Skocz do zawartości

W poszukiwaniu białych wentylatorów ARGB


Recommended Posts

Cześć, aktualnie jestem w sytuacji gdzie rozglądam się za nowymi wentylatorami na front swojej obudowy.

 

Niestety fabryczne wentylatory w CM TD500 Mesh mnie zawiodły, bo po prostu klikają przez co przy bliższym kontakcie z obudową (~1,5m) po prostu ją słychać nawet w idlu, mimo że wszystkie inne wenty są ustawione na tyle niskich rpm, że nie generują prawie żadnego dźwięku. Obudowy poszukiwałem dłuższy czas i tylko TD500 Mesh podpasował mi i jest fajną obudową na tyle, że przez same wenty go nie wymienię, dla mniej czułego ucha pewnie nie byłby to problem, ale ja je mam bardziej wyczulone + trzymam obudowę na biurku.

 

Powoli idę w budowę full białego builda (może nawet w wolnym czasie założę temat na worklogu, bo wizualnie parę rzeczy się zmieniło, między innymi pomalowanie radka biało - ale nie o tym), więc rozglądam się za tymi nieszczęsnymi białymi wentylatorami - koniecznie ARGB, bo będą to jedyne podświetlane wentylatory w obudowie, które mają ją rozświetlić. Wyczytałem się z zagranicznych forów, gdzie ludzie pisali z podobnymi przypadkami, że te wentylatory są podstawowymi, najtańszymi wentylatorami CoolerMaster'a ze słabymi łożyskami czy tam czymś innym, że po prostu już tak mają, że hałasują (chociaż podświetlenie jest fajne :/).

 

Na polskich stronach jedyne przykuwające oko wentylatory muszę wydać kwotę rzędu ~400-450zł za 3-pack co jest trochę śmieszne, chodzi mi tu o białe wenty corsaira oczywiście. Tańsza alternatywa to noiseblocker'y w kwocie ~120zł za szt. i do tego zostawiłbym sobie kontroler oryginalny z CoolerMaster'a.

 

Zmagał się ktoś z podobnym wyborem lub ma może jakieś ciekawe wenty w rozsądnych pieniądzach? Na amazonie widzę ich pełno z mniej czy bardziej popularnych firm w kwotach $40-60 za 3-5 packi. Mają nie być po prostu głośne i mieć przyzwoity przepływ powietrza. Mogą być z aliexpress czy innych zagranicznych portali aukcyjnych, tyle żeby nie wymagały miliona monet za dostawę. Wenty z tzw. ringami, a nie podświetlanymi całymi łopatkami raczej odpadają, bo nie pasowałyby do tej obudowy.

 

p.s przy okazji prosiłbym też o polecenie full białych wentylatorów non-rgb, kolejno 3 szt. 120mm i 2 szt. 140mm. Planuję wymienić aktualnie 2 wentylatory 120mm na swoim coolerze (Gelid Phantom) + jeden 120mm na tył i do tego 2 szt. 140mm na top. Na oku mam Arctic'i P12 białe, bo są w naprawdę niskiej cenie i mają przyzwoity przepływ powietrza.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Ja znalazłem na aliexpress takie wentylatory. Ustawisz sobie ładnybiały kolor jak masz złącze argb na płycie.

https://youtu.be/Ow96VwjDYAA

 

Bardzo ładnie się prezentują i nie są głośne. Kupiłem 10 sztuk za 220 zł, czyli wychodzi 22 zł za sztukę (wentylator 120mm z pwm i argb). Na allegro najtańsze krux lunar kosztują 35 zł za sztukę więc moim zdaniem rewelacja. Ceny rzędu 400 zł za 3pak to jakiś żart.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...