Skocz do zawartości

rtx 3080 blower


Recommended Posts

mam pytanie,czy wsyztskie 3080 czy 3000 seria wywala cieplo do boku karty ?

 

mam msi 3080 suprem x ,u gory backplate i cale cieplo idzie do boku karty 

obudoa nzxt 440

karta ma jedyne 13.5 inch ,jest 3 inch 7 ,5 cm dluzsza od starego gtx 1080,

 

cale cieplo wali w boczny panel ,jakies 2,5 cm od karty

w przodu mam dwie fans 140 mm ,u gory 3x 120 i jedna z tylu 140mm

 

nie spotkalem sie z case ktora by miala fans na dole do oddawania ciepla,

 

prawdopodbnie wytne boczny panel i dodam fan do oddawania ciepla,

 

jakie sa inne moje mozliwosci ?zmiana case ,myslalem nad lian li 2 mesh 

 

cooler na cpu noctua nh u14s z jedna 140mm fan w trybie push

 

https://photos.app.goo.gl/CDbFf2dTmg2xSY6y8

Link to post
Share on other sites

ryzen 5600x 

 

tzn na side panel zamontowac ?

 

nawet nie sprawdzalem jak moj stary 1080 oddawal ,nowa ma metalowa plate u gory moze te fe wyciagaja inaczej ? 

ten cooler w fe ma dwie fans ?i cieplo przeplywa od dolu na gore czy tylko mi sie wydaje 

 

karta nie ma problemu z temperaturami 67 c pod obciazeniem,tyle ze ten wydech na boczna scianke troche dziwny design

 

jedna z fan u gory na tyle mam w trybie pull zeby wyciagala cieplo za cpu

Edytowane przez kulkiet
Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie może okazać się bolesne i czasochłonne, no ale w końcu problemowi trzeba jakoś zaradzić, prawda?

 

Otóż zrób nic.

 

 

 

A kartę masz fajną, obudowę wręcz słodką, no i te fany... ahhh marzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, walker napisał:

Rozwiązanie może okazać się bolesne i czasochłonne, no ale w końcu problemowi trzeba jakoś zaradzić, prawda?

 

Otóż zrób nic.

 

 

 

A kartę masz fajną, obudowę wręcz słodką, no i te fany... ahhh marzenie.

Hmm mowisz ze nadgorliwosc gorsza od faszyzmu ..

Link to post
Share on other sites

Obudowy nie masz fatalnej. 3 fany na intake z przodu i 4 outtake góra/dół to dość aby zrobić w obudowie odpowiedni przepływ powietrza. 'Lepsze' obudowy po prostu nie mają zatkanego przodu. 67 to dobra temperatura. 

 

13 godzin temu, kulkiet napisał:

myslalem nad lian li 2 mesh 

 

I tutaj pies pogrzebany. Jeśli masz kasę i ochotę na zakup nowej budy to po prostu to zrób bez ogródek. Bonus będzie taki że jeśli nie podziurawisz obecnej h440 to możesz ją sprzedać. Nie oczekuj jednak dużych zmian poza wyglądem.

Link to post
Share on other sites

no raczej nie zabardzo sie kwapie przesiadac do full towera z powodu glupiej 430w karty bo tyle ciagnie w stresie

 

mysle ze zobaczymy w niedlugiej przyszlosc powrot do starych side fan paneli w case pod nowe gpu

 

ta lian li case to wydatek 90$ to nie tak duzo ale jesli wyniki beda podobne ,zawsze moge zdjac front panel i zostawic sitko

 

mam pytanie odnosnie rx6800xt ?jak ta karta trzyma temperatury czy jeszce gorszy grzejnik

Edytowane przez kulkiet
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, kulkiet napisał:

mysle ze zobaczymy w niedlugiej przyszlosc powrot do starych side fan paneli w case pod nowe gpu

Mam prawie 10-letnią obudowę ze 140mm w side panelu i nie mam jej na co wymienić bo wszystkie nowe mid towery mają z boku to okropne grzejące się szkło hartowane :(

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, zbiku90 napisał:

Mam prawie 10-letnią obudowę ze 140mm w side panelu i nie mam jej na co wymienić bo wszystkie nowe mid towery mają z boku to okropne grzejące się szkło hartowane :(

 

To kup taką bez szkła, czasem mają miejsce na 140 w side panelu, ale ogólnie to jak obudowa jest dobra to ten went z boku nie jest potrzebny, mam co prawda starą r5 bez szkła z miejscem na 140mm ale spokojnie daje rade bez tego.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
45 minut temu, r1023 napisał:

ogólnie to jak obudowa jest dobra to ten went z boku nie jest potrzebny

Jednak potrafi obniżyć temperatury karty o kilka stopni przez co wentylatory na karcie mogą się wolniej kręcić więc sumarycznie jest odrobinę ciszej.

Link to post
Share on other sites

dlatego chyba bede wycinal w plexi rowki ,tylko pytanie czym to zrobic ,nigdy nie wycinalem routerem plexiglass

 

gtx 1080 byl "zimnokrwisty" ,teraz ten 3080 dodaje tyle ciepla ze i cooler na ryzne 5600x zaczyna sie krecic jak po..ebany .wczensiej sie krecil an 340 rpm 

 

jak tak ma wygladac postem technologiczny to ja dziekuje 2x wieksza wydajnosc za 2x wiecej zuzywanej mocy to nvidia sie zatrzymala w miejscu w ciagu tych 5 lat 

Edytowane przez kulkiet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...