z zakresu 85g-95g.
  • Budżet: optymalnie do 250zł, maksymalnie ok 290zł.

Szukam nowej myszki, ponieważ poprzednia (Mionix) przestała działać. Nie była idealna, jeśli chodzi o wagę czy kształt, jednak zacząłem się zastanawiać, czy opłaca mi się dorzucać 200zł, czy wybrać ponownie Castora za... 50zł? W nowej myszce zależy mi przede wszystkim na dobrym kształcie - zarówno pod palm, jak i claw. G403 pod tym względem było (dla mnie) tragiczne, jej garb był zbyt mocny przy zbyt silnie opadającym prawym boku, przez co nie było miejsca na dwa ostatnie palce i trzeba było je trzymać ściśnięte. Castor trzymał sie lepiej, był za to płaski (delikatnie za płaski pod palm), jednak prawa strona też raczej wyprofilowana bardziej pod inne gripy, niż pod palm, przynajmniej przy mojej dłoni.

Póki co zwróciłem uwagę na Razer DeathAdder V2. Czy warto jednak dopłacać te 200zł, czy może - tak, jak pisałem wcześniej - pójść na kompromis i wybrać ponownie Castora?

Link to post
Share on other sites

Deathadder V2 okazać może się myszą przydużą, a sama kwota nie zachęca.

W dniu 27.01.2021 o 12:01, winex_ napisał:

jednak prawa strona też raczej wyprofilowana bardziej pod inne gripy, niż pod palm, przynajmniej przy mojej dłoni.

Castor przypomina o konstrukcjach 1+2+1+1, których jest niewiele - MM720, DM2 Comfy.

Forsują one chwyt z prostym palcem serdecznym i małym, jeżeli nie był on dla Ciebie ergonomiczny, bardzo prawdopodobnym jest, że owe palcem zaginasz, co jest powszechną odmianą.

 

Rozważyłbym Kone Pure Ultra, próbując przekonać się do konstrukcji ultra-lekkich.

 > https://bit.ly/3pqM4Qg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...