Skocz do zawartości

Problem z RGB w ASUS TUF GAMING X570-PLUS


Recommended Posts

Cześć, złożyłem ostatnio kompa z ASUSem TUF GAMING X570-PLUS. Mam taki problem, że po wyłączeniu kompa, płyta główna ciągle świeci - irytuje mnie, że muszę odłączać kompa co wieczór od prądu :P Nie mogę znaleźć takich ustawień w BIOSie. Szukałem trochę odpowiedzi w necie zarówno na polskich forach, jak i zagranicznych i nie mogę znaleźć rozwiązania.

 

Ratujcie! :)

Link to post
Share on other sites

W głównym menu biosa opcja Aura on/off (F4).

 

żeby wyłączyć całkiem świecidełka.

 

Onboard Devices configuration/Led lighting/ druga opcja ustawić na off.

 

żeby gasło przy wyłączaniu.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

No właśnie problem w tym, że jak przestawiam tę opcję, którą wskazał sznip, to jeżeli zdążę po przestawieniu na Off wyłączyć kompa przed ekranem Windowsa, to aura rzeczywiście się wyłącza (choć tak naprawdę nie do końca, bo wciąż delikatnie świeci na czerwono, ale już znacznie lżej). Ale wystarczy, że włączy się Windows i aura jest włączona po wyłączeniu kompa. Wchodzę w BIOSa i widzę, że ustawienia zostały jakoś nadpisane i Aura jest znowu On.

LordAnpu, a gdzie się przestawia ErP na S4+S5? Nie mogę znaleźć czegoś takiego jak ErP. Czy to się w ogóle gdzie indziej robi?


EDIT:
Dobra, nie wiem gdzie jest to ErP w BIOSie konkretnie, ale znalazłem ErP Ready przez Search i przestawiłem na S4+S5 i wszystko gaśnie. Ale rozumiem, że przez to wszystkie USB też przestają być zasilane, więc coś co mam podpięte pod USB już nie działa jak wyłączę kompa. 
Nie da się tego obejść, żeby tylko wyłączyć Aurę (tak, żeby się nie nadpisywały ustawienia po włączeniu Windowsa), a zostawić zasilanie w USB? Wolałbym nie musieć wybierać :P

Z ciekawości, gdzie dokładnie w BIOSie jest to ErP Ready? Bo po wyszukaniu pokazało tylko tę opcję, ale bez ścieżki jak ją znaleźć.

 

Wielkie dzięki za pomoc!

Edytowane przez Pawłoch
Link to post
Share on other sites

A zapisałeś ustawienia biosu? Może masz armour crate i ono coś zmienia, nigdy tego nie używałem i zawsze w biosie ustawiam żeby nie instalował bo potem tego już nie odinstalujesz. Jak by co opcja jest w Tools.

W AMP - ErP Ready i tam powinno być do wyboru S4-S5.

Włączenie w Onboard Devices Configuration - USB power delivery S5 powinna podać zasilanie na usb. Mnie osobiscie denerwowało zasilanie myszy i klawiatury więc u mnie było wyłączone.

 

Link to post
Share on other sites

Tak, zapisywałem, ale się nadpisywały. Mam zainstalowane Armoury Crate - nie wiedziałem, że może to mieć jakieś negatywne konsekwencje. Jak odpalam ten program to mogę poustawiać tam różne rzeczy związane z Aurą, ale nie widzę opcji gaśnięcia po wyłączeniu kompa. Tylko tempo i styl migania + kolorki.
Niestety ErP ustawione na S4-S5 wyklucza się z ustawieniem zasilania USB na Enabled :/ Albo jedno albo drugie (przeskakują ustawienia jednego po przestawieniu drugiego).

Więc chyba muszę wybrać, czy świecenie i zasilanie usb, czy wyłączenie oświetlenia i brak zasilania usb.

 

W Tools właśnie nie widzę czegoś takiego. Tak wygląda zakładka Tools u mnie (zdjęcie w załączniku).

140175461_870961957065266_425846526935402022_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...